Maslak’ta Home Ofis İçin Uygun Projeler Ve Kira Fiyatları

Türkiye’nin en kıymetli iş merkezlerinden olan Maslak, ardı ardına yapılan yeni projelerle değerini her geçen gün arttırıyor
Maslak’ta Home Ofis İçin Uygun Projeler Ve Kira Fiyatları

Türkiye’nin en kıymetli iş merkezlerinden olan Maslak, ardı ardına yapılan yeni projelerle değerini her geçen gün arttırıyor. Modern gökdelenlerinde binlerce beyaz yakalının çalıştığı bölge özellikle iş dünyası tarafından tercih ediliyor. Birçok ulusal ve uluslararası şirketin merkezinin konumlandığı bölge aynı zamanda bir prestij simgesi haline geldi. Bankalar, finans kuruluşları, GSM şirketleri ve benzeri birçok sektörden firma bölgede yer kapmak için birbiriyle yarışıyor. Bu yarışın farkında olan inşaat şirketleri de, hem ofis hem de konut ihtiyacına cevap verecek projelere yöneliyor.
Son dönemde, Maslak’ı adres göstermek isteyen küçük ve orta çaplı işletmelerin artmasıyla paralel olarak, küçük ofis ve home ofislerlere olan arz da artmış durumda. Bölgede artan bu arz kira fiyatlarına da yansıyor. Getirisi her geçen gün artan küçük ofislere yatırımcıların da ilgisi yoğun.
Peki Maslak’ta kira fiyatları ne durumda? Bölgede home ofis olarak kullanılmaya müsait en popüler projelerin 1+0 ve 1+1 (daire ve ofis) kira fiyatlarını emlakgezegeni araştırdı.
Mashattan
Mashattan, bölgenin ilk markalı konut projesi. Plazaların yakınında bulunan site ulaşım açısından oldukça avantajlı. Metroya yürüyerek 10 dakika uzaklıkta olan sitede her gün belirli saatlerde servis hizmeti de veriliyor. Mashattan’daki, dairelerin hatırı sayılır bir kısmı home ofis olarak da kullanılıyor. Boydan boya camları, merkezi ısıtma soğutma sistemi, her dairede hareket sensörlü alarm sistemi gibi özellikleri ofis için tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden.
 
Mashattan’da 85 metrekare büyüklüğündeki bir dairenin kira bedeli ortalama 2.300 – 2.400 TL. Aidat olarak 300 TL ödeniyor. Isıtma ve soğutma sistemi kullanımı ayrıca ücretlendiriliyor.
Ağaoğlu My Home
Ağaoğlu imzası taşıyan My Home bölgenin değerli projelerinden. Maslak Ayazağa bölgesindeki proje ulaşım açısından Mashattan kadar avantajlı değil. Yürüyerek metroya ulaşmak kolay olmasa da sitenin düzenlediği shuttle servislerle bu açık kapatılıyor. İkinci köprüye ve TEM’e yakınlığı sebebi ile araçla ulaşımı ise oldukça rahat.
My Home’da 111-117 metrekare büyüklüğünde 1+1 daireler bulunuyor. Kiralar ortalama 2.000 TL seviyesinde. Daire aidatları ise yaklaşık 250 TL.
Eclipse Maslak
Eclipse Maslak konum olarak Mashattan’in hemen arkasında kalıyor. Teslimleri yakın zaman önce yapılan proje merkezi konumu ile ön plana çıkıyor. Satış sonrası hizmetleri ile tanınan Artaş grubunun inşa ettiği Eclipse’in iki dikey konut bloğu ve yatay ofis bloğu bulunuyor. Konut bloğu olarak düzenlenen blok daha şimdiden ofis olarak çoğu firma tarafından kullanılmaya başlandı bile.
55 metrekare büyüklüğündeki 1+0 daireler 1.500-1600 TL‘den kiralanıyor. Aidat olarak ise 250 TL alınıyor. 70 metrekarelik 1+1’lerin kirası ise ortalama 2.000 TL. Bu dairelerde ise 300 TL civarı aidat alınıyor.
Vadistanbul
Vadistanbul, İstanbul’un en çok dikkat çeken projelerinden biri. Özenle hazırlanan peyzajı, hemen önünden geçen sadabad deresi ve farklı mimarisi ile öne çıkan proje 3 etaptan oluşuyor. Teras etabı teslim edilen projede iş merkezi olarak konumlandırılan Bulvar etabı ise şimdiden büyük firmalar tarafından talep görüyor. Yakın zamanda daha da canlanacak olan projede 1+1 daireler home ofis olarak kullanım için uygun görünüyor. Plazalara pek yakın bir konumda olmasa da çoğu özelliği projeyi tercih edilebilir kılıyor.
80 metrekareden başlayan 1+1 daireler ortalama 1.800 TL‘den kiraya veriliyor. Aidatlar ise 300 TL civarında.


DİĞER HABERLER