Oruçreiste Kentsel Dönüşümle yapılan son binaların talihlileri belli oldu 2015-06-19

Oruçreiste Kentsel Dönüşüm Kapsamında Kura ile belirlenen hak sahibi 206 yı buldu
Oruçreiste Kentsel Dönüşümle yapılan son binaların talihlileri belli oldu 2015-06-19

Kentsel Dönüşümde Oruçreis Mahallesi sakinlerine bir güzel haber daha. Farklı sebeplerden dolayı Kentsel Dönüşümde ilk yapılan üç kuraya katılamayan hak sahipleri, 4'üncü kura çekimi ile Kentsel Dönüşüm çerçevesinde depreme dayanıklı olarak inşa edilen dairelerine kavuştu.


Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan ve noter huzurunda kentsel dönüşüm’e dair yapılacak dairelere istinaden yapılan kura çekimi sonucunda 3 adet dairenin daha sahipleri belirlendi. Kentsel Dönüşüm’de Hak sahiplerini, yeni dairelerinde yeni hayatlarına başlayacak olmanın heyecanı sardı. Yeni evlerine bir an önce kavuşmak isteyen hak sahipleri, Kentsel dönüşümle deprem korkusu olmadan güvenle oturacakları anı iple çektiklerini belirttiler.


KENTESEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA 206 DAİRENİN SAHİBİ BELİRLENDİ

6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında Esenler Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarından biri olan Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında önceki üç kura çekiminde 203 konut hak sahiplerine teslim edilmişti. Yapılan son kura çekimiyle birlikte Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında hak sahipleri belirlenen konut sayısı 206 adetle tamamlanmış oldu.


DİĞER HABERLER