RÖNESANS BİZ MECİDİYEKÖY

İSTANBUL'UN MERKEZİNDE NEFES ALABİLECEĞİNİZ BİR OFİS

Projeyi Takip Et
Şişli / İstanbul Avrupa Yakası
Teslim Tarihi : 0000-00-00
RÖNESANS GAYRİMENKUL YATIRIM A.Ş.RÖNESANS GAYRİMENKUL YATIRIM A.Ş. PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
Adres ve Çevre: Mecidiyeköy Mahallesi, Cemal Sahir Sokak No:7-9 Şişli - İSTANBUL
Toplam Bina Kapalı Alanı(m²): 22.770 m²
Toplam Ofis Kullanım Alanı(m²): 13.424 m²
Toplam Perakende Kullanım Alanı (m²): 893 m²
Toplam Kat Adedi : 3 kapalı otopark, 8 ofis katı ile toplam 11 kat
Bina Standardı: A sınıfı ofis binası
Bina Teslim Tarihi: 2014 (4. Çeyrek)
Bina Teslim Şekli: Shell&Core
Isıtma: 4 Borulu Fan Coil
Soğutma: 4 Borulu Fan Coil
Havalandırma: Klima santralleri ile kişi başına 36 m3/saat taze hava temini
Kapalı Devre TV: Mevcut
7/24 Koruma: Mevcut
X Ray Cihazı: Mevcut
Metal Dedektör: Mevcut
Proximity Kartlı Geçiş: Mevcut
Isı ve duman dedektörü: Var
Yangın Söndürme: Var
Çıkış merdiveni: 4 adet
Kat Başına Hat: 1000 m2 / 10 hat
Bina Kapasitesi: 100 hat
Kablo Türü: Fiber optik
Trafo Kapasitesi: (1 x 1000kVA) + (1 x 400kVA)
Jeneratör Kapasitesi: %100 (1 x 1000kVA) + (1 x 400kVA)
Asansörler: 4 Adet x 630 kg
Otopark Kapasitesi: 100 m² kiralanabilir alan için 1 otopark bedelsiz verilmektedir.
Çevrede Ücretli Otopark: Mevcut
 
RönesansBiz Mecidiyeköy, A Sınıfı Ofis konseptinde, üstün teknolojisi ve çevre dostu mimari anlayışıyla bulunduğu konumda fark yaratan bir değere sahiptir. 
 
Proje ‘’dış mekan’’ hissi yaratan iç bahçesi ve avlusuyla, şehrin merkezinde sakinlerine yaşanabilir ferah iş alanları sunmaktadır. Proje, yoğun talep ile birlikte bugün tüm ofisleri dolu olarak faaliyete geçmiştir.
 
RönesansBiz Mecidiyeköy, çevre dostu, sürdürülebilir performans ve verimlilik esasına dayalı olarak binalara verilen uluslararası
Leed Gold Sertifikası sahibidir.
 
RönesansBiz Mecidiyeköy Ofisleri; İstanbul dinamik kent hayatının en önemli duraklarından birisi olan Mecidiyeköy'de modern mimarisi ile bölgenin dönüşümüne öncülük ediyor.
 
Metro ve metrobüs duraklarına 450 m uzaklıkta olan RönesansBiz Mecidiyeköy, ofis kullanıcılarına iç bahçeleri, terasları ve avlusuyla nefes alan bir mekan sunuyor. Proje, cephesini paylaşan şık restoran ve kafelerle, kiracılarına ofis dışında da vakit geçirilebilecek bir yaşam alanı vaat ediyor.
 
Günümüz şehir hayatının en büyük problemi olan otopark sorununu, kiracılarına her 100 m² kiralanabilir alan için 1 araçlık park alanı tahsisi ile ortadan kaldırıyor.
 
22.770 m²'lik toplam inşaat alanına sahip RönesansBiz Mecidiyeköy, ofis kullanıcılarının birbirleriyle günlük rutinleri içinde sık sık karşılaşabileceği, sosyal bir mekan kurgusu oluşturuyor.
 
RönesansBiz Mecidiyeköy, çok katlı plaza mantığından uzak, iki yatay ofis bölümünden ve 4 katlı bir bloktan oluşuyor.
 
Daha az enerji harcayıp daha çok tasarruf yaparak işletme giderlerini de düşüren bir anlayışla inşa edilen RönesansBiz Mecidiyeköy'ün, güvenlikten her türlü bakıma kadar uzanan işletmeciliğini, birçok ödüllü projeye imza atan Rönesans Gayrimenkul üstleniyor.
 
A Sınıfı bir ofiste çalışmaya hazır mısınız?
RönesansBiz Mecidiyeköy, İstanbul'un iş merkezlerinin kesiştiği bir bölgede, standartları uluslararası normlarla belirlenen örnek bir A sınıfı ofis binası olarak öne çıkıyor. Bina, yeşil cephe tasarımı ile şehrin merkezinde yeşil bir doku oluştururken kullanıcıları açısından da verimli bir çalışma ortamı sunuyor.
 
Üstün inşaat kalitesi, iklimlendirme sistemleri, hijyeni ön planda tutan sıhhi tesisat özellikleri, elektrik donanımı, aydınlatma sistemleri, telekomünikasyon altyapısı, yangına karşı alınan sıkı önlemler, yüksek güvenlik, anons sistemleri, otomasyon ve asansör nitelikleri gibi A sınıfı binaların olmazsa olmaz bileşenlerinin bulunduğu RönesansBiz Mecidiyeköy, en güncel uluslararası standartları karşılayarak mükemmel bir ofis ve verimli çalışma ortamını kiracıların hizmetine sunuyor.
 
Leed Gold Sertifikası'na sahip olan bina aynı zamanda çevreci ve minimum enerji harcaması ilkesiyle çalışan teknik ve mekanik altyapısı ile de A sınıfı ofis binasının tüm özelliklerini taşıyor.
 
Gün ışığı ve ferah çalışma alanları RönesansBiz Mecidiyeköy'de.
Ofislere ayrılan 13.424 m²'lik bir alana sahip 8 katıyla, sakinlerinin ihtiyaçlarına uygun kullanım esnekliği ve çözümler üreten RönesansBiz Mecidiyeköy, sakinlerine ferah ve dinamik bir çalışma ortamı sunuyor. Proje, yeşil cephe tasarımı ve kolon yerleşimleri ile gün ışığının ofis alanlarına maksimum dağılmasını sağlayacak şekilde tasarlandığı için, ofis alanları gün boyunca ışıktan en verimli şekilde yararlanabiliyor. Bununla birlikte, açık ofis düzenlemeleri açısından da kolon aralıkları emsallerine oranla maksimum verimle yerleşim imkanı sunuyor. Aynı zamanda projenin yapısı, tüm mekanların taze havayı her daim eşit olarak kullanabilmesine olanak sağlıyor. Ofislerin inşasında kullanılan yapı malzemeleri ise yerel, sürdürülebilir, insan ve doğa dostu olma özelliklerini taşıyor.
 
360° güvenlik
Güvenlik standartlarımız, ulusal ve uluslararası kriterler çerçevesinde belirleniyor. Yangına karşı alınan önlemler, hem Türkiye standartlarının hem de uluslararası NFPA ve EN-54 standartlarının gerekliliklerini karşılıyor. Güncel deprem yönetmeliklerine göre inşa edilen RönesansBiz Mecidiyeköy, her kademede kontrollerden geçiriliyor.
 
Merkezi mekanik, elektrik ve güvenlik sistemleri, elektronik bina otomasyon sistemi ile 24 saat izlenip kontrol ediliyor. Böylece arıza tespiti ve müdahalesi en hızlı şekilde yapılırken ofislerin verimliliğinde herhangi bir düşüşe izin verilmiyor.
 
Depolama
Ofislerin dışında projede kullanıcılara özel ek depolama alanları bulunuyor. Önemli dokümanlar bu alanlarda gönül rahatlığıyla saklanabiliyor.
 
Yönetimde Rönesans tecrübesi
Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. güvencesindeki yönetim hizmetleri, RönesansBiz Mecidiyeköy sakinlerine dünya standartlarında profesyonel bir yönetim hizmeti sunuyor. Yönetim hizmetlerinin arasında; güvenlik yönetimi, sosyal tesislerin kiralanması, temizlik, arızaların giderilmesi, atık yönetimi, depo hizmetleri, bina otomasyon sistemlerinin takibi, dönemsel bakımlar, raporlama, bahçelerin bakımı, resepsiyon, kullanıcı memnuniyet analizleri, santral hizmeti, posta ve evrak dağıtımı, sağlık hizmetlerinin idaresi, kiracı ve mal sahibi ilişkilerinin yönetimi bulunuyor.
 
MİMARİ
 
Ödüllü mimarlık ofisi MuuM'un tasarladığı RönesansBiz Mecidiyeköy, bölgenin dönüşümünün başlangıç noktalarından biri olarak konumlanıyor. İki yatay ofis bölümünden ve güneydeki bölümün üzerinde yükselen 4 katlı bir bloktan oluşan yapı, iç bahçesi ve avlusuyla kendine ait bir "dış mekan havası" oluşturuyor. Bu sayede ofis kullanıcılarına Mecidiyeköy'ün yoğun kent hayatından soyutlanma imkanı sağlıyor.
 
İstanbul'daki iş hayatının merkezinde olup, yeşil ve ferah bir ofis ayrıcalığına sahip olmak, RönesansBiz Mecidiyeköy'ün başarılı mimarisi sayesinde gerçekleşiyor. Projede, yeşil çatı ve kütlesi oyularak elde edilen iç avlu ile zenginleştirilen yapı, manzaradan maksimum fayda sağlayacak şekilde tasarlanmış yaşam alanları ile konforun ve verimliliğinin artırılması hedefleniyor.
 
Proje, çok katlı ve mekanların birbirinden soyutlandığı bir yapının tam tersine, ofis kullanıcılarına etkileşimli bir düzen sunuyor. RönesansBiz Mecidiyeköy'ün dış cephesini paylaşacak restoran ve kafeler ile de bu anlayış pekiştiriliyor.
 
LEED KRİTERLERİ
 
Leed Gold Sertifikası
 
Yeşil binalar, geleneksel binalara göre İNSAN ve ÇEVRE faktörleri gözetilerek tasarlanıp, inşa edilen ve aynı şekilde işletilen binalar. Geleneksel binalara göre çok daha sağlıklı ortamlar oluşturmalarının yanında enerji korunumu ve su tasarrufu da sağlıyorlar. Doğal çevre ve kaynakların korunmasını temel alan inşaat faaliyetleri ile insan ve çevre korumacı birçok uygulamaya da sahipler.
 
ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) sertifika sisteminin, en üst düzey yeşil binalara verdiği LEED GOLD sertifikası ile ödüllendirilen RönesansBiz Mecidiyeköy, insana saygılı ve çevreyle dost bir proje...
 
LEED sertifikası, inşa süreci, projenin sunduğu yaşam kalitesi, kullanılan malzemeler ve enerji tasarrufu gibi birçok alanda yapılan titiz bir değerlendirmenin sonucunda veriliyor. Sertifikanın gerektirdiği standartların ışığında uygulamaya geçilen RönesansBiz Mecidiyeköy projesi, binanın gelecekteki misafirlerine hem tasarruf imkanı hem de yüksek yaşam kalitesi sağlıyor.
 
Çevreci yaklaşımıyla bölgedeki diğer projelere örnek olan RönesansBiz Mecidiyeköy, sahip olduğu LEED GOLD sertifikasının gerekliliklerine her aşamada önem veriyor.
 
Enerji ve su tasarrufu
 
RönesansBiz Mecidiyeköy'ün çevre dostu aydınlatma tasarımı ile iç ve dış mekanlarda enerjiden %21 tasarruf sağlanıyor. Perlatörlü ve fotoselli armatürleriyle tüketim en aza indirilerek su kullanımında %43 tasarruf sağlanıyor. Akıllı aydınlatma sitemleri ve gün ışığı sensörleri sayesinde gün ışığından azami derecede faydalanılıyor. Aynı zamanda merkezi sistemin görüntülenmesi ofis bazında gerçekleştirildiğinden her ofis kendi enerji tüketimini ölçebilme avantajına sahip oluyor.
 
RönesansBiz Mecidiyeköy'ün peyzaj tasarımı, geleneksel bir peyzaj projesine göre %66 oranında su tasarrufu sağlıyor. Peyzajda, az su tüketen bitkiler tercih edilip yağmur suyu yönlendirmeleri yer alıyor.
 
RönesansBiz Mecidiyeköy, elektrik kesintilerine karşı tüm sistemi bire bir besleyen, yedekli bir jeneratör altyapısına sahip. Su kesintilerine karşı da yoğun dönemlerde dahi günlük ihtiyacı karşılayabilecek kapasitede su depoları bulunuyor.
 
Isıtma ve soğutma sitemlerinde, ozon tabakasına zarar verecek gazların (CFC gazı) yerine küresel ısınmaya en az etki edecek gazlardan biri olan R-134a kullanılıyor. Projenin ısıtma ve soğutma sisteminde yüksek verimli kazan ve çiller tercih edilirken, dış cephede kullanılan yüksek performanslı yalıtım ve camlar ısı kayıplarını önlüyor.
 
Düşük karbon salımı
RönesansBiz Mecidiyeköy, merkezi konumu ve ulaşım imkanlarına yakınlığı sayesinde ziyaretçilerinin toplu taşımayı tercih etmesini sağlıyor.
 
Her daim taze hava
Projede, ASHRAE standartlarına göre %30 daha fazla taze hava sağlanıyor. Kullanım yoğunluğu yüksek olan alanlarda karbondioksit sensörleri kullanılarak hava kalitesi kontrol altına tutuluyor, böylece kullanıcı ve misafirleri için sağlıklı bir çalışma ortamı sağlanıyor.
 
Daha çevreci inşaat malzemeleri
İnşasında, yerel, sürdürülebilir, insan ve doğa dostu yapı malzemeleri kullanılan RönesansBiz Mecidiyeköy, insan sağlığının korunmasını, yerel ekonominin desteklenmesini, nakliyenin yol açtığı yakıt tüketimi kaynaklı çevre kirliliğinin önlenmesini hedefliyor.
 
Doğal kaynakların tüketimini ve atık oluşumunu azaltmak için maliyetin %46'sı geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımından oluşuyor.
 
Bina içerisinde kullanılan tüm yapıştırıcı ve dolgu malzemeleri VOC (Kimyasal Uçucu Bileşik) içermeyen veya insan sağlığına zarar oluşturmayacak sınırlar içinde olan ürünler arasından LEED'de belirtilen standartlara uygun olanlarının kullanıldığı proje, sakinlerinin sağlığı ve konforunu ön planda tutuyor. Atık yönetimi ile de kullanılan malzemelerde maksimum geri dönüşüm sağlanıyor.

Dış Resimler

İç Resimler

Kat Planları

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasisisli-yeni-konut-projelerironesans-gayrimenkul-yatirim-as-ronesans-biz-mecidiyekoy): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451