YATAK ODALARINA YAZ RUHU KATAN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Havaların ısınmasıyla birlikte evlerde yazlık dekorasyon telaşı hızlanırken, evlerin en dingin alanı yatak odaları da bu değişimden nasibini alıyor.
YATAK ODALARINA YAZ RUHU KATAN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Günün tüm yorgunluğunun atıldığı ve kişinin kendini en özgür hissettiği yatak odaları son günlerde evin en gözde bölümü olarak ön plana çıkıyor. Özellikle bu yazı evinde geçirmeyi planlayanlar kendi tarzına uygun ferah ve enerjik bir yatak odası hazırlamanın yollarını arıyor. Birkaç küçük dokunuşla yazın ruhunu yansıtmak ve tüm yazı huzur içinde geçirmek mümkün. Kırk yılı aşkın süredir ev tekstili sektöründe hizmet veren Cotton Box, yatak odalarında yaz heyecanı yaşatacak dekorasyon önerilerinde bulunuyor.

 

Açık renkler tercih edilmeli

Yatak odalarında yazlık bir atmosfer yaratmak isteyenler, dekorasyonda pastel ve açık tonlarda renkleri tercih ederek işe başlayabilir. Mavi, beyaz, sarı ve yeşil gibi yazı çağrıştıran renklerle dekore edilmiş yatak odaları, kişinin kendini daha rahat ve huzurlu hissetmesine destek oluyor. Aynı zamanda açık renkler ortama derinlik katma özelliği ile odanın daha geniş gözükmesini sağlıyor. Dinginlik veren pastel tonlarını, perdeler, mobilyalar ve tekstil ürünleri başta olmak üzere birçok alanda aynı anda kullanarak, kolayca yazlık şık bir yatak odası yaratabilirsiniz.

 

Yaz dekorasyonunun olmazsa olmazı minimalist çizgiler...

Minimalist çizgilerin yer aldığı tasarımlarla yaza uygun sade ve modern bir ev yaratabilirsiniz. Özellikle yatak odası tekstilinde beyaz rengin ağırlıklı olduğu ve minik desenlerin yer aldığı ürünler bulunduğu ortama dinginlik katarak daha rahat ve ferah uyku ortamı yaratıyor. Bunun yanı sıra sade bir şekilde dekore edilen yatak odası uykuya kolay dalmayı sağlayarak, sıcak yaz gecelerinde uyku sorunu yaşamaya engel oluyor. 

 

Yazı çağrıştıran desenler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz

Yaz denilince akla gelen desenleri ve aksesuarları yatak odası dekorasyonunda kullanarak, yaz ruhunu en derinlerde hissedebilirsiniz. Deniz kabukları, yelkenler ve denizyıldızı gibi desenlerin yer aldığı nevresim takımı ya da pikeler tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte deniz manzaralı bir tabloyu duvara asarak veya komidinin üzerine yaz temalı ufak aksesuarlar yerleştirerek deniz kenarındaymış gibi bir atmosfer yaratabilirsiniz. 

 

Pamuklu tekstil ürünleri seçmeyi ihmal etmeyin

Yaz aylarında yatak odası dekorasyonu oluştururken en çok dikkat edilmesi gereken konu ise yatak odası tekstillerinin seçimi. Yaz sıcaklarında kaliteli ve deliksiz bir uyku uyumak isteyenler, tekstil ürünlerini seçerken dikkat etmesi gerekiyor. İdeal bir uyku için yüzde yüz pamuklu ve nefes alabilen kumaşlı tasarımlar tercih edilmelidir. Nemi kısa sürede emen ve teri hapseden pamuklu ürünler kullanıcıya sağlıklı uyku deneyimi yaşatırken, yumuşak yapısı sayesinde yaz boyunca rahat ve konforlu uyku sunuyor.


Paylaş:

Dekorasyon


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/icerik.php on line 331