Muhammet Uğurcan Dolar Artışı Arap Yatırımcıları Harekete Geçirdi

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman: “Arap Yatırımcılar Akın Akın Geliyor!
Muhammet Uğurcan Dolar Artışı Arap Yatırımcıları Harekete Geçirdi

Dolar daki artışın Arap yatrımcıların gayrimenkul sektöründeki yatırımlarının arttığını belirten Deik Türk Yemen İş Konseyi Başkanı ve Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman şu açıklamalarda bulundu:

 “Doların artmasıyla beraber lüks markaların önünde oluşan kuyruklar gayrimenkul piyasasında da gözlemlenmektedir. Türk gayrimenkul sektörüne Arap yatırımcıların ilgisi her zamankinden daha fazla yaşanıyor.” dedi.

Türkiye’nin istikrarına güvenen Arap yatırımcı, doların artmasıyla beraber ilgisini daha da arttırdı. Özellikle Yemen, Irak ve Katarlı yatırımcıların ilgisinin her zamankinden çok daha fazla olduğu gözlemleniyor.  Türkiye’den gayrimenkul alarak oturum hakkı kazanıyorlar, bu da küçük yatırımcı için çok büyük bir fırsat oluyor. Şu anda 1 milyon dolarlık yatırım yapan yabancı yatırımcılar Türk pasaportu elde edebiliyorlar ancak bu tutara ulaşamayanlar ise ikametgâh iznine sahip olmak için yatırımlarını büyük bir hızla gerçekleştiriyorlar. Bugün 100.000$ altında yatırım yapacak yüz binlerce Arap yatırımcı bulunmaktadır. Gerçekleştirilecek doğru projeler ile bu yatırımcılar Türkiye’ye çekilebilir.

Barman : “Yabancıya Satılan Gayrimenkuller İhracata Büyük Destek Sağlıyor”

Yabancıya satılan gayrimenkullerin aslında ihracat olarak ele alınması gerektiğini söyleyen Barman: “Maalesef biz Türkiye olarak yabancıya konut satışında hala istenilen düzeyde pay alamıyoruz. Bunun için inşaat şirketlerinin kendi bünyelerinde “Yabancı Pazar Departmanı” oluşturmaları şart. Şirketler yabancı çağrı merkezlerini oluşturmalı, yabacı satış elemanları istihdam etmeliler.” Dedi.

Deik Türk Yemen İş Konseyi: “Yemenli Yatırımcıların Potansiyeline Çok İnanıyoruz”

Yemenli yatırımcıların potansiyeline çok inandığını söyleyen Barman :”İş Konseyi olarak Yemenli yatırımcıları Türkiye’ye çekmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Eylül ve Ekim aylarında bu konuyla ilgili olarak bir dizi toplantılar gerçekleştireceğiz. Özellikle Suudi Arabistan da yatırımları olan Yemenli yatırımcılar şu anda ilgisini Türkiye’ye çevirdi. 1 milyar doların üzerinde yatırım yapacak Yemenli yatırımcılar önümüzde günlerde heyet olarak Türkiye’ye gelecekler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da çok büyük bir teveccüh bulunmaktadır. Bu yıl sonuna kadar ekonomimize ciddi anlamda katkı sağlayacaktır.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48