Aegon Türkiye, Konut ve Kredi Arayışındaki Müşteriler İçin “Aegondirekt Blog” Projesini Yayına Aldı!

Türkiye’de 2008 yılından beri faaliyet gösteren ve son 4 yıldır kendi bünyesindeki dijital start-up proje “Aegondirekt” ile hayat sigortacılığını online platforma taşıyan Aegon, şimdi konut kredisi arayan müşterilerin “konut-kredi-sigorta” arayışlarında yardımcı olacak “Aegondirekt Blog”u yayına aldı.
Aegon Türkiye, Konut ve Kredi Arayışındaki Müşteriler İçin “Aegondirekt Blog” Projesini Yayına Aldı!

Türkiye’de genellikle bankalar üzerinden satışa sunulan kredi hayat sigortasının online olarak şeffaf bir şekilde hesaplanabilmesi ve satın alınabilmesini sağlayan Aegondirekt, artık müşterilerine sunduğu hizmeti genişletiyor ve konuttan krediye, krediden sigorta arayışına kadar geniş bir yelpazede merak edilenleri blog.aegondirekt.com.tr adresinde yanıtlıyor.  

Hayat Sigortacılığı alanında faaliyet gösteren ve hizmet verdiği ülkelerin pazar koşullarına göre farklı ülkelerde Aegondirekt projelerini devreye sokan uluslararası dev finans kuruluşu Aegon, Türkiye’de “Kredi Hayat Sigortası” ürünü ile bireysel kredi müşterilerine hitap ediyor. Seçilmiş pazarlarda lider olma stratejisi ile online kredi hayat sigortası pazarına yatırım yapan Aegon,  bankalara kıyasla ortalama %40*a varan fiyat avantajı sunuyor.  Herkesin kredi bilgileri ile hesaplama yapabileceği online bir hizmet sunan Aegondirekt’te, gerekli durumlarda destek vermek üzere çağrı merkezi hizmeti de sunuluyor.

Aegondirekt blog, mevcut hizmete ek olarak konut arayan herkesin kredi ihtiyaçlarını gözeterek bu süreci nasıl kolaylaştırabilecekleri, konut kredisi masraf paketlerini nasıl düşürebilecekleri ve yasal haklarının hangi aşamalarda devreye girip neleri kapsayabileceğini anlatıyor.

Türkiye’de 3 Senedir Kredi Müşterileri’ne Bankadan Hayat Sigortası Almak Zorunda Olmadıklarını Söyleyen Bir Start-Up Oluşum Var: Aegondirekt

Online ortamda yaptıkları çalışmaların tüketicileri yasal hakları konusunda aydınlattığının altını çizen E-satış Direktörü Murat Akçay “Bugüne kadar Aegondirekt üzerinden iletişim bilgisini bırakmış herkese ulaşıp, özellikle Kredi Hayat Sigortası  konusunda bildikleri doğruların yasal dayanağı olmadığını anlattık. Yakın zamanda yayınladığımız blog sayfalarımız üzerinden konut, kredi ve sigorta branşlarındaki müşteri yolculuğuna bir bütün olarak bakmak, zorlandıkları alanlarda müşterilere yardımcı olmak ve özel bir deneyim yaşatmayı hedefledik.” dedi.

Büyüyen Pazar ve Büyüyen Digital Platform: Aegondirekt

Türkiye’de TBB’nin açıkladığı verilere göre 2017 yılında 495 bin kişiye 68.5 Milyar TL** değerinde kredi satıldı. Sigortalalar Birliği’nin verilerine göre de banka kanalı tarafından 2017 senesinde yapılmış olan hayat sigortalarının -bu hayat sigortalar krediler için verilmektedir- hacminin ise 508 Milyon TL’dir.*** Bu kadar dinamik bir pazar içinde Aegondirekt projesi ise 2017 senesinde şu noktaya geldi:

2018 ilk 5 aylık ortalama üretim 2017’ye göre 2 kart arttı.

Aegondirekt sepet değerini 2017 ortalamasına göre 2018 Ocak-Mayıs döneminde %55 oranında arttırdı.

2018 Ocak-Mayıs döneminde aylık alınan kredi hayat talep sayısı 2017 yılına oranla %40 arttı.

Aegondirekt daha iyi bir müşteri deneyimi yenilendi, çağrı merkezi hizmetleri ile geniş kitlelere ulaşıldı.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Sürdürülebilirliğin Sanata Dönüşmesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-01-09 11:25