TRAKYA CAM’IN SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNE ARKIMEET 2013’TE BÜYÜK İLGİ

Trakya Cam’ın yeni ürünü Isıcam Konfor 60/43 T mimarlarla buluştu
 TRAKYA CAM’IN SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNE ARKIMEET 2013’TE BÜYÜK İLGİ

Trakya Cam, Türkiye'deki en büyük mimarlık platformu ‘ARKIMEET 2013’e gümüş sponsor olarak katıldı. Trakya Cam, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" başlığıyla düzenlenen platformda, başta yeni ürünü ‘Temperlenebilir Solar Low-E’ kaplamalı camla üretilen ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ olmak üzere tüm son teknoloji ürünlerini mimarlarla buluşturdu.

10.10.2013 – Şişecam Topluluğu şirketlerinden Trakya Cam, Türkiye'nin en büyük mimarlık platformu ‘ARKIMEET 2013’ün gümüş sponsorluğunu üstlendi. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük mimarlık platformu, dünyanın çeşitli ülkelerinin yanı sıra 81 ilden yüzlerce mimara ev sahipliği yaptı.

Trakya Cam, "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" başlığıyla düzenlenen platformda, kurduğu standtla başta yeni ürünü ‘Temperlenebilir Solar Low-E’ kaplamalı camla üretilen ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ olmak üzere diğer ileri teknoloji ürünlerini tanıttı.

Mimari camlarda sürekli geliştirme ve inovasyon projeleriyle değişen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda üretim gerçekleştiren Trakya Cam, yeni ürünü ‘Isıcam Konfor 60/43 T’ ile gün ışığını engellemeden yazın güneş ısısı girişini kontrol altına alıyor. Kışın da ısıyı içeride tutan ürün, konut ve işyerlerinin soğutma ve ısınma giderlerinde önemli tasarruf sağlıyor.

Ayrıca, temperlenebilme özelliğiyle emniyet ihtiyacını da karşılayan ‘Isıcam Konfor 60/43 T’, tüketicinin cam kırılması durumunda karşı karşıya kalacağı riskleri de azaltıyor.

Dünyanın altıncı, Avrupa’nın dördüncü büyük düzcam üreticisi olan Trakya Cam, yapı sektörüne yönelik ileri teknoloji ürünleriyle mimaride büyük önem taşıyan; enerji tasarrufu, dekorasyon, gürültü kontrolü, emniyet ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaya devam ediyor.

Isıcam Konfor 60/43 T çevre dostu bir bina yaratılmasına fırsat tanıyor

Trakya Cam’ın yüzde 60 yüksek ışık geçirgenliğiyle gün ışığından maksimum fayda sağlayan yeni ürünü güneş ısısı girişini yüzde 43 oranında azaltarak, yazın soğutma giderlerinden önemli oranda tasarruf sağlamış oluyor. Isıcam Konfor 60/43 T’nin hem dış, hem de iç yansıtma özelliği düşük olduğundan, mimari tasarımlarda gerek dıştan içe, gerekse de içten dışa bakışta şeffaf ve nötral görüntü sağlanıyor. Ayrıca, ısı kontrol özelliği sayesinde kışın iç mekândan ısı kaçışları da engelleniyor.

Yıl boyu konforlu bir yaşam alanı sunan Trakya Cam’ın yeni ürünü, aynı zamanda ısıtma ve soğutma giderlerini düşüren ve karbondioksit emisyonunu azaltan çevre dostu bir bina yaratılmasına fırsat tanıyor. Trakya Cam’ın yeni ürünü rezidans ve kış bahçelerinin yanı sıra alışveriş merkezi, otel, okul, hastane, ofis gibi ticari binalarda kullanımına uygun olmasıyla dikkat çekiyor.

Isıcam Konfor 60/43 T’nin bünyesinde yer alan Temperlenebilir Solar Low-E kaplamalı cam                       TRC Coolplus 60/43 T, Trakya Cam’ın yüksek kaliteli düzcamı TRC Helio clear üzerine hat dışı kaplama teknolojisiyle ince bir metal oksit tabakanın uygulanmasıyla elde 


Paylaş:

YAPI VE SEKTÖREL HABERLER
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48