ESTON ŞEHİR KORU

Projeyi Takip Et
Bahçeşehir 1. Kısım Mah. 2801 Sok. 35538 Başakşehir / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 1090
Konut Seçenekleri : 3+1, 5+1
Metrekare Aralığı : 126 - 323 m2
Teslim Tarihi : Haziran 2019
Fiyat Aralığı : 640 bin TL-1 milyon 500 bin TL
POLATYOL İNŞAATPOLATYOL İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Eston Şehir “Koru” projesi, son yıllarda prestijli konut projeleriyle nitelikli bir gelişime ev sahipliği yapan            Bahçeşehir-Başakşehir’de, “yeşil” ile kuracağı birebir ilişki sayesinde benzerlerinden ayrışacak bir tasarım felsefesi uzantısında hayata geçirilecektir. Eğimli bir arazi üzerine konumlanan proje, doğal eğimleriyle zengin mekanlar elde etmeye olanak vererek, İstanbul’un son yıllardaki kentsel dönüşümüne nitelikli konutları, sosyal alanları ve özgün peyzajıyla önemli katkılarda bulunacaktır.

Arazi kullanımında öncelikli tasarım kriterleri; kullanıcılarına kişisel özgürlük alanları sunarak mahremiyeti korumak, yeşil dokuya “korular” ile yer açmak, farklı bina gruplarının yerleşimiyle alternatifli yaşam bölgeleri oluşturmak ve sosyalleşmenin gerektirdiği mekansal buluşmalara zemin oluşturan meydanlar, oyun alanları ve “kentli olma” dinamiklerini bünyesinde barındıran sosyal tesisler yaratmak olmuştur.

Konut yaşam kriterlerini zenginleştirmeye dönük olarak çeşitlendirilerek farklı taleplerin maksimumda gözetildiği Eston Şehir “Koru” projesinde konut blokları, 2+1’den başlayarak 5,5+2’ye kadar uzanan geniş bir yelpazede konut tiplerine sahiptir. Projede binalar 2 katlı ikiz villalardan, tek kat ve dubleks tiplerine sahip 3 katlılardan, dubleks 4 katlı binalardan, 5 ve 7-8 katlı apartmanlardan oluşmaktadır.

Geleneksel konut mimarisinin gerek planlama düzleminde gerekse cephe tasarımında modernize edilerek detaylandırıldığı projede doğayla iç içe olma tasarım prensibi malzeme seçimlerinde de devam ettirilmiş, seçim kriterleri renk ve doku olarak “koru” metaforunun uzantısında belirlenmiştir.

Kapalı otoparkların üzerinde doğal setlere oturan villa birimlerine erişim peyzaj alanlarıyla zenginleştirilmiş, kesintisiz, güvenlikli yaya yolları ile sağlanmaktadır. Yeşil doku benzer şekilde tüm konut bölgelerinde konut kullanıcılarının gündelik hayatına artı bir değer olarak katılmakta ve oluşturulan meydanlarla sosyalleşmenin olanakları arttırılmaktadır.

Arazinin merkezinde, üst kotta, oluşturulan yaşam alanlarını manzarasına alan ticaret fonksiyonu ile işlevlendirilmiş “Meydan Çarşı” yer almaktadır. Konut kullanıcılarının gündelik ihtiyaçlarını sağlayabileceği, davetkar ticari birimleriyle “kentli” olarak anılabilecek altyapıya sahip meydanın altında tüm bölgeye hizmet veren sosyal tesis projelendirilmiştir. Bahçeşehir-Başakşehir bölgesinde öncü bir proje olması hedeflenerek tasarlanan Eston Şehir “Koru”da her metrekare hem kişisel hayatın ön plana çıkartıldığı hem mahremiyetin korunabildiği ve aynı zamanda sosyalleşmeye olanak veren nefes alma noktaları meydanlarla ve korulara sahip nitelikli peyzaj öğeleri ile donatılmıştır.

İç Resimler

Dış Resimler

ESTON ŞEHİR KORU İle İlgili Haberler

Firmanın Diğer Projeleri

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler

Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-11-12 13:17