Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR
Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

DKY Kartal Her Şeyin Bir Tık Fazlası ile Geliyor

Kartal da Yükselen DKY Kartal Manzara’dan Fiyat Avantajlarına Bir Tık Fazla ile Geliyor
Mail At
DKY Kartal Her Şeyin Bir Tık Fazlası ile Geliyor

DKY İnşaat Genel Müdürü Tevfik Türel Çırağanda gerçekleşen basın toplantısında DKY Kartal’ın özelliklerini paylaştı. 220 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek DKY Kartal Kartal’da Yeşil alanların tam ortasında 7 dönümlük dev bir yaşam alanının ortasına kuruluyor.

Çok geniş bir otopark  yerleşkesi olan proje elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış. Sosyal donatılarının yanı sıra AVM’lere çevre eğitim merkezlerine olan yakınlığı kendi içindeki sosyal donatıları ile Kartalda yeni bir çekim alanı yaratılıyor.

Geniş Balkon manzarası (5-7m2 kapanabilir balkon alanı) yeşilin her tonunu sunarken Adalar ve Deniz manzarasıda bitmeyecek bir keyif yaşamı vaadediyor. Projenin her katından manzara sunacak proje de; Açık hava sinemasından yürüyüş parkurlarına kadar yaşamın tüm faktörleride düşünülmüş.

Fiyatlarıyla’da çekim odak noktası olmayı hedefleyen DKY Kartal %1 Kdv ile satılacak. Peşinde %10 indirim. %5 peşinat ile esnek kredi imkanları sağlanıyor.

Kaba inşaatlar 3.800 TL 5.700 TL civarı olması planlanıyor. Aidatlarında m2 başına 2 TL olması planlanmış. Projenin teslim tarihi Aralık 2017 olacak

 

Ankara’nın markalaşma süreci hızlandırılmalı

ASİAD Başkanı Barış Aydın, “Etkin bir tanıtımla sağlanacak markalaşma Ankara’yı merak uyandıran bir yer haline getirecek, turizmin yanı sıra paydaş sektörleri de canlandıracak, sanayi ve ticaret faaliyetlerini artıracak” dedi.Ankara’nın markalaşma süreci hızlandırılmalı

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, artık bir sanayi kenti olan Ankara’nın, turizmde de potansiyelini kullanarak hamle yapabilmesi için etkin bir markalaşma stratejisi ile “marka kent” olma sürecine ivme kazandırması gerektiğini bildirdi.

Aynı zamanda Ak Parti’den Milletvekili aday adayı olan Barış Aydın yaptığı açıklamada, ülkelerin dünyadaki tanınırlıkları ve imajının, kalkınma ve refah için gerekli kaynak ve yatırımları çekebilmede önemli bir unsur olduğunu belirtti. Aydın, farklı sosyokültürel yapılara sahip şehirlerden oluşan ülkeler için akılda kalıcı bir algı yaratma noktasında ise artık ülkelerden çok kentlerin ön plana çıktığını vurguladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan “Türkiye Turizm Stratejisi 2023 ve Turizm Stratejisi Marka Kent Eylem Planı” (2007–2013) kapsamında Marka Kentler Projesine seçilen İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi kentlerde kent turizmi canlandırılarak “marka kültür kentleri” oluşturma hedefini hatırlatan Aydın, bu doğrultuda Ankara’ya yönelik çalışmaların hızlanması gerektiğini bildirdi.

Son yıllarda yaptığı hamleyle sanayide Türkiye’nin belli başlı illeri arasına girerek “memur kenti” imajını silen Ankara’nın 5 milyonu aşan nüfusu ve ekonomik göstergeleriyle Türkiye’nin ikinci büyük ili olduğunu belirten Aydın; ancak Başkent’in turizmde gerekli hamleyi henüz yapamadığını ve sahip olduğu potansiyeli yeterince kullanamadığını dile getirdi.

-“Ankara Sağlık Turizmi ile Markalaşabilir”

Aydın, Ankara’nın markalaşma stratejisini somutlaştırmaya ihtiyacı bulunduğunu belirterek, “Merkezi yönetim öncülüğünde yerel yönetimler, özel sektör temsilcileri, STK’lar, üniversiteler ve ilgili tüm kesimler bir araya gelerek; işbirliği yapmalıdır” dedi. Ankara’nın markalaşma stratejisi ekseninin ortak akılla belirlenmesi gerektiğini ifade eden Aydın, bu konuda “turizm” olgusunun, özellikle de sağlık turizminin öne çıkan bir alan olduğunu vurguladı. Aydın, dünyada “Medikal, termal ve ileri yaş” şeklinde üç dal halinde gelişen sağlık turizminde Ankara’nın önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çekerek, Ayaş, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Güdül, Haymana, Kazan, Kızılcahamam ve Polatlı ilçelerinin termal kaynaklar bakımından son derece zengin olduğunu belirtti.

Ankara’nın Türkiye’nin termal kaynak zengini illerinin başında geldiğine işaret eden Aydın, Ankara ile birlikte Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Kütahya, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Yozgat illerini kapsayan bölgenin, “Frigya Kültür ve Termal Turizm Gelişim Bölgesi” olarak seçildiğini hatırlattı. Bölgenin “Şifalı Diyarlar”, “Doğadan Gelen Şifanın Toprakları” gibi sloganlarla dünyada tanınır hale gelebileceğini ve markalaşabileceğini belirten Aydın, Ankara’nın Başkent oluşu, bürokrasiye yakınlık, konaklama kapasitesi, ulaşım ağlarının merkezinde bulunuşu gibi özellikleriyle öne çıkacağını vurguladı. Aydın, turizmde “Marka Kent Ankara” imajının, ayrıca kongre turizmi ve uluslararası nitelikte alışveriş festivalleri gibi etkinliklerle de desteklenebileceğine işaret etti.

Marka şehir olmak için Ankara’yı öne çıkaracak farklılıkların belirlenmesi, şehrin doğru seçilmiş logo ve sloganlara sahip olması gerektiğini belirten Aydın, etkin dış tanıtımla sağlanacak markalaşmanın Ankara’yı merak uyandıran bir yer haline getireceğini, turizmin yanı sıra paydaş sektörleri canlandıracağını, sanayi ve ticaret faaliyetlerini artıracağını anlattı.

-“Turizmde Marka Kent Ankara”…

Farklı yönleriyle öne çıkarak markalaşan kentlerin ülke ekonomisine katkı yaptığını,  markalaşmanın yatırım, ihracat, turizm, eğitim, kültür, spor ve çeşitli etkinlikler açısından o kenti cazip hale getirdiğini belirten Aydın, şöyle dedi:

“Markalaşma özellikle turizm alanında kendini gösteriyor. Dünyada Paris ‘romantizmin’, Milano ‘modanın’, New York ‘finansın’ şehri olarak bilinmektedir. Tatil için Fransa, İtalya gibi ülkelere giden insanlar, nereye gittiği sorusuna, bu ülkelerin adı ile değil daha çok gittikleri Paris, Venedik gibi kentlerin adı ile cevap veriyor. Bunlar, dünyada turizm ile markalaşmış kentlerin başında geliyor. Ülkemize gelen turistler ‘Bu tatilde Ankara’daydım’ diyebilmelidir. Uzun soluklu bir iş olan markalaşmak için, yoğun emek, sabır ve yatırıma ihtiyaç var. Ülkemizde son yıllarda kent markalaşmasının öneminin kavranmasıyla bu yönde merkezi hükümet ve yerel düzeyde çalışmalar yoğunlaşmış bulunuyor. Biz de sahip olduğu zenginlikleri ve buna dayalı büyük turizm potansiyelini öne çıkararak Ankara’yı dünyada ‘turizm’ özellikle de ‘sağlık turizmi’ dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri; bu alanda bir marka şehir haline getirmeliyiz. Bu doğrultuda izlenecek politika, strateji ve yöntemleri somutlaştırarak, markalaşma sürecine ivme kazandırmalıyız.” 


ÇED ile bakanlık kararları uyuşmuyor

Enerji, madencilik, ulaştırma gibi büyük projelerde, çevresel açıdan kritik önem taşıyan ÇED rakamları çevrecilerin isyanını haklı çıkardı.ÇED ile bakanlık kararları uyuşmuyor

Gerekli incelemeyi yapmadan projeleri onayladığı için tepki çeken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED’in uygulamaya başladığı 1993 yılından beri 47 bin 314 projede “ÇED gerekli değildir” kararı verdi. Bakanlık bugüne kadar sadece 33 projeyi formata uygun olmadığı için “olumsuz” buldu.

“ÇED olumlu” kararı verilen projelerin yarısını madencilik ve enerji gibi çevreyi kirleten kritik sektörler oluşturuyor. Bakanlık, ÇED Yönetmeliği’nin yayınlandığı 1993 yılından 2014 sonuna kadar projelerin ÇED kararlarıyla ilgili sayıyı açıkladı. Komisyonun projelerin çevresel açıdan doğaya etkisini incelediği ÇED kararları dikkat çekici rakamlar içerdi. 21 yılda 47 bin 314 projede “ÇED gerekli değildir” kararı veren bakanlık, 3 bin 736 projeye “ÇED olumlu” yanıtı verdi. 638 proje için “ÇED gereklidir” görüşünü ileten bakanlık sadece 33 projenin gereken kriterleri taşımadığına hükmederek “ÇED olumsuz” kararı verdi.

YÜZDE 26 PETROL-MADEN

Bakanlık, “ÇED olumlu” ve “ÇED gerekli değildir” kararlarının sektörel dağılımını da verdi. Buna göre “ÇED olumlu” görüşü verilen uygulamalardan yüzde 26’sını petrol ve maden projeleri, yüzde 24’ünü enerji projeleri, yüzde 13’ünü atık ve kimya sektörü projeleri ve yüzde 12’sini de sanayi projelerinin oluşturması dikkat çekti. Buna göre “ÇED gerekli değildir” denilen kararların yüzde 50’sini petrol ve maden projeleri, yüzde 14’ünü tarım ve gıda projeleri, yüzde 12’sini sanayi projeleri, ve yüzde 9’unu da atık-kimya sektörü projeleri oluşturdu.

Kaynak: hurriyet.com.tr

 


Kartal da yeralan DKY Kartal İletişim Bilgileri

DKY Kartal Projesine ve Fiyatlarına Ulaşmak İçin Gerekli İletişim AdresleriKartal da yeralan DKY Kartal İletişim Bilgileri

DKY Kartal adres bilgileri: Soğanlık, Yalnız Selvi Cad. No: 13 Kartal/İstanbul

DKY Kartal iletişim bilgileri
Telefon : 0216 517 9 517
Web : http://dkykartal.com/
E-mail :info@dkyinsaat.com

1961 yılından bu yana gerçekleştirdiği prestijli konut projeleriyle sektöre yön veren İbrahim Dumankaya Holding bünyesinde faaliyet gösteren DKY İnşaat, DKY’Kartal ile İstanbul’a değer katmaya devam ediyor. 

DKY’Kartal Anadolu Yakası’nın yeni yatırım, yaşam ve iş merkezi ve bulunduğu bölgenin sembollerinden biri olacak. 3.5 milyon metrekarelik kentsel dönüşüm alanıyla yeni İstanbul’un ayrıcalıklı merkezi haline gelen Kartal, birçok nitelikli projeye, büyük ticaret alanlarına, üniversitelere, hastanelere ve Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı’na ev sahipliği yapıyor. 

Kartal’ın ayrıcalıklı bölgesinde, içinde AVM’den kültür merkezine kadar her şeyin yer aldığı dev bir kompleks hayata geçiyor. DKY Kartal, bu dev kompleksin konut, ofis ve konutların altında yer alan Metro Gross Market’ten oluşan en önemli parçası… Bu büyük oluşum, evlerinizin değerine değer, yaşamınıza da büyük bir dinamizm katacak. DKY Kartal’da alıştığınız yaşamın bir tık ötesine geçeceksiniz.

 


Kartal'da Yükselen DKY Kartal Proje Künye ve Özellikleri

DKY Kartal ÖzellikleriKartal'da Yükselen DKY Kartal Proje Künye ve Özellikleri

DKY Kartal proje künyesi
Alan: 22 bin metrekare
Konut: 327 adet
Daire tipleri: 2+1, 3+1, 4+1, 5+1
Ofis alanı: 20 bin metrekare
Özellikler: Sosyal donatılar
Teslim tarihi: 2016 Aralık
Lokasyon: Soğanlık Kartal
84,14 m2’den -136,38 m2 değişen daire seçenekleri sunuyor


DKY Kartal Soğanlık ta Yeşil ve Mavinin tam ortasında

DKY Kartal Fiyat Listesi Cebinizi güldürürken Hayatınıza Neşe KatacakDKY Kartal Soğanlık ta Yeşil ve Mavinin tam ortasında

7 Dönümlük Dev Yaşam Parkı
DKY Kartal’ın tam kalbinde yeşilin her tonunu görebileceğiniz çiçek bahçeleri, ağaçları, yemyeşil çimenleri, su kanalları, çocuk oyun alanları, bisiklet yolları, koşu parkurlarıyla çevrili devasa bir yaşam parkı bulunuyor. Günün stresini üzerinizden atmanız rahat bir nefes almanız için bir tık fazlasını sunuyoruz.

DKY Kartal’da Pazartesi’den Pazar’a her günü hakkıyla yaşayabileceğiniz sınırsız aktiviteler sizi bekliyor. Üstü kapanarak yaz-kış kullanılabilen yüzme havuzu, spor ve SPA kompleksi, hobi alanları, çocuk kulübü, bütün ihtiyaçlarınız için dev sosyal tesis… DKY Kartal’da her günün keyfini bir tık daha fazla yaşayacaksınız.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ