Univa Öğrenci Evi Kampüsleri 175 Bin TL Fiyatla Satışta...

Erkanlı Holding’den Kocaeli ve Düzce'ye iki yeni proje birden geliyor…
Univa Öğrenci Evi Kampüsleri 175 Bin TL Fiyatla Satışta...

Düzce ve Kocaeli’ne 215 milyon TL yatırım!

Univa Öğrenci Evleri zincir markasının yeni yatırımlarını açıklayan Rıza Erkanlı, projelerin Kocaeli ve Düzce’de başlayacağını vurguladı. Projelerin ana kampüslerin yanında yer alacağını dile getiren Rıza Erkanlı, şu bilgileri verdi:

“Bir tanesi Kocaeli Umuttepe Kampüsü’nün hemen karşısında. 95 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçireceğimiz proje 27 bin metrekarelik inşaat alanına ve 800 adet yatak kapasitesine sahip. Düzce Üniversitesi Kampüsü’nün hemen yanında yer alan ve 120 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçecek Univa Düzce projemiz ise 50 bin metrekarelik inşaat alanına ve 1.600 adet yatak kapasitesine sahip. Bu projemiz ticari alan ve yapıları ile Düzce’nin en büyük projesi olacak.

İnşaatlar 2019 yılının Mart ayında başlayacak. Zemin etütleri ve sondajlar bitti. Satışlar ise bu ay itibariyle başlıyor. Başlangıç fiyatı 175.000 TL olan Univa Düzce’de teslim fiyatını minimum 285.000TL, başlangıç fiyatı 225.000 TL olan Kocaeli Projesi’nde ise  teslim fiyatını minimum 370.000 TL olarak bitirmeyi hedefliyoruz. İkisinin de brüt satış alanları 60 metrekare. Aralık 2020’de Kocaeli, Eylül 2021’de Düzce projemizi teslim etmeyi planlıyoruz.”

Yüzde 25’i için rezervasyon alındı bile!

Her iki projenin de yoğun ilgiyle karşılaştığına dikkat çeken Rıza Erkanlı, “Hatta ilk projemizden öğrenci evi satın alanlar, yeni projelerimizin yüzde 25’i için rezervasyon yaptırdı. Bunun da yüzde 15’i yine yabancı yatırımcı. Söz konusu projelerde başlangıç fiyatlar ile alanlar yatırımlarını 6.5 yılda, ortalamada ise yine 8 yılda amorti edebilecek. Bu iki projenin de çok kısa zamanda satışının tamamlanacağını ön görüyoruz” dedi. 

Dönem öğrenci evi dönemi!

Rıza Erkanlı ayrıca, “Türkiye’de geleneksel gayrimenkulün geri dönüş süresi ortalama 25 yıl. Bunu düşünmek lazım. Yatırımın 8 yılda geri dönmesiyle öğrenci evleri büyük bir fırsat barındırıyor. O nedenle de biz ‘Siz hala ev mi alıyorsunuz’ diyoruz. Univa Öğrenci Evi Kampüsleri’nde hem düzenli artan kira geliri var, hem alınan gayrimenkul yüksek prim yapıyor, bu anlamda alıp satılarak da ciddi bir gelir elde edile biliniyor. Şimdi öğrenci evi dönemi ve en azından uzun vadede öğrenci evine talep artarak devam edecek.” dedi.

 

 


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48