Yeşilyaka Koru’da sosyal hayat renkleniyor

50 yıla varan köklü geçmişleri ile gayrimenkul sektörünün önde gelen iki firması MESA ve NUROL’un imzasını taşıyan, yemyeşil doğasıyla 320 bin metrekarelik bir alana sahip Yeşilyaka Koru’nun Sosyal Tesis’i, düzenlenen bir parti ile açıldı.
Yeşilyaka Koru’da sosyal hayat renkleniyor

Konut sahiplerinin yanı sıra MESA ve NUROL markasına olan güvenlerini her yeni projesinde gösteren MESA VE NUROL dostları ve Yeşilyaka Koru projesinin bölgedeki komşuları projenin sosyal tesisi için gerçekleştirilen bir partide buluştu.

Doğanın kalbinde müstakil bahçeli villaları ile özlenen huzurlu ve konforlu bir yaşam sunan projenin partisinde genç yorumcu Zeynep Bastık sahne aldı. Konserin yanı sıra dans okulunun şov gösterisi de göz doldurdu. Anneler Günü’nün de kutlandığı bahar partisinde Yeşilyaka Koru annelerin bu özel gününü tüm annelere özel menekşe çiçekleri vererek kutladı. Yetişkinler parti boyunca keyifli sohbetlerin ve kendilerine sunulan lezzetli tatların da tadını çıkardı.

Sadece yetişkinler değil çocuk oyun alanında çocuklar da doyasıya eğlendi. Çocuk oyun köşesinde oynayan çocuklar, ayrıca hayal güçlerini binbir renkle tuvale yansıtma fırsatı yakaladı. Top oyun havuzu, tırmanma duvarı ve uzaktan kumandalı oyuncaklarla keyifli vakit geçiren çocuklar istedikleri şekilli balonların da sahibi oldular. Sadece çocuklara değil, her yaşa hitap eden atari makinası, dev dart, jenga ve gölde tekne yarışı da partinin büyük ilgi gören noktalarındandı.  Ebru sanatı ve el izi boyama stantları da tüm aile üyelerinin keyifle katıldığı etkinliklerdendi. Tüm bu eğlence noktalarının keyfini çocuklar pamuk şeker, macun ve dondurma yiyerek çıkardılar.

 Yeşilyaka Koru’nun Sosyal Tesisi Açıldı

Bir parti ile açılan Yeşilyaka Koru’nun sosyal tesisi 2.500 metrekareden oluşuyor. İçinde 1  adet açık ve 1 adet kapalı olmak üzere 2 yüzme havuzu, fitness salonu, tenis kortu, basketbol ve mini futbol sahası, sauna, buhar odası ve Türk Hamamı barındırıyor. Böylece bir spor salonunun sağladığı tüm imkanları Yeşilyaka Koru proje sakinlerinin ayağına seriyor. Ayrıca sporu açık havada yapmayı tercih edenler için 2,5 kilometrelik koşu, bisiklet parkuru bulunuyor.

Sosyal tesisin devamında 1,600  metrekareye yayılan ve huzurlu bir köşe oluşturan biyolojik göletin organik tasarımı, proje ile ortak bir uyum içinde bulunuyor. Suyun verdiği huzur, sakinleştirici etki, projeye yeni bir boyut kazandırıyor. Tesiste ayrıca renk, koku ve meyve bahçeleri, koru alanları, Hobbit evleri, ağaç evler, çocuk oyun alanları bulunuyor. Yeşilyaka Koru sakinlerinin sevdikleri, komşuları ve aileleri ile keyifli vakit geçirecekleri açık hava sineması, kafe ve restoranlar, tesisin bir başka keyif noktasını oluşturuyor.

Yaklaşık 50 yıldır sadece yeni yaşam alanları değil, en değerli hatıraları biriktirmek için yeni yuvalar yaratmaya devam eden MESA ve NUROL’un Yeşilyaka Koru projesi, hem doğanın hem de yaşamın tam ortasında, sevdiklerinin mutluluğu için durmaksızın çalışanlara özlemini duydukları konfor ve eve dönüş keyfini doyasıya yaşayabilecekleri bir yaşamı vaat ediyor. 173 villanın bulunduğu korusu, 180 bin metrekarelik peyzaj alanı, gölet manzarası ve çeşitli sosyal imkanlarıyla Yeşilyaka Koru, en özel anılara ev sahipliği yapıyor.

Projede 320.000 metrekarelik bir alanda 272 m2’lik tek katlı villalardan 380 m2’lik dublekslere kadar uzanan farklı alternatifteki 173 villa tasarlandı. “Söğüt, Sedir, Ardıç, Akasya” olmak üzere farklı tiplerdeki villaların, müstakil bahçeler içinde büyüklükleri 272 ile 380 metrekare arasında değişiyor. Yeşilyaka Koru 2.520.000 TL ile 3.900.000 TL arasında konumlarına göre değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.Bakanlar Kurulu kararıyla konutta KDV ve tapu harcında yapılan indirimler kapsamında konut sektöründe 31 Ekim 2018’e kadar uygulanacak KDV oranının %18’den %8’e düşürülmesi MESA’nın Yeşilyaka Koru projesinde de uygulanmakta olup projede müşterilerin değerlendirdiği farklı bir satın alım yöntemi olmuştur.

Yeşilyaka’da yaşam

Yeşilyaka sakinleri açık havada spor yapmanın keyfini tenis kortları, basketbol ve mini futbol sahalarında çıkarırken, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness ve spa merkezinde günün yorgunluğunu atıyor. Proje sakinleri Yeşilyaka kulüpte dostlarıyla bir arada keyifle vakit geçirebilecek, akşamları ailece açık hava sinemasında film seyredebiliyorlar.

Çocukluk anıları unutulmaz

Yeşilyaka’da çocukların hem güvenli, hem de çeşitli aktivite alanlarıyla donatılmış parklarda eğlenebileceği özel alanlar mevcut. Ağaç evler, yaş guruplarına göre özel dizayn edilmiş parklarda çocuklarınız neşeli saatler geçiribilecek.

Avantajlı lokasyon

MESA ve NUROL projeciliğinin ürünü olan proje, 3. Havalimanı ve çevresindeki Atakent, Halkalı, Bahçeşehir gibi gelişen bölgelere komşu. Hadımköy Otoyolu gişelerine 5 dakika mesafedeki proje, çevresindeki eğitim ve hastanelere olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Yeşilyaka’dan Maslak-Levent’e  45 dakika, Atatürk Havalimanı’na 20 dakika, Mall of İstanbul’a uzaklığı ise 15 dakika.

Yeşilyaka’nın Büyükçekmece Marina, Marmara Forum ve Bahçeşehir ile Akbatı AVM’ye uzaklıkları da sadece 10 dakika.

Yeşilyaka Koru’da Hayat Başladı

Yeşilyaka’nın ilk bölümündeki 56 villada Ekim 2017’de hayat başlarken, ikinci teslimatlar Mayıs 2018’de gerçekleştiriliyor. 3. Etap teslimatlar ise Ağustos ayında yapılacak.

Yeşilyaka Su’da lansman öncesi fırsat niteliğinde satışlar

Yeşilyaka Koru’nun bu güzel kutlamasında misafirler, projenin yeni etabı olan Yeşilyaka Su’nun Lansman öncesi sunduğu avantajlarla ilgili bilgi aldılar. Yeşilyaka’nın sunduğu benzersiz olanaklara, göl ayrıcalığını da ekleyen Yeşilyaka Su lansman öncesi satış avantajlarıyla da yoğun ilgi çekiyor. Yeşilyaka Su, peşin alımlarda %15+10 indirim ve %1 KDV avantajlarıyla, çok önemli bir lansman öncesi fırsatı sunuyor.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler


Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-12-10 12:56