ANKARA GOLF KENT

Projeyi Takip Et
BALLIKUYUMCU Yenimahalle / Ankara
Konut Sayısı : 2640
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1.5+1,6+1
Metrekare Aralığı : 63.00-478.62
Teslim Tarihi : 2014-12-01
Fiyat Aralığı : 170000-450000
TURYAPTURYAP PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin toplu konut projelerini yürütmek üzere kurduğu PORTAŞ'ın arsa sahibi olduğu Golfkent, Eskişehir Yolu'nun 32. kilometresindeki Ballıkuyumcu bölgesinde yer alıyor. Projenin müteahhitliğini ise TURYAP üstleniyor.

Ballıkuyumcu bölgesinin ''vadi'' niteliği taşıyan alanlarının golfe uygunluğu, Golfkent projesinin temelini oluşturuyor. Üç etapta tamamlanması planlanan proje, Ankara'ya 2 bin 640 adet konut kazandıracak.

Golf konseptiyle bütünleşen konut alanlarının yanında dereler, göller, çarşılar, okullar, sosyal ve idari ünitelerle donatılan Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen Golfkent; doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı kendi kendine yeten bir proje olarak şekilleniyor.

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri, sağlık ocağı, karakol ve caminin de yer alacağı Golfkent'e güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yollarıyla kolay ulaşım imkanı sağlanıyor.

Golfkent, 1 milyon 260 bin metrekare arazi üzerinde projelendirildi. 2 bin 640 adet konutun yer alacağı proje, 350 bin metrekare yeşil alana sahip. Projede 167 bin metrekare golf alanı, 45 bin metrekare eğitim alanı, 8 bin metrekare kapalı spor alanı ve 80 bin metrekare idari-ticari alan bulunuyor.

Ankara Golfkent, doğal yapıya uygun, yaya ulaşımının ağırlıkta olduğu, sosyal donatı dengesinin sağlandığı kendi kendine yeten bir kent olarak tasarlanmıştır.

“Pedestrian friendly”

Yaya hareketini özendiren, yürümeyi sevdiren anlayış.

6 km uzunluğunda “yaşam yolu” adı verilen yürüyüş parkuruyla, alan bütününde trafik değil yaya ulaşımını öne çıkaran farklı yaklaşım.

Yaşam Yolu

Yaşamın ortasında yeşil bir deniz
İdari ve ticari merkez ile konut bölgelerine bağlanan yaya aksı üzerinde doğal ortamda yürüyüş parkurları, bisiklet yolları

Uçsuz bucaksız halı gibi çimle kaplı ormanlık alanlarda, son derece dingin bir atmosferde oynanan golf, hem bir tür meditasyon etkisi yapan, hem de her mevsim oynanabilen gerçek bir doğa sporudur. Golf, sportmen olmayanların kendilerini dışında buldukları bir dünyadır.

Dereler, göller, havuzlar

30 bin m³ havzalı, doğal taşlarla süslenen göletler
Su sesini her yana taşıyan dereler
1 adet olimpik ve 4 adet yarı olimpik havuz

Muhteşem peyzaj

100 bin ağaç dikilen, rengarenk çiçeklendirilen yeşil ortam
Kendi özel yeşil alanlarına sahip konutlar.

Spor alanları

Golf haricindeki çeşitli sporlara yönelik pistler
Basketbol, voleybol, futbol, tenis, squash sahaları
Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA

Sosyal ve ticari üniteler

Çarşılar, kafeler, restoranlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema, konaklama tesisleri, sağlık ocağı, karakol, cami

Eğitim alanları

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri

Kolay ulaşım

Güney, doğu ve batıdan olmak üzere 3 noktadan bağlantı yolları
Helikopter pisti, ambulans ve itfaiye güzergahı

Engelsiz yaşam

Ortak kullanım alanlarının tümünde engelsiz mimari uygulamaları
Yollarda, kaldırımlarda ve talep edilen dairelerde engellilere uygun çözümler

BAŞKENT’TE HAYAT GOLFKENT’LE RENKLENİYOR.

Doğayla kavuşmak isteyenler Golfkent’e geliyor.
Sevdiklerinizle birlikte mutlu ve keyifli bir hayat sürmek isteyenleri
Golfkent’e bekliyoruz.

1 milyon 260 bin metrekarelik alanda, 2.640 konutluk yeni bir kent kuruluyor. Uçsuz bucaksız çimle kaplı ormanlar, su sesini her yana taşıyan dereler, göller, rengarenk çiçekler, muhteşem peyzaj, doğal ortamda yürüyüş parkurları, kendi özel yeşil alanına sahip konutlar…

Restaurant

Ankara Golfkent restaurantının 220 m2 kapalı alanı, 600 m2 terası, 10 dönüm bahçesi, toplamda 1.000 m2 süs havuzları bulunmaktadır. Bölgenin iklimine uygun peyzaj tasarımının yanı sıra doğal ahşaptan çocuk parkı tasarlanmıştır.

Restaurant, nezih yemek çeşitleriyle kulüp üyeleri, Ankara Golfkent sakinleri ve Ankaralıların vazgeçemeyeceği bir mekan olarak kurgulanmıştır.

Havuz

260 m²’lik yetişkinler ve çocuklar için yüzme havuzları bulunmaktadır.

Muhteşem peyzaj

100 bin ağaç dikilen, rengarenk çiçeklendirilen yeşil ortam
Kendi özel yeşil alanlarına sahip konutlar

Spor alanları

Golf haricindeki çeşitli sporlara yönelik pistler
Basketbol, voleybol, futbol, tenis, squash sahaları
Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA

Sosyal ve ticari üniteler

Çarşılar, kafeler, restaurantlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema, konaklama tesisleri, sağlık ocağı, karakol, cami

Eğitim alanları

Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri

Proje konseptine uygun tam donanımlı kulüp binası inşaatı tamamlanmıştır. Yeni inşaa edilen bina Ankara Golfkent Kulübü için tahsis edilmiştir. Kulüp binasının kendi bünyesindeki teraslı restaurant golf kulübü üyelerine özel olarak hizmet verecektir.

GOLF SAHASI GENEL ÖZELLİKLERİ

Golf Sahası

250 bin metrekarelik alanda 2 adet par 3, 5 adet par 4 ve 2 adet par 5 olduğu 3.185 metre uzunluğunda 9 çukurlu standartlara uygun olarak tasarlanmış golf sahası bulunmaktadır. Saha inşaası devam etmektedir.

Driving Range

20 bin metrekarelik alanda, 250 metre uzunluğunda driving range alanımız kullanıma hazır durumdadır. 13 kapalı atış noktası ve teraslı cafe oyuncular için özel olarak tasarlanmıştır.

Chipping – Putting Green

5 bin metrekarelik alanda 1.000 m² chipping, 1.000 m² putting pratik yapma alanları tasarlanmıştır. Pratik yapma alanları kullanıma hazır durumdadır.

Locker Room

Proje konseptine uygun olarak 150 kişilik soyunma odası inşaatı tamamlanmıştır. Soyunma odaları golf oyuncuları ve golf eğitimine katılanlar için hazır durumdadır.

İç Resimler

ANKARA GOLF KENT İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpswwwyeniprojelercomyeni-projeler3641318856625turyap-ankara-golf-kenthtml): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451