MAYAVERA

Projeyi Takip Et
Çekmeköy / İstanbul Anadolu Yakası
Konut Sayısı : 130
Konut Seçenekleri : 1+1,2+!,3+1,4+1,4+2,5+1,5+2,6+2
Metrekare Aralığı : 130- 815
Teslim Tarihi : 2014-01-01
Fiyat Aralığı : 1.760.000-6.600.000
MAYA İNŞAAT A.Ş.MAYA İNŞAAT A.Ş. PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

PROJE

Mayavera, İstanbul’un gözde yerleşim yeri olan Çekmeköy bölgesinde yer almaktadır. Yaklaşık 170.000 m² arazi üzerinde üç etaptan oluşan, 130 adet konut ve tesisleri geliştirme projesidir.

Villa, Townhouse ve Apartman daireleri, geniş rekreasyon alanları, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve site günlük ihtiyaçları için ticari üniteler yer almaktadır.

KONSEPT

Mimari düzenlemede Türk mimarisi ile modern Avrupa mimarisinin fonksiyonel ve özgün bir sentezi yapılmıştır. Yapılar gün ışığını iç mekanlara taşıyacak şekilde planlanmış, yaşam alanlarından bahçelere kolay ulaşım imkanı verilmiştir.

Bina yerleşimlerinde güneşin doğuş yönü, oturma alanlarının yeşile hakimiyeti, yaşam alanlarında rahat kullanım ve modern çizgiler dikkate alınmıştır.

YAPI TEKNOLOJİSİ

Yapı teknolojisi konvansiyonel betonarme yapı teknolojisidir. Betonarme perde, kirişsiz döşeme sistemi temel strüktürel sistem olarak alınmıştır. Temeller jeoteknik etüd verileri dikkate alınarak planlanmıştır. Temel sistemi radye jeneral (40 cm. Yüksekliğinde plak) çözümüne göre planlanmıştır.

DEPREM TEKNOLOJİSİ

Arazi 2.Derece deprem bölgesinde olmakla birlikte, deprem analizinde ve tasarımda 1.Derece deprem bölgesi kıstasları alınmıştır. Sismik analizde, yüksek emniyet sağlayan ve konut yerleşim projelerinde Türkiye'de ilk defa kullanılan son güncel modellemeler kullanılmıştır. 2000 yılı Uluslararası Bina Yönetmeliği (IBC-2000 ) ve bu yönde ABD'de geliştirilen NEHRP (2000 ) şartnameleri dikkate alınarak yapılan modelleme çalışması sonuçlarına göre tasarımlar analiz edilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

KONUTLAR

VİLLA

316m² ile 825m² arasında değişen brüt alanlarda A,A1, A2, B, C, D olmak üzere 6 farklı tipten oluşuyor.

Villaların en önemli özelliklerinden biri de doğayla etkileşim içinde bir mimari sunmasıdır.
Değişik büyüklükte bahçe alanları bulunmaktadır.

APARTMAN

130m² ile 270m² arasında değişen brüt alanlarda, 5 farklı tipte yerleşim sunuluyor.

Tasarımında, yeşil alanlarla etkileşimin en üst düzeyde tutulması amaçlanan Apartmanlar, etkin kullanımıyla ön plana çıkmaktadır.

TOWNHOUSE

3 farklı mimari plandan oluşan, 330m² ile 390m² arasında değişen kanal evleri tiplerinden oluşuyor.

Kanalın yanında konumlanan ve villalarda bulunan tüm özellikleri taşıyan Townhouse'lar doğayı içine alan özgün bir mimariye sahiptir.

SOSYAL TESİSLER

Kendimi yemyeşil ormanın içinde buluyorum.
Sonra suyu hissediyorum, beni içine çeken taze bir duruluk bu.

Kapalı ve açık yüzme havuzu SPA - Sauna, Masaj salonu, Solaryum, Squash, Aerobik, Tenis Kortu, Toplantı salonu, Restoran, Cafe, Home Theatre, Alışveriş üniteleri, Parklar, Göletler, Süs havuzları, Bisiklet ve yürüyüş alanları.

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-anadolu-yakasicekmekoy-yeni-konut-projelerimaya-insaat-as-mayavera): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451