LAPİS HAN

KARTAL'IN YENİ YÜZÜ, İŞ DÜNYASININ GELECEĞİ

Projeyi Takip Et
E-5 KARAYOLU ANKARA ASFALTI, SOĞANLIK SAPAĞI Kartal / İstanbul Anadolu Yakası
Teslim Tarihi : 0000-00-00
GÜRALLAR YAPIGÜRALLAR YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

KONSEPT

İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerimizin çoğu her geçen gün artan oranda fark edilebilir olma kaygısıyla dikey olarak inşa edilmiş yüksek plazalarla donatılıyor. Ama bu donanım biçimi şehrin ahengini daha da karmaşıklaştıran bir estetik kirlilik meydana getiriyor; hem fonksiyonel olarak hem de sürdürülebilirlik açısından yalıtılmış ve yalnızlaştırılmış yaşam ve iş ortamlarıyla bireyler ortaya çıkarıyor.

İşte LAPİS HAN'ın yüksekliğini, genişliğini, içyapısını ve çevresel düzenlemelerini tasarlarken yaratıcı ekibe ilham veren nokta, tam da bu 'sorun' oldu. Bodrum katlarıyla birlikte 12 kat olması kararlaştırılan projenin konsept tasarımı, kullanışlılık, farklı büyüklüklerde bölünebilirlik, özel ve kamusal alanların bir arada ve birbirini destekler nitelikte olabilmesi, ekonomik olması, verimlilik, gün ışığının kullanılması, iklimsel verilerden faydalanılması, kendi dünyasını kurabilmesi ve bulunduğu çevreye artı değer katabilmesi gibi ana temalar üzerine geliştirildi.

Konsept çalışmasına öncülük eden felsefe, öngörülen inşaat alanının ve imar durumunun kısıtlamalarını ve olanaklarını en olumlu şekilde kullanabilmenin yolunu bulmak oldu. Böylece 'Lego yapı' denilen ve kişisel isteklerin yerine getirebilirliği konusunda esnek olma olanağı veren temel yaklaşım ortaya çıktı. Bu doğrultuda, plazanın köse noktalarına gelen büyük ofisler dışında her şey Lego yapının atomlarını karşılayan 57 m2'lik birime göre düzenlendi. Bu birimlerin birleştirilerek büyük ofis olabilme kapasitesi göz önüne alındı.

LAPİS HAN'ın proje tasarımını sekilendiren bir diğer ana damar da ülke olarak çok iyi tanıdığımız 'eski han' formatı oldu. Bu format, açık koridorlar üzerinden sağlanan yatay ulaşımı, merdivenleri ve asansör çekirdekleriyle bütün katlara, giriş avlusuna, sosyal merkeze ve garaj katına bağlanabilen bir proje çizilmesine öncü oldu.

NEDEN LAPİS HAN?

 Mimari Özellikler

Dev bir mimari kütle olarak kolay fark edilebilir ve bu yönüyle bir referans noktasıdır.
Mimari tasarımı ile ferah ve fonksiyonel ofis ünitelerine sahiptir.
Avlu etrafında toplanan ofisler çift cepheye hâkim olup manzaralıdır.
Her katta çok amaçlı kullanıma sahip teraslar ve kat bahçeleri bulunmaktadır.
"Lego yapı" ve "eski han" formatlarına göre şekillendirilmiş proje tasarımı ile fonksiyonel ve keyifli çalışma ortamları yaratır.
Çalışma yaşamına dair gereklilik ve olanaklarla sosyal aktiviteleri aynı ortamda yerine getirme olanağı sunar.
Aydınlık yaşam alanları sayesinde sağlıklı ve mutluluk verici bir çalışma ortamı sağlar.
Kat bahçeleri aracılığıyla hem görsel olarak rahatlama imkânı yaratır hem de dinlenme fırsatı sunar.
Kullanıma sunduğu toplantı odaları ile geniş katılımlı iş çalışmalarınıza olanak sağlar.
Yeşil ve ferah avlusunda iş yoğunluğunun bütün stresini atmanıza yardımcı olur.
Avlusunda dinlenme, eğlenme ve yeşilin rahatlatıcı etkisinden faydalanma imkânı sunar.

Ulaşım Özellikleri

E-5 Karayoluna cepheli, olan LAPİS HAN'a özel aracınızla ya da toplu tasıma alternatifleriyle kolaylıkla ulaşılabilir: E-5 Karayolu'ndan, TEM Otoyolu'ndan, Minibüs Yolu'ndan
Kadıköy-Tuzla sahil yolundan ulaşmak mümkündür.
İstanbul Anadolu yakasının tek uluslar arası hava limanı Sabiha Gökçen Hava Limanı'ndan LAPİS HAN'a 15 dakikada ulaşılabilmektedir.
LAPİS HAN'ın en büyük avantajı Kadıköy-Kartal metro hattının Soğanlık çıkısında yer almasıdır.
LAPİS HAN'dan demiryoluna kısa sürede ulaşmak mümkündür.
Demiryolu ile sehir içi ve şehir dışı ulaşım imkânı mevcuttur.
Marmaray ile Avrupa yakasına kısa sürede ulaşılmaktadır.
LAPİS HAN'a iç ve dış hat deniz seferlerini kullanarak kısa sürede ulaşmak da mümkündür.

Teknik Özellikler

Brüt 340 cm, net 310 cm. olarak belirlenen kat yükseklikleri bina içinde ferahlatıcı bir atmosfer oluşmasını sağlar.
6 adet asansörüyle katlar arasında akıcı bir ulaşım temin eder.
Ofis üniteleri ve ıslak mekânlar tamamıyla bitirilmiş olarak teslim edilir.
Kolonlarla bölünmemiş olan ofisler hem estetik ve ferahlık açısından hem de mekânın verimli kullanımı açısından artı değer katar.
Güçlü jeneratör sistemi sayesinde elektrik kesintilerinin is hayatınıza olumsuz etkileri ortadan kaldırılmıştır.
Merkezi uydu sistemiyle sizi dünyaya ve Türkiye'ye bağlar.
Elverişli açılır pencereleriyle dikine yükselen is merkezlerinden farklı olarak doğal havalandırmaya uygundur.
Merkezi ısıtma sistemi ve VRV alt yapısı hazırlanmıştır.
Teknik alt yapısı sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
"Kullandığın kadar öde" teknik alt yapısına sahiptir.
Yangın güvenliği üst düzeydedir.
Yapı tasarımı rüzgâr ve coğrafi etkileri göz önüne alınarak gerçekleştirilmiştir.
Deprem güvenliği için gerekli teknik koşullar sağlanmıştır.
Akıllı bina otomasyon sistemi mevcuttur.

Ekstralar

LAPİS HAN projesi kapsamında ünite sahipleri tarafından kullanılmak üzere toplantı odaları bulunmaktadır. Müşteriler, ofislerinde ek bir toplantı alanı ayırmaya ya da toplantı için başka merkezlere gitmeye gerek duymaksızın bu yöndeki gereksinimlerini plaza binasında karşılama imkânına sahiptirler.
Tesiste engelli otoparkı ve lavaboları mevcuttur.
Her üniteye özel tahsis edilmiş kapalı otopark sistemi oluşturulmuştur.
Tesiste iki farklı giriş ve giriş lobisiyle resepsiyon hizmetleri bulunmaktadır.
Güvenlik hizmetleri 7/24 verilmektedir.
Bina yönetimi profesyonel bir ekip tarafından yürütülmektedir.
Profesyonel olarak özel danışma hizmetleri verilmektedir.
Ticari ünite olması nedeni ile belirlenen noktalara tabela asılabilmektedir.

SOSYAL OLANAKLAR

 Sosyal Özellikler

Mesai öncesi ve sonrası özel saatlerde faydalanabileceğiniz bol seçenekli sosyal donatılar sunulmaktadır.
Zinde ve sağlıklı kalmanızı, rahatlamanızı, iş stresinden sonra boşalan enerjinizi yeniden toplamanızı sağlayacak dev spor tesisleri mevcuttur.
Sosyal tesisler, kapalı yüzme havuzu, fitness center, sauna, kreş ünitesi, etüd ünitesi, lounge ve vitamin bar gibi modern bireyin gözdesi ve ihtiyacı olan birimleri içermektedir.

Sosyal Tesis ve Olanaklar

Kapalı Yüzme Havuzu: İstanbul'da sıcak bir yaz günü... Yoğun iş temposu ve sıcak hava yüzünden kan ter içinde kalmışsınız! Ama ofisinizin bulunduğu plaza, size öğle arasında ya da iş sırasında bir boşluk bulduğunuzda kendinizi serin sulara bırakma şansı veriyor! Değerli müşterilerine bu bulunmaz imkânı sunan yerin adı, LAPİS HAN!

Sauna: İş stresinden sıyrılıp binadaki saunanın sıcak, nemli ve ahşap odalarından birinin içerisinde hem terleyerek hem de gevşeyerek dinlenmek ve rahatlamak ister misiniz? Çalıştığınız yerde bu imkâna sahip olmanız, LAPİS HAN'da mümkün.

Fitness Center: Formda kalmanın bir 'artı değer' olduğu günümüzde, fitness vazgeçilmez bir spor dalı olarak öne çıkıyor. Bu nedenle en modern cihazlarla ve profesyonel eğitmenlerle hizmet veren geniş kapasiteli Fitness Center, plazadaki sosyal tesisler listesinin başında yer alıyor.

Kreş Ünitesi: LAPİS HAN, ihtiyaç duyulduğunda 0-6 yaş grubu çocukların bırakılabileceği kreş ünitesiyle önemli bir hizmet sunuyor. Bu hizmetle, özellikle çalışan kadınların en önemli sorunlarından birisi olan ve çocuğun bırakılacağı bir yerin ya da bakımını üstlenecek birisinin bulunamaması gibi beklenmedik durumların iş yaşamını sekteye uğratan bir sorun olmaktan çıkarılması hedefleniyor.

Etüd Odası: 7-13 yaş grubundaki çocuklarla ilgili de sık sık beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir. Çocuk rahatsızlanabilir, tatilde olabilir ve ilgilenecek kimse bulamayabilirsiniz. LAPİS HAN, bu sorunla karşı karşıya kalan ebeveynlere de etüd odası hizmetiyle çözüm getiriyor. Bu oda, acil durumlarda çocuğun okuyabileceği, ders çalışabileceği, tek başına ya da diğer çocuklarla farklı etkinliklerle vakit geçirebileceği olanakları sağlamaktadır.

Lounge: Bu projede boş vakitlerini oturup yeşil bir çevre düzenlemesi içinde dinlenerek, keyifli vakit geçirerek doldurmak isteyenler de unutulmadı. Plaza bünyesindeki lounge hizmetleri çalışmaya verdiğiniz araları iyi değerlendirmenizi sağlayacak.

İç Resimler

Kat Planları

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-anadolu-yakasikartal-yeni-konut-projelerigurallar-yapi-lapis-han): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451