TV Ünitesi Modelleri ve Seçim Önerileri

Yeni Nesil Mobilyaların Adresi: Enza Home tv ünitesi modelleri ile sizleri bekliyor.
TV Ünitesi Modelleri ve Seçim Önerileri

İnsanlık, televizyonun seri üretimiyle birlikte ilk defa görsel teknoloji ile tanışmış oldu. Televizyon önce haberleşme aracı ve kısıtlı yayın süresi ile hayatımıza girdi. Hemen sonra eğitim ve eğlence programları ve tüm gün yayın akışıyla birlikte bizleri kendine bağlamıştı. Özenle süslenmiş televizyon masaları ve üstüne dantel örtüler konulan televizyonlar evlerin baş köşesindeydiler. Daha sonraları hayatımıza giren uydu alıcıları, dvd ve cd oynatıcıları ile televizyon masaları da fonksiyonellik kazanmıştı. Televizyon ile aynı renk tv ünitesi, camlı ön kapaklar, ince raflar en çok aranan özellikler arasındaydı. Günümüzde çok daha incelen ve fonksiyonları artan televizyonlarla birlikte artık büyük uydu alıcılarına, dvd-cd oynatıcılarına, ses sistemlerine ihtiyaç duymaz olduk. Televizyon kendi başına bütün bunlar için yeterli bir teknolojik ürün oldu. Bununla birlikte de tv ünitesinin tek görevi televizyonu ve yardımcı elemanları taşımak olmaktan çıktı. Yeni nesil mobilyalardan olan tv üniteleri dekoratif sergilemeye, kitaplığa ve depolama alanlarına olanak sağlayan işlevsel mobilyalar haline geldi. Farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş farklı tarzlara hitap eden modern, şık ya da yalın çok sayıda tv ünitesi modelleri artık her evde karşımıza çıkıyor.

TV Ünitesi Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Televizyon her zaman evimizin göz önünde olan bir eşyası ve odada göze çarpan ilk yer de televizyonun bulunduğu yerdir. Ev dekorasyonunda televizyonun yeri, mobilyası, nerede olduğu dikkat etmemiz gereken noktalar arasında yer alır.

Genel olarak tv ünitesi alırken kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Mobilyada kullanılan boyalar ve kaplamalar sağlığa zarar vermeyen türden, uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir olmalıdır.

Almayı düşündüğünüz televizyon mobilyası evinizin genel tarzına uygun olmalı onu tamamlamalıdır. Odanızın büyüklüğüne ve kullanım şekline göre seçim yaparken odanın tavan yüksekliğine de dikkat etmelisiniz. Büyük bir oda için küçük bir tv ünitesi yetersiz görünebilir. Alçak bir tavana sahip odada ise kapaklı üst dolaplar odayı daha basık ve karanlık gösterebilir.

TV Ünitesi Modelleri ile Farklı Dekorasyon Çözümleri

Odanızın geniş duvarına televizyonunuzu yerleştirmeyi düşünüyorsanız geniş tv ünitelerine yönelmelisiniz. Mağazalarda duvarınızın ölçüsüne göre tv sehpası bulamayabilirsiniz. Böyle durumlarda iki ya da üç sehpayı yan yana koymayı düşünebilirsiniz. Sehpaların dolaplı, çekmeceli ve raflı modellerini yine ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz.

Geniş duvarlar için tv ünitesinin üzerine uzun raflar ya da uzun kitaplıklar düşünebilirsiniz. Uzun raflar, geniş üst dolaplar kullanarak hem dekoratif eşyalarınızı sergilemiş hemde kullanışlı bir kitaplığa sahip olmuş olursunuz. Televizyonun iki yanına bunları gelişi güzel veya simetrik olarak monte edebilirsiniz. Odanızın tavanı yüksek ise tv ünitesinin üst kısmında dolapları tercih edebilir ya da var olan raflara kapak ekletmeyi düşünebilirsiniz.

Odanızın dar duvarına televizyonunuzu koymayı düşünüyorsanız üst raflar arasına duvar boyunca ayna ekleyebilirsiniz. Aynalar odanızı olduğundan daha büyük gösterirler. Ayrıca odaya zariflik ve ışık katarlar.

Dar duvarlar için daha alçak televizyon sehpalarını tercih etmelisiniz. Daha küçük ve az sayıda dekoratif eşyalar ile sehpayı dekore etmek dekorasyonunuza hareket getirecektir.

Yeni Nesil Mobilyaların Adresi: Enza Home

«Tüketicilerin yeni dekorasyon rehberi olma» mottosu ile yola çıkan Yataş Grup bünyesinde faaliyet gösteren Enza Home mobilyaları her evin dekorasyonuna uyum sağlıyor. Kaliteli, modern ve yalın takımların içerisinde parçaları dilerseniz tek tek satın alabilir, kendi dekorasyonunuzu da özgürce oluşturabilirsiniz. Ürünlerin kalitesi ve çeşitliliği size evinizi dekore ederken çok büyük avantaj sağlayacaktır.  Eviniz için yeni bir tv ünitesi ararken Enza Home'daki aksesuar ve halılara da bir göz atmayı unutmayın. Her bütçeye uygun tv ünitesi fiyatları ve geniş ürün çeşitliliği ile evinizi dekore ederken hayatınızı kolaylaştırın.

 


Paylaş:

Dekorasyon


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/icerik.php on line 331