Esenyurt kentsel dönüşüm hamlesiyle Tapularına Kavuştu 2015-06-24

30 Yıldır Tapu bekleyen vatandaş Kentsel Dönüşümle birlikte tapularına kavuştu
Esenyurt kentsel dönüşüm hamlesiyle Tapularına Kavuştu 2015-06-24

Esenyurt'ta başlayan kentsel dönüşümle birlikte yaklaşık 30 yıldır çözümlenemeyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme ulaştırıldı. Esenyurtta Tapularına kavuşmanın heyecanını yaşayan pekçok  vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’dan teslim aldı.

Esenyurt'ta yıllardır çözüm bekleyen tapu sorunu bölgenin Kentsel Dönüşüm ihtiyacıyla birlikte detaylı ve uzun süren çalışmanın ardından çözüme kavuşturuldu. Esenyurt Eşkinoz Mahallesi'nde düzenlenen törende tapularına kavuşan mülkiyet sahibi onlarca vatandaş, tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun elinden aldı. Esenyurtta 30 yılı aşkın süre bekledikten sonra tapularını alan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

Esenyurt bölgesinde Yıllardır beklenti içerisinde olan vatandaşların tapu sorununun çözüme kavuşturulduğunu belirten Başkan Kadıoğlu, "Vatandaşlar gecekondusunu kentsel dönüşüme tabi tutsun ve evlerini yapsınlar diye tarla vasfından ifrazlı parsellere bölüştürdük, tapularını da verdik. Esenyurtta halkımız  bizlerden daha sevinçlidir çünkü tapularıyla birlikte Kentsel Dönüşüm sayesinde kendi evlerini yapacaklar. Tanınan imkanlar ve Kentsel dönüşüm hamlesiyle artık depreme dayanıklı evlerde oturacaklar. Bunun sevinci çok farklı bir şey. İnsanlara hizmet etmek, onlara faydalı işler yapmak güzel bir şey ben de o zevki yaşıyorum" diye bilgi verdi.


DİĞER HABERLER