Konut Satışların Taleo Geniş Balkonlu Evlere Kaydı

Bahçeli konutlara da ilgi büyük.
Konut Satışların Taleo Geniş Balkonlu Evlere Kaydı

Koronavirüs günleri ile evde geçirilen zamanın 24 saate sığdırılması, konutu yeniden tanımladı. “Evde kal” çağrısı, geniş balkonlu ve bahçeli konut projelerine yönelik talebi artırdı. İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık “Korona günlerinde balkonlu ve bahçeli konut projeleri talepte başı çekiyor. Yeni dönemde peyzaj alanı ve yürüyüş parkuru geniş bir alana yayılan, sosyal teması en aza indirgeyen mimari özellikler taşıyan projeler, satın alma kararında etkili olacak. En küçük metrekareye sahip olan dairelerde bile balkon aranacak” diye belirtti. 

 

Koronavirüs öncesinde trend olan balkonsuz ya da Fransız balkona sahip konut projeleri, popülerliğini yitirmeye başladı. Sosyal temasın en aza indirilmesi ve beraberinde Türkiye’nin uzun yıllar sonra yeniden tanıştığı sokağa çıkma yasakları, geniş balkon ve bahçe arayışını beraberinde getirdi. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı milyonlarca insanın 2 aya yakın süredir evlere kapanması da bu ihtiyacı tetikledi. 

Koronavirüs nedeniyle tüm Türkiye’nin evlere kapanmasının konut trendlerinde radikal değişimler yarattığını vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Konutta şehrin içinde müstakil yaşam arayışı, talebe yön veriyor. Korona günlerinde geniş balkona ya da bahçeye sahip olan projelere yönelik talepte artış yaşanıyor. Biz bunu Pendik’te, şehrin merkezinde müstakil yaşam sunduğumuz ‘Ondörtüç Pendik’ projemize gelen taleplerde çok net görüyoruz.” diye belirtti.


Paylaş:

Emlak Gündemi