Uşak Kentsel Dönüşümle Hızla Değişiyor 2015-06-19

Kentsel Dönüşüm Uşak'ın Yeni Yüzünü Oluşturuyor
Uşak Kentsel Dönüşümle Hızla Değişiyor 2015-06-19

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan binaların süratle bitirildiği hakkında bilgi verdi. Başkan Cahan, "Hedeflerimize emin adımlar dahilinde ilerliyoruz. Çok yakın bir zamanda ilimizin yeni cazibe merkezine kentsel dönüşüm ile kavuşacağız" Diyerek kentsel dönüşümün önemine değindi.

Uşak Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Kapsamında imaj projelerinden olan ve 430 bin metrekarede hayata geçecek Projesi büyük bir hızla ilerliyor. 2016 yılında bitirilmesi planlanan Kentsel Dönüşüm projelerinde binalar hızlı bir şekilde inşa ediliyor. Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yapılacak yatırım ile kente 450 milyon TL'lik yatırım gelmiş olacak.

Kentsel Dönüşüm Projesinin gidişatı konusunda bilgi veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah "Projemizde müteahhit firma yoğun bir mesai ile çalışıyor" dedi. Hergün binaların daha çok ilerlediğini gördüklerini bildiren Cahan, "Şu an Kentsel Dönüşüm Projemizde neredeyse tüm binalarda 9'ar kat çıkıldı. Proje nin 2016 yılında bitirilmesi adına hızlı bir şekilde ilerliyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 923 adet ticari işletme bölgede can bulacak. Ayrıca 1051 konut, 750 kişilik cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve sağlık ocağı mevcutta yer alacak. Bu bölge konut dönüşümün yanında ticari işletmelerle de dönüşümün sağlanması bakımından Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır" şeklinde bilgi verdi.

Kentsel Dönüşüm Projesin de TOKİ Başkanlığı'ndan da büyük destek aldıklarınıda vurgulayan Cahan, Uşak'taki kentsel dönüşümün TOKİ tarafından örnek proje ilan edildiğini özellikle belirtti.

Kentsel Dönüşüm Projesi ile Uşak'ın rahat bir nefes alacağını da dile getiren Cahan, "Proje ile İsmetpaşa Caddesi etrafında yoğunlaşmış ilimiz rahat bir nefes alacak. Kentsel dönüşüm ile örnek ticari alanlardan, sosyal alanlara kadar birçok farklı done olacak. Vatandaşlarımız günlük alışverişlerini burada yapacaklar ve sosyal hayat bölgede can bulacak. Kentsel dönüşümün bitmesinin ardından çevresine de olumlu etkiler sağlayacak. Kısacası Kentsel Dönüşüm projesi her yönü ile şehre katkılar sağlayacak" diyerek bilgi verdi.


DİĞER HABERLER