Symbol Kocaeli ne Odeabank tan dev yatırım

Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi Symbol Kocaeli’nin kredi finansmanı Odeabank’tan
Symbol Kocaeli ne Odeabank tan dev yatırım

Odeabank, Marmara Bölgesi’nin önemli ticaret merkezlerinden Kocaeli’nin en büyük karma kompleksi “Symbol Kocaeli” için inşaat sektörünün güçlü ismi Kavanlar İnşaat ile dev bir kredi anlaşmasına imza attı. Proje finansmanında çıta yükselten Odeabank’ın Genel Müdürü Hüseyin Özkaya “Sektörde, uzun vadeli finansmanda da Odeabank farkı hissedilecek” dedi.

Türk bankacılık sektörünün yeni ve hızlı aktörü Odeabank, bankacılığın her segmentinde hedef büyütüyor. Kocaeli’nin ilk ve tek karma projesi Symbol Kocaeli’nin temeli Odeabank ve inşaat sektörünün güçlü ismi Kavanlar İnşaat ile birlikte atıldı.

Çoklu bir yapıda inşa edilecek olan Symbol Kocaeli, bir çok mağaza ve restoranın bulunduğu AVM’nin yanı sıra, otel, hastane ve ilin ilk  kongre merkezini tek çatı altında buluşturacak.

Symbol Kocaeli’de; Medicalpark Grubu Medicalpark Kocaeli Hastanesi’yle, Hilton Worldwide Hampton by Hilton markasıyla yer alacak.

Mimari konsepti, kiralaması ve işletmesi gayrimenkul geliştirme ve yatırımı alanında Türkiye’nin en başarılı kurumlarından Turkmall tarafından gerçekleştirilen Symbol Kocaeli’nin; mimari projelerini yine bir çok alışveriş merkezi ve kompleksin yaratıcısı olan Nova Sultani üstleniyor.

Dev kongre merkezinin işletmeciliği ise, bu alanda uzman uluslararası firmalarla yapılacak olan ‘çözüm ortaklığı ‘ şeklinde gerçekleştirilecek. Symbol Kocaeli projesinin kentin iş dünyasına, ticaretine, istihdamına,  kültür – sanat ve turizm hayatına önemli katkılar  sağlaması hedefleniyor.

Odeabank’ın 105 milyon  USD finansman sağladığı projenin toplam maliyetinin ise 200 milyon USD’yi bulması bekleniyor.

Symbol Kocaeli’nin 2015 yılının 2. çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.


Paylaş:

HABERLER