Üçüncü Köprü Bu Bölgelere Kabus Oldu!

İstanbul Boğazı üzerine yapılması kararlaştırılan üçüncü köprü ve bağlantı yolları bir çok arazi sahibi için umut olurken, bazılarının kabusu oldu.
Üçüncü Köprü Bu Bölgelere Kabus Oldu!

Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün ana güzergah ve bağlantı yolları planlara işlenirken, Ümraniye- Alemdağ bağlantı yolu Çekmeköy civarında milyon dolarlık villaların bulunduğu bazı sitelerin üstünden geçiyor.

 
Teknik Yapı güvencesiyle ev sahibi olmak istiyorsanız tıklayın!
 
Bağlantı yolları taslak projesine göre yollardan biri Çerkezköy'de lüks villaların bulunduğu bazı sitelerin tam üstünden geçecek. Milyon dolarlık villa sahipleri şimdi kara kara düşünüyor. Risk altındaki bu sitelerden birinde eşine ait bir villa olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 'Siteler üzerinden yolun geçeceği söylentisini biz de duyduk. Yetkililer, 'Çalışmalar sürüyor' demiş. Viyadük mü istimlak mı bilmiyoruz. Ama yıkılsa da üstünden viyadük de geçse bize zarar verecek' dedi.
 
SIRA ALT ÖLÇEKLİ PLANLARDA
 
Üçüncü Köprü ana güzergah ve bağlantı yolları 1/25 bin ölçekli planlara işlendi. Şimdi alt ölçekli planlara işleme çalışmaları sürüyor. Genellikle orman alanlarından geçen Kuzey Marmara Otoyolu, Anadolu ve Avrupa yakasında ekspres yollarla TEM'e bağlanacak. Planlara işlenen ve Anadolu yakasına yapılacak iki ekspres yoldan birinin Çekmeköy'de lüks sitelerin üzerinden geçeceği iddiası site sakinlerinin uykusunu kaçırıyor. Eğer proje değişmezse doğal güzellikleri ve sesiz ortamı nedeniyle tercih edilen sitelerdeki milyon dolarlık villalar Üçüncü Köprü'ye kurban olacak. Taslak planlara göre TEM- Kuzey Marmara Otoyolu Ümraniye- Alemdağ hattı, Ümraniye Cezaevi yakınlarından başlayarak Nevzat Demir Tesisleri'nin kuzeyinden geçecek ve lüks sitelerin ortasından devam ederek 10 kilometre sonra Alemdağ-Taşdelen civarında bağlanacak.
 
ÖZTÜRK BEKLEYİP GÖRECEĞİZ
 
Köprü bağlantı yolunun etkileyeceği öne sürülen lüks sitelerden birinde eşine ve kız kardeşine ait, her biri 1 .5 milyon lira değerinde villaları bulunan  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, böyle bir duyum aldıklarını, eşinin çok üzüldüğünü söyledi.  Öztürk, 'Burasını sessiz bir yer olduğu için yazlık olarak kullanıyoruz. Yan tarafta bulunan lüks siteden bazıları belediyeye sormuşlar,  'Planlama çalışmaları devam ediyor' cevabı almışlar. Nasıl geçeceğini nereden geçeceğini merak ediyoruz. Viyadükle mi geçilecek istimlak mı edilecek, bilmiyoruz. Ama şu bir gerçek ki ister yanından ister üstünden geçsin o bölgenin sakinliğini bozacak' dedi.

Paylaş:

HABERLER