Küçük Banyaolarda Dekorasyon Nasıl Yapılır

Küçük banyolarda harikalar yaratma rehberi...
Küçük Banyaolarda Dekorasyon Nasıl Yapılır

Zaman kabuğumuza dönme, küçülme, sadeleşme zamanı... Küçük alanlarda sürdürülen pratik ve minimalist yaşamların giderek popülerleşmesi, banyo dekorasyonunda da kompakt tasarımların önünü açıyor. İşlevsel, konforlu ve aynı zamanda şık banyolar yaratmanın püf noktalarını banyo tasarımına Türk imzası atan ORKA Banyo’nun İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül açıklıyor. 

 

Merak etmeyin, kişisel SPA’nız küçük metrekarelerde de harika görünebilir

Banyonuz, yaşam alanınızda kendinizle baş başa kaldığınız özel SPA’nız... Küçük metrekareli oluşuna aldanmayın, banyolar akılcı bir dizayn ile temel ihtiyaçlarınıza cevap vermekle kalmaz, şık bir bütünlükle dekorasyon stilinizi tamamlar. ORKA Banyo İş Geliştirme Müdürü Gani Ergül, işe banyonun doğru ölçümlerine ulaşmakla başlamayı ve adım adım doğru plan yapmayı öneriyor. Ergül, ‘Küçük banyonuzun düzeni boyutu ve şekline göre belirlenecektir fakat burada önemli bazı noktalar var. Örneğin atık borusunu, dolayısıyla klozetin yerini dilediğiniz gibi değiştirebiliyor musunuz? Yerden tasarruf edebilmek için sürgülü kapı tercih edebiliyor musunuz? Banyoyu rahatça kullanmayı imkansız hale getiren armatürlere sahip misiniz? Yerden ısıtma gibi radyatörsüz ısıtma sistemlerini tercih edebilir misiniz? Bu konuları netleştirdikten sonra diğer seçimlerinizle küçük banyonuzu olabildiğince ferah hale getirebilirsiniz. ‘ diyor. 

 

Bütünlük hissi için duvara monte ürünleri tercih edebilirsiniz 

Duvara monte banyo dolapları, bağlantıların altındaki zeminin görülmesine olanak sağlaması sebebiyle daha büyük bir banyo illüzyonu yaratan akıllı fikirlerden biridir. Açık renkte döşeme ile birleştiğinde duvara monte ürünler büyük banyo efektini tam olarak hissettirebilir. 

 

Duşakabin seçimine dikkat edin, aynanın derinlik etkisini unutmayın

Hacimli bir duş teknesi yerine çerçevesiz cam bir duşakabin küçük banyolarda görsel dağınıklığı azaltacak ve ışığın banyoda akmasına olanak sağlayacaktır. ‘Zeminde ve duvarlarda fayans sürekliliği alanı uzatacak ve odayı parçalamadan geniş bir şekilde gösterecek’ diyen Gani Ergül, banyo dolabının üzerine büyük bir ayna yerleştirmenin de büyük ölçüde faydası olacağını belirtiyor. Küçük bir banyoya büyük, yuvarlak ve çerçevesiz bir ayna asmak, genişlik hissini maksimuma çıkaracaktır. 


Paylaş:

Dekorasyon


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/icerik.php on line 331