Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor Konulu Panele Kamil Saraçoğlu katıldı 2015-04-30

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’da "Kentsel Dönüşüm Aileleri"nin katılımıyla düzenlenen "Dönüşüm Devam Ediyor" Programı yapıldı
 Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor Konulu Panele Kamil Saraçoğlu katıldı 2015-04-30

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin iştirakiyle, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'da düzenlenen ”Kentsel Dönüşüm Aileleri"nin katılımıyla "Dönüşüm Devam Ediyor" programına gerçekleştirildi.

Güllüce, programda yaptığı konuşmada, dünyanın en zor paylaşılan şeyinin gayrimenkul olduğunu belirtti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kayıpları telafi etmek için belediye başkanlarının, bakanlıkların, hükümetin koşması gerektiğini belirterek, “Acil olarak, deprem gelmeden riskli bina, riskli alan problemi olabildiği kadar aza insin ve Türkiye bu kayıplarını koştuğumuz için, daha hızlı hareket ettiğimiz için karşılayabilsin" şeklinde bilgi verdi.

Kentsel Dönüşüm Kanunu çıktığında komisyon başkanı olduğunu ve dönüşümün bu kadar hızlı ilerleyeceğini tahmin etmediğini belirten Bakan Güllüce, "Daha uzun bir zaman alacağını sanıyordum. Çok yeni bir uygulama, kaynak problemi var, başka problemleri var gibi sorular vardı kafamın içinde. Türkiye çok büyük hızla kentsel dönüşüm geçiriyor" diye belirtti.

Konuşmasının ardından Bakan Güllüce, Kütahya, Ağrı, Ankara, Sivas, Konya, Bursa, Kahramanmaraş, Kayseri, Tokat, Ordu'nun bulunduğu illerden gelen "Kentsel dönüşüm aileleri"ne hediye verdi. Kaynak: Habeler.com


DİĞER HABERLER