LAL REZİDANS

Lâl kadar parlak, Altın kadar değerli...

Projeyi Takip Et
Merkezefendi / Denizli
Konut Sayısı : 54
Konut Seçenekleri : 3+1,5+1
Metrekare Aralığı : 150
Teslim Tarihi : 2015-01-01
Fiyat Aralığı : 300000
SÖYLEMEZ MİMARLIK İNŞAATSÖYLEMEZ MİMARLIK İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
5 adet loft, 49 adet 3+1 daire ve mağazalardan oluşan Lal Rezidans Projesi farklı mimari çözümleri ile dikkat çekiyor. İş, yaşam, eğlence ve alışverişin bir arada olduğu yaşam tarzını Denizli’ye getiren Lal Rezidans; özel olarak projelendirilmiş iç mimari tasarımı ile göz kamaştırıyor. İnşaat kalitesi, peyzaj düzenlemesi, satış ve sonrası hizmetlerinden profesyonel rezidans yöneticiliği hizmetlerine kadar koşulsuz konforu sağlayacak ve her türlü ihtiyacı karşılayacak her ayrıntının planlandığı LAL Rezidans Denizli’nin lüks konutlarda yaşam anlayışını değiştiriyor.
 
TEKNİK ŞARTNAME
 
A- KABA İNŞAAT İŞLERİ:
 
1. Arazi Üzerine Aplikasyon:
Binanın köşe noktaları, yapı yeri uygulama kot krokisindeki koordinatlara göre, yapının yapılacağı 3379 m2 alana sahip arsa üzerine, haritacılar tarafından işaretlenecek ve kazıkları çakılacaktır.
Aplikasyon sonrası, yapıya ait köşe noktalarının dışına doğru gerekli kazı payları verilerek kazı köşeleri tespit edilecek, kazı sınır hattına kireç dökülerek kazı alanı işaretlenecek. Makine ile projedeki istenilen derinliğe kadar kazılar yapılacak ve çıkan malzeme araçlara yüklenip dışarı atılacaktır. Geri dolguda kullanılmak üzere bir miktar malzeme sahada depolanacaktır.
Taşıyıcı sistem hesaplanan statik ve betonarme sisteme uygun olarak imal edilecektir. C35 beton ve nervüllü demir kullanılacaktır.
 
4. Betonarme İmalatlar:
Yapı taşıyıcı sistemi depreme dayanıklı yapı tekniklerine göre tasarlanmış olup, ‘ 3 kat bodrumlu, ana kitlede ise otopark + işyeri +Avm +zemin+8 normal ‘ kattan oluşmaktadır. Temel sistemi “Radye Jeneral Temel” dir.
 
5. Su İzolasyonu ve Drenaj Sistemi:
Bodrum katları çevreleyen betonarme perdelerin dış yüzlerine , su yalıtımı ,daire dış duvarları izolasyonlu briket, ısı yalıtım sıvası ,dolgu macunu ,saten macun ve ısı yalıtım boya ile kaplanacaktır .Teraslar projesine uygun olarak su ve ısı yalıtımlı olacaktır.
 
B- İNCE İNŞAAT İŞLERİ:
 
6. Bölme Duvarlar, Sıva ve Boyaları
İç dekorasyon ,proje yetkilisi ve tasarımcıların gösterildiği üzere; bölme duvar imalatları yapılacak, çimento esaslı kaba sıva üzeri su bazlı saten boya , tavanlarda ise plastik boya uygulaması yapılacaktır.
 
7. Yer Kaplama İmalatları ve Süpürgelikler:
Dekorasyon planlarında ve mahal listelerinde belirtildiği üzere; daire içi ıslak zemin kaplamaları seramik malzemeler ile kaplanacaktır. Doğalgaz yakıtlı müstakil kalorifer tesisatı olarak imal edilecek olup, tesisat test edilerek teslim edilecektir. Kullanılacak panel radyatör Termodinamik, Aırfel veya muadili marka olacaktır. Süpürgelikler, dekorasyon detayında belirtilen, ilgili mahaldeki mimari proje ve tasarıma uygun olarak imal edilecektir.
 
8. Pencere İmalatları:
Pencereler ; ısı camlı , ısı yalıtım contalı ve denizlikler mermer olacaktır. Doğramalar 1.sınıf Alman markası Schüco marka olacaktır.
 
İç Kapı İmalatları:
 
Konut Giriş Kapısı
Konutların giriş kapıları, 1. sınıf malzemeden, detayları ve görünüşü dekorasyon ve mimari projesinde belirtildiği şekilde çelik kapı olacaktır.
 
Konut İç Kapıları
Konutların iç kapıları, 1. Sınıf malzemeden, detayları ve görünüşü dekorasyon ve mimari projesinde belirtildiği şekilde özel tasarım beyaz mdf lake kapı şeklinde imal edilecektir.
 
10. Merdiven Basamak ve Korkulukları, Balkon Korkulukları:
Kat holü yangın merdivenlerinin basamak ve korkulukları
Kat hollerindeki yangın merdivenlerinin basamak ve sahanlıkları, hazır merdiven kaplaması (granit veya mermer..) ile kaplanacaktır. Merdiven korkuluklarının dikmeleri, küpeştesi ve ara atkıları, boyalı demir boru veya alüminyum profillerden imal edilecektir.
 
Balkon korkulukları
Dairelerin balkonlarındaki camlar (lamine veya damperli cam) üzeri alüminyum uygulama olup tasarım ve mimariye uygun özel çalışma yapılacaktır.
 
11. Vitrifiyeler, Armatürler, Mutfak:
Islak mahallerde, hol ve Mutfaklarda, tasarıma uygun Marka, Model ve Özelliklerine göre (ECA-GROHE-ARTEMA VEYA MUADİLİ) 1.sınıf ürünler kullanılacaktır.
 
12. Su ve Isı İzolasyon İmalatları:
Bina İçi Islak Mahal Su Yalıtımı Yapılması
Daire içi ıslak mahallerde ve balkonlarda , projesine uygun olarak, Pis su ve temiz su tesisat deliklerinin bulunduğu kısımlara özel önlem alınarak sızdırmazlık sağlanacaktır.
 
Teras Çatı Su ve Isı İzolasyonu Yapılması
Çatı döşemesi üzerine projesine ve detayına uygun olarak sırasıyla ; püskürtme poliüretan köpük, beton, çift bileşenli elastik su yalıtımı ,5cm DOW marka köpük ,tesviye, şap uygulaması yapılmakta olup uydu ve benzeri araçların konulması için özel profiller imalat sırası da takılmış şekilde hazırlanacaktır.
 
13. Asansör İmalatları
Makine mühendisleri odasının belirlemiş olduğu özellik ve şartnameye uygun (löher- kone- mıtsubıshı veya muadili marka ) asansör konulacaktır.
 
14. Otopark ve Dairelerde Geçiş Güvenliği:
Otopark girişinde, hem giriş hem çıkış yönüne, daire sahiplerinin araçlarıyla kolaylıkla girip çıkacakları şekilde Otomatik Geçiş Sistemli (OGS) kollu bariyer yerleştirilecektir. Sosyal tesis girişi ve daire geçiş kapılarında, kat holü geçiş turnikelerinde, otopark bölümündeki yangın güvenlik hollerinin ters yönden girişlerinde, teknik hacimlerin kapılarında, kartlı geçiş sistemi olacaktır.
 
15. Elektrik Tesisatı İmalatları:
Projelerinde belirtildiği üzere tüm kablolama, kablo taşıyıcıları, aydınlatma ve priz tesisatları, Kat, Dağıtım ve benzeri tüm panolar yapılacaktır.
 
DETAYLANDIRILMIŞ BİLGİLER
 
1. BİNA GİRİŞ VE MERDİVEN HOLLERİ
 
• Doğal Taş
• Doğal Taş ,Boya(proje uygunluğuna göre)
• Asma tavan üzeri su bazlı boya
• Alüminyum
• Doğal taş kaplama ve metal küpeşte
• Proje uygun
 
Çelik Kapı
İç kapılar M.SÖYLEMEZ tasarımı MDF lake kapı olacaktır.
Konut içi mekan duvarları
Duvarlarda kaba sıva üzeri, su bazlı saten boya,
Su bazlı saten boya
1 sınıf seramik
30x60 iç mimarın tasarıma 1.sınıf seramik
Zemin iç mimarın tasarımına uygun 30x60 seramik
Seramikler; ÇANAKKALE, EGESERAMIK, KÜTAHYA marka kullanılacak olup,Banyo ve WC tavana kadar seramik
Odalar ve salon zemini laminat parke
Laminat parke
Doğal taş kaplama veya seramik
Doğal taş kaplama

Dış Resimler

İç Resimler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomdenizlimerkezefendi-yeni-konut-projelerisoylemez-mimarlik-insaat-lal-rezidans): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451