ELİT RESİDENCE

Projeyi Takip Et
Şişli / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 61
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1
Metrekare Aralığı : 170.00-340.00
Teslim Tarihi : 2014-01-01
Fiyat Aralığı : 1485000-9900000
KORAY İNŞAATKORAY İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

İstanbul İstanbul'un 1999'da hayata geçmesiyle birlikte, Türkiye tamamı bir gayrimenkul yatırım ortaklığı tarafından planlanan, geliştirilen ve pazarlanan ilk konut projesine sahip olmuştur. İstanbul İstanbul Projesi, her yıl mart ayında Fransa'nın Cannes şehrinde yapılan ve dünyanın en önemli gayrimenkul yarışması olarak kabul edilen MIPIM Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde "Konut Geliştirme" dalında 2002 yılının Dünya Birincisi olmuştur.
 
Yapımı 100 dönümlük bir arazi üzerinde, 3 etap halinde planlanan projenin hayata geçen iki fazı yaklaşık 73.000 m²'lik arsa üzerinde konumlanan 204 üniteden oluşmaktadır. Projenin birinci etabı, büyüklüğü 188 m² ile 274 m² arasında değişen 117 m² bitişik villa ve büyüklükleri 79 m² ile 158 m² arasında değişen 39 daireden, ikinci etabı ise büyüklüğü 188 m² ile 270 m² arasında değişen 27 bitişik villa ile büyüklükleri 79 m² ile 158 m² arasında değişen 21 daireden oluşmaktadır. 
 
İstanbul İstanbul'da stüdyo dairelerden, teraslı ve balkonlu dairelere, dubleks villalardan altı odalı köşe villalara kadar birçok farklı ünite seçeneği bulmak mümkündür. İstanbul İstanbul, 10.200 m²'lik göleti, köprüleri, bakımlı yeşil alanları ve çevre düzenlemesi ile son derece keyifli bir çevre düzenlemesine sahiptir.
 
İstanbul İstanbul, Türkiye'de ilk defa bir gayrimenkul projesinde uygulanan servis ve hizmet konsepti "BizBize"yi sakinlerinin hizmetine sunmaktadır. 8.500 m²'ye yayılan sosyal tesis alanı içerisinde, açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, masaj odası, buhar odası, çocuk oyun odası, squash, bilardo salonu, restoran ve bar, aerobik ve fitness salonu, tenis kortları, basketbol sahası ile çok amaçlı bir toplantı ve oyun alanı bulunmaktadır. İstanbul İstanbul Projesi'nin satışları 2002 yılında tamamlanmıştır.
 
 
Tarihi ve kültürel dokusuyla İstanbul'un en önemli bölgelerinden Şişli'nin merkezinde kurulan Elit Residence'ı; bankalar, iş, alışveriş ve sağlık merkezleri, sinemalar, tiyatrolar, modaevleri, bir metropol yaşamından beklediğiniz tüm olanaklar çevreliyor. Elit Residence'ın, Istanbul'un ana arterleri olan E-5 Karayolu ile TEM Otoyolu'na ve yapımı tamamlanan İstanbul Metrosu'na yakın konumu, hem şehir içi hem şehirlerarası ulaşım kolaylığını beraberinde getiriyor. Mimari projesi BSB London Architects, iç mimari ve dekorasyon projesi Sinan Kafadar / Arch. Design tarafindan, tümüyle eliptik ve ışınsal olarak tasarlanan Elit Residence, yüksek teknolojisi ve benzersiz görünümü ile geleceğin İstanbul portresinde yerini almaya hazırlanıyor. 30.037 m2 insaat alanına sahip olan, 5 bodrum katıyla birlikte toplam 40 kattan oluşan Elit Residence'da, sadece 61 daire yer alıyor; 140 m. Yüksekliği ve geniş panoraması ile sizlere, İstanbul'un dört yönünü seyretme ayrıcalığını sunuyor.
 
Ortak Yaşam Alanları 
 
Elit Residence'ın giriş katı; resepsiyon, ofis alanları, büyük bir mağaza, günlük ihtiyaçlar için bir dükkan, telefon, posta, kargo servisleri ve yönetim bölümüne ayrıldı. Zemin katta; sakinler ve konuklarının hizmetine sunulan bir açık teraslı restaurant, tenis kortu ve çatı bahçesi gibi renkli olanaklar yer aldı. Su aktiviteleri kompleksi, spor alanları ve çocuk kulübünü kapsayan Spor ve Sağlık Kulübü ile 3 adet açık tenis kortunun bulunduğu bahçe, çağdaş yaşamdan beklentilerinizi bir arada karşılamak üzere, II. Bodrum katta tasarlandı. Elit Residence'in 3, 4 ve 5. bodrum katları ise; 185 araç kapasiteli otopark, şoför odaları, depo alanları, kağıt toplama istasyonu, çöp şutu, jeneratör, yükleme ve boşaltma servisi, su depoları gibi genel servisler için projelendirildi.
 
Teknik Özellikler
 
Her bölümde kapalı devre TV kameraları, tüm girişlerde elektronik kart kontrolü, kat girişlerinde ve otopark giris-çıkışlarında 24 saat genel güvenlik.
Binanın, merkezi denetim, isletme düzeni ve güvenliğini sağlayan dijital kontrol sistemleri.
Güç sarfiyatını belirli bir düzeyde tutarak enerji tasarrufu sağlayan elektronik sistem.
Yangın ikaz dedektörleri ve springler sistemi.
Uydu ve kablolu TV sistemleri.
Her dairede, 4 adet telefon hattı.
Mevsim şartlarına göre kendini ayarlayan iklimlendirme, ısıtma ve soğutma sağlayan fan-coil sistemleri.
Gelismis teknoloji ile donatılmış, organik, cam ve metal maddeler için ayrı ayrı sınıflandırma yapılmış çöp toplama merkezi.
Eşya yükleme ve boşaltma girişi.
10 kisi taşıma kapasiteli, biri esya taşımaya uygun 3 asansör.
Elektrik kesintilerine karşı 1600 kwA jeneratör.
Özel Detaylar
 
Daire girişlerinde güvenlik holleri.
Özel boyutlarda, kontrollü açılabilir pencere tasarımı.
Hidromasajlı küvet, iki lavabo ve özel dizayn edilmiş dolaplarıyla banyolar.
Tasarım planları alternatifli sunulan, beyaz eşyaları ile kullanıma hazır, ithal mutfaklar.
İthal ve özel dizayn iç donanım malzemeleri, aksesuvarlar.
Ayrıca…
 
Her daireye yüzölçümüne göre 2 ya da 3 araçlık otopark yeri.
Konuklar ve personel için otopark alanları.
Her daireye 10 - 30 m2 depo.
 
Yerleşim Planı
 
 
Özel Daireler / 24. - 32. Katlar
Elit Residence'in en üst katlarindaki 7 daire özel olarak projelendirildi. İç kullanım alanları farklı dizayn edilmek üzere, alternatifli yerleşim planlarıyla sunulan bu daireler, 364 - 532 m² arasında degişen tam kat, dubleks ve tripleks seçeneklerinden oluşuyor.
Daireler / 9. - 23. Katlar 
Katların her birinde, 170 - 340 m² 'lik ve tasarımları farklı ikişer daire yer alıyor.
 
Daireler / 1. - 8. Katlar 
Her katta 3 adet olmak üzere, 170 m² büyüklüğündeki bu daireler, farklı tasarım seçeneklerine sahip.
 
 
Koray Kalite Sistemi(KKS)
 
Gerçek Anahtar Teslim 
Koray İnşaat Projeleri, sahiplerine ilgili kanuni prosedürleri tamamlanmış olarak ve ankastre beyaz eşya ürünleri ile beraber teslim edilir.
Arttırılmış Deprem Güvenliği 
Koray İnşaat Projeleri, alanlarında uzman bağımsız firmalar tarafından her türlü zemin etüdü yapılmış araziler üzerinde, araziye en uygun yapım yönetimi ve deprem güvenliği teknolojisi ile inşa edilmektedir.
 
Ayrıcalıklı Garanti 
Koray İnşaat Projeleri, Koray İnşaat ürünlerine ve müşterilerine özel Ayrıcalıklı Koray İnşaat Garanti Taahhütnamesi ile korunmuştur.
 
Profesyonel Yaşam Alanı
Yönetimi Koray İnşaat Projeleri'nin yaşam alanları, tesis yönetiminde deneyimli bir Koray Topluluğu firması olan YKS'nin (Bina ve Tesis Yönetim Şirketi) danışmanlığında tasarlanmaktadır. Her Koray İnşaat Projesi, sakinlerinin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla, dikkatle hazırlanmıştır.
 
Dekorasyon Danışmanlığı 
Koray İnşaat Projeleri'nde, evinizin dekorasyonunu deneyimli uzmanların danışmanlığında kendiniz oluşturabilirsiniz.
 
Safeguard Güvenlik Sistemi 
Koray İnşaat Projeleri, konularında uzman firmaların iş birliği sonucunda tasarlanan güçlü güvenlik alt yapısıyla donatılmıştır.
 
Total Teknoloji Çözümleri 
Koray İnşaat Projeleri'nin alt yapıları, günümüzün en gelişmiş teknoloji ve malzemeleri seçilerek ve gelecekteki ihtiyaçlar düşünülerek dünya standartlarında tasarlanmıştır.

İç Resimler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasisisli-yeni-konut-projelerikoray-insaat-elit-residence): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451