Adanuspark'ta Komşuya Ses Geçmeyecek

Çukurova Gayrimenkul’ün İstanbul’daki ilk projesi AdanusPark 10 metre temel derinliği, radye temel ve perde beton sistemi ile dikkat çekiyor. Kat planı gereği tüm daireler birbirinden kopuk dizayn edilerek ses izolasyonu da muhteşem çözülmüş
Adanuspark'ta Komşuya Ses Geçmeyecek

Kentsel dönüşüm bölgesi Kartal, Anadolu yakasının Maslak’ı olmak üzere. Yeni Adliye Sarayı’nın da tamamlanması ile tam bir iş merkezi halini alacak bölgede birçok proje yükseliyor. Bunlardan biri de Adana ve Mersin’de inşaat yatırımları olan Çukurova Gayrimenkul’e ait AdanusPark yaşam merkezi. Şirketin İstanbul’daki ilk projesi olan AdanusPark, BPlus ve A gelir düzeyine sahip kullanıcılar ve yatırımcılar için güzel bir proje.

3 BLOKTAN OLUŞUYOR

Tanıtımı Ocak 2010’da yapılan, Eylül 2011’de teslimine başlanan projede satışlar yüzde 70’i bulmuş. 3 bloktan oluşan projede 180 daire bulunuyor. Dairelerin metrekare fiyatları 2 bin 900 ila 3 bin 500 TL arasında değişiyor. Blokların 2’si 19 katlı, biri 9 katlı. 10 bin metrekare arazi üzerine kurulan projenin yüzde 84’ü yeşil alana ayrılmış. Projenin tasarımı Tago mimarlıktan Tatsuya Yamamoto ile Gökhan Aktan Altuğ’a ait.

AdanusPark son dönemde tekrar gündeme gelen, aslında her daim aynı hassasiyeti göstermek zorunda olduğumuz deprem yönetmeliği ve tatbikleri konusunda, tam not alacak bir uygulama. Zeminin kayalık olması ve 10 metrelik temel derinliği, perde beton sistemi, radye temel uygulaması deprem konusundaki hassasiyeti gösteriyor. 2+1 ve 3+1’ler aile yapısına uygun, ideal çözümler. 1+1’lerde ise kontrolsüz biçimde yaşam alanının içine dalıyorsunuz. Önlem alınabilir mi, alınabilir, ancak planlamada çözülüyor olması daha iyi olurdu.


SES İZOLASYONU ÇOK İYİ

Bu projede daireler arası ses izolasyonu muhteşem çözümlenmiş. Kat planı gereği, tüm daireler birbirlerinden kopuk, galeri boşlukları var aralarında. Bu galeri boşlukları aynı zamanda klima dış ünitelerinin yerleştirildiği alanlar. Katlara 3 asansör hizmet ediyor, böylece hiç beklemiyorsunuz.

SOSYAL ALANLAR

Yaşam merkezinde ayrıca bir ticari alan yok. Ancak çevresinde birçok alışveriş merkezi bulunuyor. Bağdat Caddesi’ne ve Pendik Marina’ya yakınlığı projenin cazip noktalarından biri. Yarı olimpik açık havuzu, çocuk havuzu, yürüyüş parkuru, açık spor sahaları ve güneşlenme terasları ile standart tüm sosyal hizmetler veriliyor.

YAŞAM GİDERLERİ

Projede aidatlar henüz belirlenmemiş, ancak AdanusPark yaşam merkezinin içeriği gereği beklentinin üzerinde bir yük binmez yaşam giderlerine. Dairelere de klima üniteleri takılmış, satış rakamının içerisinde.

ULAŞIM, OTOPARK

Kartal, yollar ve şehir planlaması bakımından çok iyi kurgulanmış bir bölge. AdanusPark konumu gereği E5 ve TEM otoyollarının birleşiminde yer alıyor. Kartal Metro istasyonuna 5 dakika yürüme uzaklığında. Zemin altında 2 kat otopark olarak planlanmış.

MALZEME, İŞÇİLİK

Kartal’daki AdanusPark’ta kullanılan malzemelerin kalitesi birinci sınıf. Projede işçilik mükemmel. Proje tamamlandığı için tüm daireleri gezip, inceleme imkânı bulunuyor. Sadece örnek daire de değil, satın almak istediğiniz dairede de işçiliği inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.


Paylaş:

HABERLER