Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR
Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Bağdat Caddesi Kentsel Dönüşüm Tekliflerinde Profesyonel Destek

Kurumsal Profesyonel Yaklaşım Bağdat Caddesinde Kentsel Dönüşüm’de Rol Almaya Başladı
Mail At
Bağdat Caddesi Kentsel Dönüşüm Tekliflerinde Profesyonel Destek
BİNANIZI YENİLEMEK İSTİYORSANIZ ÜCRETSİZ UZMAN DESTEĞİNDEN FAYDALANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kadıköy ve Bağdat caddesi kentsel dönüşümün en revaçta ve başarılı olduğu bölgelerden biri.  Bunun başlıca nedenlerinden biri, bölgenin gerek gelir düzeyi olarak gerekse kentsel dönüşüme bakış açısı. Bölgedeki kentsel dönüşüm değerlendirecek olursak, Müteahhit açısından baktığımızda tüm izin, ikna ve prosedürler geçildiğinde çoğu zaman eline bir ve konuma, şartlara göre 3-4 daire kalabiliyor. Bölgenin rayiç değeri yüksek olduğundan bu daireleri uygun şekilde pazarlayarak kar’ını istediği oranda kazanabiliyor. Öte yandan mülk sahipleri içinde eskimiş deprem riski taşıyan yapısını verip yerine deprem yönetmeliklerine göre yapılmış uygun ve modern bir daire sahibi olabiliyor. Bölgede bilinçte oturduğundan ve hak sahipleri oturduğu muhiti terk etmeden kentsel dönüşüm gerçekleşmiş oluyor.

Kadıköy merkez, Bağdat caddesi ve Feneryolu civarında bu sebeple pek çok kentsel dönüşüm projelerinin başladığını ve hızla bu değişim yaşandığını görüyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri inşaat firmalarının güvenilirliği  ve inşaatı bitirecek maddi gücünün olması. Bu durumda seçilecek inşaat firması için ciddi araştırmalar yapılması önceki yaptığı işlere bakılması hatta artık günümüzde iyice yaygınlaşmaya başlayan dışardan profesyonel destek alınarak ilerlenmesi doğru olacaktır.

Bu tarz danışmanlık firmaların bir çoğu danışmanlıklarını ücretsiz yapmakta mülk sahiplerinin ortak bir payda da buluşmasını sağlayarak pek çok farklı inşaat firması için teklif alarak bina için optimum verimliliği sağlayacak müteahhit firmaların tekliflerini içeri sunmaktadır. Son aşamada karar merci yine mülk sahipleri olmakta böylece sunulan hangi teklifi seçerlerse seçsinler profesyonel bir ekibin önerisini değerlendirmiş olmaktadırlar.

Bu tarz firmalar yalnız anlaşma aşamasının değil inşaat süresince oluşabilecek farklı durumları göz önüne alarak mülk sahiplerinin mağdur olmalarını önleyecek şekilde gerekli anlaşmaları düzenlemektedirler.

Gerek Kadıköy yakasında olsun gerekse diğer bölgelerde eğer binanız kentsel dönüşüme girecekse müteahhitlerden önce mutlaka bu tarz firmalarla görüşülmesi o firmalarla çalışılmasa bile süreç hakkında bilgi alınması doğru olacaktır.

DYO Hayat sana yenile Dyo 2015-04-11

Hayat sana yenile Dyo sloganı ile start verdi. DYO Hayat sana yenile Dyo  2015-04-11

Ürünleri ile 61 yıldır hayatımızı renklendiren boya sektörünün öncü markası DYO, yeni reklam kampanyasına, “Hayat sana yenile Dyo” sloganı ile start verdi. Usta yönetmen Ezel Akay’ın imzasını taşıyan reklam filmi, dinamik bir müzik eşliğinde boyanın yaşamımıza kattığı yenilik ve enerjiye vurgu yapıyor.

 

Boya ile sadece evlerimiz değil, yaşamlarımız da yenilenir ve tazelenir… DYO’nun yeni reklam kampanyasına hayat veren yenilenme duygusu, renklerin enerjisi ve dinamizmi üzerine kurgulandı. “Hayat sana yenile Dyo” sloganı, #hayatnedyo hashtagi ve Sertap Erener’in seslendirdiği , “Kendime yeni bir ben lazım” şarkısının yeni düzenlemesi eşliğinde mutluluğun dozunun arttığı DYO reklam filminde, renkler tüm canlılığı ile başrolde. Film, izleyenleri her sahnesinde ‘gülümsetmeyi’ başarıyor.

Boyayla yenilenen ve renklenen hayatların gösterildiği reklam filminin yaratıcılığını FCB ARTGROUP, yönetmenliğini ise Ezel Akay üstlendi. İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yapılan ve üç günde tamamlanan çekimlerde yaklaşık 100 kişilik bir ekip ile 20 kişilik oyuncu kadrosu görev aldı.

Reklam kampanyası; TV, Radyo, Gazete, Dergi, Outdoor, Dijital ve Sosyal Medya aracılığıyla takip edilebilir.

Kampanya Künyesi:

 

Reklamveren                         : DYO

Reklamveren Temsilcisi     : Bülent Tomaç, Yasemin Gezginer, Tijen Doyuran

Kreatif Reklam Ajansı        : FCB ARTGROUP

Yaratıcı Ekip                         : Ali Doğanlı, Banu Anbarcı, Eren Ünal, Neslişah Cengeş

Müşteri İlişkileri                 : Neşe Sedetmen, Ayça Ezgeç

Strateji                                  : Erol Toksoy 

Prodüksiyon Şirketi                        : Contact Works

Yönetmen                              : Ezel Akay

Görüntü Yönetmeni             : Joachim Berc

Post-Prodüksiyon Şirketi    : 1000 Volt

Medya Planlama                   : Vizeum

Mecra                                     : TV, Outdoor, Dijital, Yazılı ve Görsel Basın ve Sosyal Medya

Orijinal Müzik:                   : Beste            :  Demir Demirkan  / Söz:  Nil Karaibrahimgil

Jingle Düzenleme                : Ömer Ahunbay


Serkap’ın yeni yönetim kurulu başkanı Hanifi Mutlu oldu

SERKAP’ın 2015-2017 dönemi Yönetim Kurulu’na, Yüksel Seramik markasını da bünyesinde barındıran Mutluhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Mutlu başkanlık edecek.Serkap’ın yeni yönetim kurulu başkanı Hanifi Mutlu oldu

Merkezi İstanbul'da olan ve Türk seramik sektöründeki her türlü seramik kaplama malzemesi üreten kuruluşları aynı çatı altında toplama amacıyla 1996 yılında kurulan SERKAP, her iki yılda bir yaptığı Genel Kurul Toplantısı’nın sonuncusunu 3 Nisan 2015, Cuma günü gerçekleştirdi. 

SERKAP Genel Kurul Toplantısı’nda öncelikle 2015-2017 dönemi SERKAP Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi. Ardından Yönetim Kurulu’nda başkan seçimi için oylama yapıldı ve Mutluhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Mutlu SERKAP’ın 2015-2017 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. 

Genel Kurul’da yapılan oylamada, Ece Ceylan Baba Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ali Ercan Muhasip Üye, Ahmet T. Yamaner, Ferdi Erdoğan, Bülent Zıhnalı, İlter Yurtbay, Erol Hacıoğlu ise Yönetim Kurul Asil Üyesi olarak seçildi.

Hanifi Mutlu, 1978’de ortak olduğu, 2008’den itibaren Mutluhan Holding bünyesinde faaliyetini sürdüren Yüksel Seramik markasının her geçen yıl kapasitesini arttırarak üretimini 3.5 milyon m²’den 12,5 milyon m²’ye çıkaran ve yeni teknolojik yatırımları ile sektöre katkıda bulunmaya devam eden başarılı iş adamı olarak tanınıyor.

Hanifi Mutlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlendiği SERKAP’ın, Türk seramik kaplama malzemeleri alt sektöründeki üretici kuruluşları bir araya getirmek, üreticiler ve çalışanlarına mesleki, sosyal ve ekonomik yönlerden rehberlik etmek, küresel rekabetin getirdiği koşullarda üyelerinin rekabetçi şekilde yapılanmalarına yönelik ortak işbirliği alanları yaratmak ve sinerjik sonuçlara yönelik ortak eylemler organize etmek gibi hedeflerine yönelik çalışmalara imza atacak ve SERKAP Yönetim Kurulu ile birlikte Türk seramik sektörünü daha iyi konuma getirmeye çalışacaktır.


Sinpaş GYO, “Turkish Airlines FootGolf Açılış Turnuvası”na Destek Verdi

Türkiye’de markalı konut projelerinin lideri Sinpaş GYO, dünya genelinde hızla yayılan ve Türkiye’de yeni trend olan “FootGolf”un bilinirliğine katkı sağlıyorSinpaş GYO, “Turkish Airlines FootGolf Açılış Turnuvası”na Destek Verdi

Sinpaş GYO, futbolun heyecanını golfün zarafet ve sosyal yönü ile harmanlayan “FootGolf”ü, Türk sporseverlerle buluşturdu.

Sinpaş GYO, Uluslararası FootGolf Federasyonu (FIFG)’na 22. üye olarak katılan Türkiye FootGolf Milli Takımı’nın 11 Nisan Cumartesi günü sahaya çıktığı “Turkish Airlines FootGolf Açılış Turnuvası”na destek verdi. Türk Havayolları, Sinpaş GYO ve Odebank’ın ana sponsorluğunu üstlendiği etkinlikte; Türkiye, İsviçre, İtalya ve İngiltere Milli Takımları sahaya çıktı. Gösteri maçının heyecanına ortak olan Sinpaş GYO, bir yıl süresince takımı destekleyecek.

2012’de Londra’da kurulan FootGolf sporunun çatı kuruluşu FIFG’e üye ülke olarak çalışmalara başlayan FootGolf Milli Takımı, Kemer Country Golf Club'da gerçekleştirilen özel açılış etkinliği maçında oynadı. FootGolf Milli Takımı’nın yıldız futbolcularının hünerlerini sergileyerek birbirleriyle yarıştığı “Turkish Airlines FootGolf Turnuvası”nda İtalya takımından Trentin Marco şampiyonluğunu ilan ederken, İsviçre takımından Julian Babel sıralamada ikinci yine İsviçre takımından Kevin Racine ise üçüncü oldu.

FIFG (Uluslararası FootGolf Federasyonu)’na bağlı 33 ülkenin büyükelçi ve konsolosları ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Yıldırım Demirören’in katılımı ile gerçekleşen açılış etkinliği büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu.

Uluslararası FootGolf Federasyonu (FIFG)’na 22. üye olarak katılan Türkiye, 28-29 Aralık 2015 tarihlerinde Avrupa Şampiyonası’nın final ayağına ev sahipliği yapacak.  


Sinpaş İnşaat Satış Şampiyonu Oldu. 2015-04-11

Sinpaş GYO en fazla ciroya ulaşan özel sektör şirketi olduSinpaş İnşaat Satış Şampiyonu Oldu. 2015-04-11

Sinpaş, 2015’in mart ayı itibarıyla gayrimenkul sektöründe, en fazla ciroya ulaşan özel sektör şirketi oldu. Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı’nın mart ayında gerçekleştirdiği satışlar, Sinpaş’ı sektörün zirvesine taşıdı. Sinpaş 2015’in ilk çeyreğinde de adet bazında da en fazla satışı yapan özel sektör firması oldu. Sinpaş GYO, Bomonti’de satışa sunacağı yeni projesinin adını da “Queen Bomonti” olarak duyurdu.

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, şirketin 2015 projeleri hakkında bilgi verdi.

“Queen Bomonti” satışa çıkıyor

Sinpaş GYO’nun Bomonti’deki rezidans projesinin adını “Queen Bomonti” olarak belirlediklerini söyleyen Seba Gacemer, projenin ön satışlarına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını duyurdu:

“Bomonti’deki uzun zamandır beklenen rezidans projemizi satışa sunuyoruz. ‘Mimari silueti ve estetiğiyle İstanbul’un simgelerinden biri olacağına inandığımız projemizin adını da Queen Bomonti olarak belirledik. Bu proje ile İstanbul’u taçlandıracağız. Queen Bomonti ile ilk defa rezidans konseptinde ailelerin hedeflendiği bir projeyi hayata geçirdik. Projemizin bütün detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız.

Geçen yılın en çok tercih edilen özel sektör gayrimenkul markası olarak, bu yıl da zirvedeki yerimizi koruyoruz. Geçtiğimiz mart ayında Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı toplam 415 konut satışıyla gayrimenkul sektöründe, en fazla satış adedine ulaşan özel sektör şirketi oldu. Bu büyük başarımızı, satışa sunacağımız yeni projelerle önümüzdeki aylarda da tekrarlamayı hedefliyoruz.”

Seba Gacemer, konut kredilerinde istikrarlı artışın devam etmekte olduğunu ifade ederek, bunun da konut talebindeki canlılığın sürmekte olduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Gacemer, bankalardaki TL mevduatları toplamının döviz mevduatından daha yüksek olduğunu, bunun da ekonomiye güven açısından önemli bir veri olduğunu belirtti. Gacemer, “ne zaman konut almalıyım” sorusunun yanıtının “konuta erişilebildiği zaman” olması gerektiğini söyleyerek, konutun spekülatif bir ürün olmadığını, maliyetler nedeniyle fiyatların artma eğiliminin devam edeceğini belirtti. Seba Gacemer, “konut maliyetinin yüzde 50’sini oluşturan yapı maliyetlerinde döviz artışına bağlı olarak kalıcı artışlar olacaktır. Eylül dönemiyle birlikte yeni lanse edilecek projelerde döviz kurları o günkü değer seviyesinden alınacaktır” dedi.   

Aydos Country’de 1. etap satışları tamamlanmak üzere

Seba Gacemer, geçtiğimiz aylarda satışına başlanan Aydos Country projesinin de büyük ilgi görmeye devam ettiğini belirtti. Gacemer; “Aydos Country’de doğaseverler mesajımızı iyi aldı. Referans satışlarımız ve müşteri sinerjisi ile 1. etap satışları tamamlanmak üzere”, dedi. Seba Gacemer, Ataşehir 10 dakika, Aydos Ormanı’na da yürüyerek 1 dakika mesafede olan Aydos Country’nin şehir içerisinde, doğanın yanıbaşında yaşama fırsatı sunduğunu belirtti.

Seba Gacemer, Aydos Country ile ilgili şöyle dedi: “Nefes aldığımız havanın elektrik yükünün sağlığımız ve bedenimiz üzerinde doğrudan etkileri var. Araştırmalara göre insanların yeteri kadar temiz hava solumaları için her bir cm3 havada 1.500 negatif iyon bulunması gerekiyor. Orman havasında şehir merkezinden 150 kat daha fazla negatif iyon var. Aydos Country’de yaşamayı tercih edenler, bu negatif iyon zengini ortamda sağlıklı ve zinde yaşayacaklar.”

Ankara’ya yeni projeler geliyor

Gacemer, Sinpaş GYO’nun Ankara’daki İncek Dünyası projesinde geliştirilen 900 konuttan yüzde 90’ının satıldığını belirtti. Gacemer, “Satışları ve teslimi tamamlanan İncek Life etabını görenler zaten hiç tereddütsüz İncek Blue ve Green’den seçim yapıyor. İncek Life öyle başarılı oldu ki, İncek Dünyası’nın diğer bölümlerinde satışlarımızı bir hayli kolaylaştırdı.”

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, İncek Dünyası’nın Ankara’da şehir hayatından stresinden bunalan ve huzurlu bir hayatın özlemini çekenlere dengeli yaşamın kapılarını açtığını belirterek; “çocukların özgürce oynayabileceği, anne babaların keyifle vakit geçirebileceği, kendine özgü mahalle yapısıyla, zengin spor ve sosyal alanlara sahip İncek Dünyası’yla Ankara’nın havasını değiştiriyoruz” dedi.

Seba Gacemer Sinpaş GYO’nun önümüzdeki dönem projeleriyle ilgili olarak da şunları söyledi: “3 yeni projemizin lansman hazırlıkları içindeyiz. Ankara’daki projelerimize olan yoğun talep, bizi başkentimizde yeni projeler geliştirmeye yöneltti. Çankaya Oran ve Gaziosmanpaşa’daki arazilerimizde yeni projelerimiz yükselmeye başlayacak. Çankaya Oran’daki konsept projemizle çok yakında Ankara’da yepyeni bir rüzgar estirmeye hazırlanıyoruz.”


Vaditepe Bahçeşehir 2. etap Fiyatları Avantajlarıyla Devam Ediyor. 2015-04-11

Kiptaş Bahçeşehir Vaditepe 2. Etap Lansmana Özel fiyatlarıyla satıştaVaditepe Bahçeşehir 2. etap Fiyatları Avantajlarıyla Devam Ediyor. 2015-04-11

Bahçeşehir’in en değerli arazisi üzerinde yükselen Vaditepe Bahçeşehir, gerek mahalle kültürü”nü yaşatan ayrıcalıklarıyla gerekse proje büyüklüğüyle bölgenin en prestijli projeleri arasında yerini aldı.Yatay ve dikey mimarinin ahengiyle inşa edilen Vaditepe Bahçeşehir, satışa çıktığı ilk günden itibaren yoğun ilgiyle karşılandı.
Mahalle kültürü yeniden canlanıyor!
Toplam 1100 dairenin yer aldığı ve tamamı 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilen Vaditepe Bahçeşehir 2. Etap’ta yeşiliyle, mavisiyle, geniş yaşam alanlarıyla, otoparklarıyla, sosyal ayrıcalıklarıyla keyif dolu bir hayat yükseliyor. Vaditepe’yle birlikte hatıralarınızdan hiç silinmeyen o mahalle sıcaklığı, en konforlu, en özel haliyle Bahçeşehir’de yeniden canlanıyor.

Vaditepe Bahçeşehir 2. Etap'ta 2+1 daireler için 2 bin lira, 3+1 daireler için ise 3 bin lira ön ödeme yapılıyor. Ardından bu ödemeler dahil olmak üzere yüzde 10'luk peşinat ödeniyor. 1 yıl sonra yüzde 15 oranında ara ödeme gerçekleştiriliyor. Kalan miktar 120 aya varan vadelerle tamamlanıyor.

2+1 : 223.250 TL den başlayan fiyatlarla 
3+1 : 277.300 TL den başlayan fiyatlarla 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ