Turizm Sektörü Fuar Ve Tanıtımlarla Eski Günlerine Dönecek

Turizm Sektörü Fuar Ve Tanıtımlarla Eski Günlerine Dönecek

Dünyanın üçüncü büyük kongre, toplantı ve etkinlik fuarı olan “ACE of M.I.C.E Fuarı”  İstanbul Kongre Merkezi’nde 21-23 Şubat tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dev fuara 40 ülkeden 15 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya “Oteller gelirlerinin neredeyse yarısını kurumsal işlerinden elde ediyorlar. Bu özelliği ile Mice sektörü, ülkenin bozulan turizm imajını eski günlere taşıyacak” dedi.

Dünyanın en büyük turizm organizasyonlarından biri sayılan ‘ACE of M.I.C.E Fuarı’ 21-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuarda; kreatif etkinliklerden etkinlik teknolojilerine, toplantı endüstrisi ve UNICEO Kurumsal Eğitim Programı’ndan DijiMICE oturumuna, yeşil etkinliklerden kurumsal tanıtımlara kadar geniş bir program katılımcıları bekliyor.

Ace of M.I.C.E Fuarı’nın 5 yıldızlı oteller için çok önemli olduğunun altını çizen Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya, “MICE tüm dünyada hızla gelişen organizasyon faaliyetlerini kapsıyor. Toplantılar, seminerler, kongreler vb kurumsal organizasyonlar önceden otel bütçelerinin içerisinde yüzde 10 civarında paya sahipken, bugün oteller gelir bütçelerinin neredeyse yarısını bu sektörden gelecek işlere ayırıyor” dedi.

KONGRE TURİZMİ KRİTİK ÖNEME SAHİP

Türkiye’nin diğer ülkelere nazaran uluslararası kongre ve toplantılara öncelik vermesi gerektiğini belirten Dikkaya, sektörün bir araya gelip, hâlihazırda bulunan birçok sorunu çözmesi gerekiyor dedi. Dikkaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle 2016’da yaşadığımız malum olaylardan dolayı ülkenin zedelenen imajı ilk olarak ve en fazla MICE sektörünü etkiledi. Güvenlik endişesi ile ülkemizden uzaklaşan yabancı organizasyonları kısa vadede geri kazanmak pek mümkün olmuyor. Ancak Ace of MICE Fuarı başta olmak üzere sektöre katkı veren proje üreten dernek ve kurumlar ile bu kaybı kısa zamanda telafi edecek ve artıya geçmesini sağlayacak profesyonellerimizin sayısı hızla artmaktadır.” Fuara ikinci kez katılan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, 2013 ve 2017 yıllarında aldığı “Türkiye’nin En İyi İş Oteli” ödülü ile ön plana çıkıyor. Ayrıca Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, 2017 yılında dillendirmeye başladıkları “Kalamış’ta hayat başka” mottosunu Kalamış’ta toplantı başka” sloganı ile duyurmayı hedefliyor.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler


en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

ReklamReklamReklam

Reklam

Reklam

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Barselona’da 1900 – 1914 yılları arasında yapılmış gayrimenkul geliştirme projesi: PARK GÜELL
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

2018-06-21 17:21