CROWN DELUXE

Projeyi Takip Et
AKBATI AVM YANI ATATÜRK BULVARI ESENSENT MEVKİİ NO:5 Bahcesehir Beylikdüzü / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 400
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1
Metrekare Aralığı : 83-192
Teslim Tarihi : 2014-03-01
Fiyat Aralığı : 207.000 - 698.000
BABACAN YAPIBABACAN YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Crown Deluxe, Bahçeşehir'de yaşamın tam merkezinde... Ulaşıma açılan TEM Otoyolu Esenkent bağlantısıyla sizi İstanbul'un da tam merkezinde yaşatacak olan Crown Deluxe, yine 2011 yılında açılışı yapılan İstanbul'un yeni alışveriş merkezi Akbatı AVM'nin yanıbaşında Bahçeşehir'in yeni merkezinde yükseliyor.Crown Deluxe, sakinlerine tüm ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilecekleri, eğlenceli ve gerçek manada ayrıcalıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor.

Kalite algınız farklıysa, zor beğenen ve ayrıntılara önem veren biriyseniz, standart olanla yetinmek tarzınız değilse Crown Deluxe kalite ve lüksü farklı biçimde yorumluyor.

Şimdi, bambaşka bir konut projesi deneyimi yaşamak için sitemizi dolaşmaya devam edin veya tanıtım ofisimize gelin, kahve ikramı ve uzman müşteri danışmanlarımız eşliğinde sizi bir kalite yolculuğuna çıkaralım. Crown Deluxe'ün konumuyla ve size sunacaklarıyla hayatınıza nasıl bir değer katacağını kendi gözlerinizle görün.

Tercihiniz hangisi olursa olsun, kalite size parmaklarınızın ucu kadar yakın. Lütfen dokunun.

PROJE AYRICALIKLARI

TEKNİK ŞARTNAME

Depreme dayanıklılık, Zemin Güçlendirme ve Kaba İnşaat Özellikleri

Temel altında, sondajlar 30 metre derinlikte yapılmış ve buna göre zemin etüdü oluşturulmuştur. Emniyetli fore kazık kesitinin tespiti için klasik metod ve Strain Guage metodu kullanılmış ve buna göre temel altında Q100 cm çapında, 30 metre boyunda fore kazık uygulaması yapılmıştır. Projenin Zemin danışmanlığı Boğaziçi Üniversitesinde Sayın Prof. Dr. Erol Güler ve ekibi tarafından yürütülmüştür.

B blok altında teraslı kısımlar dahil olmak üzere 252 adet, Q100 cm. fore kazık uygulaması yapılmıştır.

Blok Temelleri ve Taşıyıcı Sistem: Blok temellerinde, 2.00 metre yüksekliğinde radye jeneral temel uygulaması yapılmıştır. Yapı betonarmesi özel olarak konvansiyonel kalıp sistemi yapılmış ve tüm kalıp-iskele sistemi bu proje için özel olarak dizayn edilmiştir.

Beton ve Çelik Sınıfı: Yüksek mukavemetli temellerde C35 ve Üst yapıda C40 sınıfı hazır beton kullanılacaktır. Betonarme de St III çelik kullanılacaktır.

İzolasyon: Radye Temel altları için Ab Shcoumburg Betocrete kristalize kapiler su geçirimsizlik malzemesi ile izolasyon yapılmış olup, temel ve perde yanlarında Ab Schoumburg Combiflex Ab ile yalıtım yapılmıştır.

Dış cephe: Blok cephelerinde ısı ve ses yalıtımı için mantolama ve modern kompozit paneller kaplanacaktır.

Güvenlik

Tüm dairelerde ve ortak mahallerde kablosuz busbar sistemiyle olası yangında uyarı ve söndürme sistemi yapılacaktır.

Akıllı interkom sistemi yangın alarmlı, hırsız alarmlı ve evden asansör çağırma özellikli olacak, daireler arası görüşme, sosyal alanlar ve resepsiyonla görüşme, site güvenlik birimiyle iletişim ve kameralı izleme imkânı sunacaktır.

Yangın söndürme tesisatı, Sprinklerli söndürme sistemiyle yapılacaktır.

Mekanik

Su Deposu: Modüler kullanım + yangın rezervli su deposu konulacaktır.

Isıtma: Pay ölçerli, kalorimetreli merkezi sistem kullanılacaktır.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği“ çercevesine uygun olarak yapılacak

- Kalorifer ısı ölçüm cihazı (kalorimetre ) ve ölçümü,

- Soğuk su sayacı ve ölçümü

- Sıcak su sayacı ve ölçümü,

takip ve kontrolü hizmeti,Babacan Yapı tarafından belirlenen firma tarafından 10 yıl süresince sağlanacaktır

Tüm mekanlarda panel radyatör, banyolarda krom havlupan kullanılacaktır.

Soğutma: Salonlarda klima için elektrik kablolaması (bakır boru hariç) yapılacaktır.

Elektrik tesisatı

Bina içlerinde ve ortak mahallerde sensörlü aydınlatmalar, bina girişlerinde spotlarla modern aydınlatma, daire içlerinde balkon, genel banyo ve ebeveyn banyo aydınlatması yapılacaktır. Site ortak mahallerine etki edecek ve elektrik kesintisinde 3-4 sn.de otomatik devreye girebilen ve devreden çıkabilen jeneratör konulacaktır.

Telefon alt yapısı için dairelerde 1 veya 2 adet priz kullanılacaktır.

TV tesisatı, uydu yayınları ve kablo yayınları için uygun yapılacaktır.

İnternet: Dairelerde hızlı veri erişimi için fiberoptik kabloyla ADSL internet bağlantı tesisatı yapılacaktır.

Asansörler: A kalite tam otomatik yüksek katlara hızlı hizmet, intercom ve bağımsız güvenlikli asansörler konulacaktır.

Bina Girişi: Resepsiyon ve lobi de yerler 1.sınıf ithal doğal granit veya ithal mermer , duvarlarda ise ithal kağıt ,dekoratif taş veya benzeri modern uygulamalar kullanılacaktır.

Modern aydınlatmalarla dekore edilecektir. Bekleme lobisi olacaktır.

Kat Holleri: 1.sınıf sırlı granit, seramik veya mermer, merdivenler 1.sınıf mermer olacaktır.

Daire içi ince işler

Çelik kapı:1.sınıf TSE’li çok noktadan kilitlenen inox paslanmaz kenarlı, MDF kaplamalı, komple ahşap görünümlü yapılacaktır.

Oda kapıları: 1.sınıf TSE’li MDF üzerine lake kaplamalı kapılar yapılacaktır.

PVC Doğramalar: 4+16+4 çift camlı Isıcam S serisi ve doğrama profili ise 7000 serisi, tüm Fransız ve normal pencereler çift açılımlı yapılacaktır.

Banyo: Islak zeminler 1.sınıf seramik, modern flat tekne üzerine cam kabin, Vitra, Çanakkale Seramik veya muadili kullanılacaktır.

Banyo Dolabı: MDF gövde üzerine pvc membran kaplama kapaklarla yapılacaktır.

Vitrifiye Grubu:1.sınıf TSE’li armatürler, klozetler ve lavabolar. Markaları Vitra, Çanakkale Seramik veya muadili olacaktır.

Mutfak: Gövde yonga levha üst kapaklar pvc kaplı high gloss düz renk kapak alt kapaklar, ahşap dokulu melamin kaplı strüktür kapak, çekmeceler ve kapaklar fren sistemli olacaktır.

Ankastre Mutfak Cihazları: Franke, Arçelik veya muadili marka ocak, davlumbaz ve fırın olacaktır.

Mutfak Tezgahı: 1.sınıf TSE’li akrilik tezgah.

Yer Döşemeleri: 2+1, 3+1 ve 4+1 daire salon zeminleri 1. sınıf lamine parke, yatak odası zeminleri 1.sınıf TSE’li laminant parke yapılacaktır. 1+1 dairelerde salon ve yatak odası zeminleri laminant parke yapılacaktır.

Anahtar,Prizler: Legrand, Viko veya muadili olacaktır

Daire İçi Duvarlar: Alçı sıva üzerine saten macun, subazlı boya yapılacaktır. İstek üzerine; ücretsiz olarak örnek dairedeki renklerden tekstil tabanlı ithal duvar kağıdı (*) yapılabilecektir. (*) Duvar kağıdı talebi ürün tedarik programının işleyişi bakımından satış sözleşmesi yapıldığı esnada belirtilecektir.

Tavanlar: Alçı sıva üzerine beyaz plastik boya yapılacaktır. Kullanılan boyalar; Weber, Filli Boya,Marshall veya muadili olacaktır.

YÜKLENİCİ, MİMARİ PROJEDE VE TEKNİK ŞARTNAME MAHAL LİSTESINDE MUADİLİ MALZEMEYİ KULLANMAK VEYA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

STRAIN GAUGE TEKNİĞİ

Strain Gauge tekniğiyle kazık yükleme deneyi:

Yüksek katlı yapılarda radye temeller altında nispeten güçlendirme gereken zemin yer alması halinde temel sistemi, taşıyıcı zemine belirli bir boyda soketlenen fore kazıklarla teşkil edilmektedir. Bu kazıkların uç direncine, genellikle kritik deplasman şartları nedeniyle müsade edilmediğinden, üst yapıdan gelen yüklerin münhasıran çeper sürtünmesi ile taşınması öngörülmektedir. Bu nedenle tasarımda kullanılacak çeper birim sürtünme direncinin, önemli yapı uygulamalarında ölçülerek analiz edilmesi, birim çeper direncinin fore kazık boyunca belirlenerek düşey proje kazık yüklerinin belirli bir güvenlikle taşındığının ıspatlanması büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla blok dışında, tasarımı analiz etmek amaçlı fore kazıklar üzerinde yükleme deneyi yapılmaktadır. Kazıklar tasarım yüklerinin en az iki katı kadar yüklenmektedir. Bu deneylerde, birim çeper sürtünme dirençleri deney yapılan kazıklar boyunca donatı üzerine özel bir şekilde yerleştirilen birim deformasyon ölçer Strain Gauge'lar vasıtasıyla deformasyonlarını izlemek suretiyle ölçülmektedir. Sonuç olarak, çeper direncinin derinlikle dağılımı bulunur ve tatbik edilen yükün ne kadarının kazık çeperi ve ucu arasında paylaşıldığı belirlenir. Ölçülen değerler tasarımda kullanılan birim çeper direnci değerleri ile mukayese edilerek tasarımın güvenliği uygulama öncesi doğru yöntemle analiz edilmiş olur.

TİCARİ ÜNİTELER

Babacan Yapı’ya ait 13 dönüm arazi üzerine inşa edilmekte olan ve 2 bloktan oluşan Crown Deluxe Bahçeşehir konum itibariyle Bahçeşehir‘in yeni kalbi olarak nitelendiriliyor.

Crown Deluxe, cazip pek çok özelliğinin yanı sıra bilinen alışveriş mantığını değiştiren yepyeni bir stili de hayata geçiriyor; AVC yani alışveriş caddesi! Fransız Sokağı ismini alacak bu yepyeni kavramda birbirinden farklı popüler ve özel pek çok markanın yer alması hedefleniyor.

Yaklaşık 5.000 daire sakinin şu an ikamet ediyor olması ve 2013 yılının sonunda da yaklaşık 20.000 konutun daha inşasının tamamlanacak olması açılacak mağazalar açısından büyük önem taşıyor.

Fransız Sokağı’na ve doğrudan Esenkent TEM Bağlantı Yolu Caddesi’ne cepheli olması nedeni ile tabela değeri yüksek olan mağazaların Crown Deluxe sakinlerinin yanı sıra hem Kapalı AVM’nin ve Fransız Sokağı’nın ziyaretçilerine hem de çevre sakinlerine hizmet verebilecek olması önemli bir özellik. Hem yapısı hem de konsepti itibariyle günde ortalama 10.000 araç geçişinin yaşandığı ve yürüyüş açısından da ulaşımın kolay olduğu Crown Deluxe dükkânlarında yer almak büyük bir ayrıcalık.

Mağaza, restaurant, cafe ya da benzeri amaçlarla hizmet verecek dükkânların en önemli özelliği shop mix olması. Kafeler ve restaurantlar için ise teraslı alanlara da yer verilecek.

Her sektörden belirli sayıda firmanın var olmasına ve kalitenin ön planda tutulmasına titizlik gösterilecek. Elit bir yaklaşımla hazırlanacak olan Crown Deluxe’te genel proje konseptine uygun bir tasarımın hakim olması planlanıyor. Buna göre cam ve kompack lamine malzemesi ile kaplanacak mağazaların tüm cepheleri aynı tarzda tasarlanacak. Kurumsal bütünlüğü sağlayacak bu yaklaşım sayesinde tüm dükkânlar Crown Deluxe ile bir uyum içinde yerlerini alıyor olacaklar.

Bahçeşehir ve Esenyurt Bölgesi’nin cazibe merkezi olarak nitelendirilen adada, Alışveriş Caddesi (AVC) olarak oluşturulan Fransız Sokağı’nda sadece 44 adet ticari ünite bulunuyor. Bilinenlerin yanı sıra özel markaların da hizmet vermesi amacıyla görüşmeleri süren bu eşsiz projenin toplam yatırım miktarı 110 milyon TL.

Anahtar tesliminin Aralık 2013’de yapılması planlanan projede dükkânların teslim tarihi Haziran 2013 olarak planlanıyor.

Eğer siz de markanızı AVC/Fransız Sokağı’na taşımak, kârlı bir yatırım yapmak için;

TİCARİ UNİTE KİRALAMA BAŞVURU FORMU

Ebru Aydın Ticari pazarlama müdürü

444 24 20 – [email protected]

İç Resimler

Vaziyet Planı

Kat Planları

CROWN DELUXE İle İlgili Haberler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibeylikduzu-bahcesehiryeni-konut-projeleribabacan-yapi-crown-deluxe): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451