ICON TALAS

Masal Değil, Gerçekten Gerçekmiş...

Projeyi Takip Et
Yenidoğan mahallesi, Çimenli caddesi Talas / Kayseri
Konut Sayısı : 76
Konut Seçenekleri : 3+1,4+1
Metrekare Aralığı : 170
Teslim Tarihi : 2015-09-01
Fiyat Aralığı : 225000
ETNAETNA PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir yokmuş, sonra iki tane birden oluvermiş. Talas'ın en güzel yerine "Yenidoğan"a, 6042 m2 üzerine 2 bloktan oluşan Kayseri'nin en güzel mimarisine sahip bir değer, bir yaşam alanı konmuş.

Burada yaşayan insanlar sohbeti, güler yüzü, yüksek yaşam kalitesini, güveni, sıcaklığı, hobi sahibi olmayı, sanatı, şıklığı, zarifliği, yatırım yapmanın gücünü ve her şeyden önemlisi FARKLILIĞI standart haline getirmiş.

Bütün bunlara ulaşmak hiç zor değilmiş. Ve bu düzenin nasıl kurulduğuna dair çok güzel bir kılavuz hazırlamışlar...

BİNA TAŞIYICI SİSTEMİ

Yapılacak mimari ve statik projeye uygun olarak betonarme karkas olarak ve radye temel sistemi ile yapılacaktır. Bodrumun dış duvarları bohçalama sistemle su izolasyonu sağlanacak.

BODRUM KATLAR

Bodrum katı sığınak yönetmeliğine uygun yapılacaktır. Bodrum katta binanın kapasitesine uygun şekilde kazan dairesi, hidrofor ve su deposu projede belirlendiği şekilde yapılacaktır. Bodrum tabanı karo veya seramik kaplama, duvarlar (taştan veya betonarme perde olacak) ve kolonlar sıva üzeri kireç badana olacaktır. Toprakla temas eden dış cephe yüzeyler zemin kat seviyesine kadar tekniğine uygun bohçalama su yalıtımı yapılacaktır. Bodrumdaki tüm tesisatlar TSE'li malzemeden ve projelerine uygun olacaktır.

ZEMİN KAT VE BİNA GİRİŞİ

Zemin katta, hazırlanan projeye uygun kapıcı dairesi yapılacaktır. Bina giriş kaplamalar da duvar kâğıdı, dekoratif boya, mermer veya granit ile lobi mantığında uygun bir giriş yapılacaktır. Zemin döşemeleri granit seramik veya mermer döşeme yapılacaktır. Bina girişine mimarisine uygun markiz yapılacak ve rüzgârlık kapısı kalın kesitli alüminyum doğrama olacaktır. Ayrıca bina girişi tavanı asma tavanlı, spot aydınlatmalı dekoratif olacaktır. Bina giriş bölümü iç kapısı fotoselli alüminyum otomatik kapı takılacaktır.

MERDİVEN DAİRESİ

Merdiven dairesi zemin kattan başlamak üzere son kata kadar merdiven basamakları mermer sonraki kısımlar tavana kadar saten alçı üzeri boya olacaktır. Asansör kenarları 30 cm genişliğinde mermer veya ahşapsöve yapılacaktır. Merdiven korkulukları alüminyum korkuluk yapılacaktır.

DUVARLAR

Binanın tüm dış cephe duvarlarında ısı yalıtım yönetmeliğine uygun Mantolama ısı izolasyonu yapılacaktır. Dış duvarlar izolasyona uygun (TS 825’e göre Ytong veya TSE li ısı bims) evsafta malzeme ile imal edilecektir. 

İç duvarlar: daire içi oda bölme duvarları 8,5 cm kalınlığında tuğla, iki daireyi ayıran ortak duvarlar ise en az toplam 20 cm kalınlığında, çift tuğla arası veya ısıbims ile yapılacaktır. İki daireyi ayıran ortak duvarlarda ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.

DAİRE GİRİŞ KAPILARI

Daire giriş kapıları birinci sınıf ahşap kaplamalı çift kilitli, çelik kapı olacaktır. Daire giriş kapı eşiğine mermer konacaktır. Bu çelik kapıların normal ve emniyet kilidi, dürbün, daire no’su ve kapı babası krom metal olarak takılacaktır. Kapıların madeni aksamları ve kendisi TSE kalite belgesine haiz olacaktır.

DAİRELERDE TABAN KAPLAMALARI

Mutfak, banyo, wc, duş, lavabo ve balkonlarda taban döşemeleri ve süpürgelikler 1. sınıf granit seramik. Salon, oturma odası yatak odaları, antre ve hollerde tabanı 1. Sınıf Laminat parke yapılacaktır, Laminat parke altına ses yalıtım malzemesi serilecek, süpürgelik 6-8 cm’lik geniş süpürgelik kullanılacaktır.

SALON VE ODALARDA BOYA VE KARTONPİYER

Salon, oturma odası, antre, mutfak, dekoratif gizli ışıklı alçıpan tavan uygulaması yapılacaktır. Yatak odalarında kartonpiyer uygulanacaktır. Daire içi duvarlar ısıbims üzeri mastarlı alçı kaba sıva yapılıp üzeri saten alçı çekilip su bazlı saten boya ile tavanlar sıva üzeri saten alçı sıva çekilip beyaz plastik tavan boyası (tutkallı) ile boyanacaktır.

DOĞRAMALAR

Daire iç kapıları çift taraflı kendinden kaplamalı kaliteli MDF pres kaplama veya mobilya görünümlü 1.sınıf amerikan panel kapı olacak, Kapı kasaları da ahşap olacaktır. Pervazlar geçme sistemli (çivisiz). Salon kapısı (çift kanatlı, camlı),banyo, mutfak ve diğer oda kapıları camsız olacaktır. Kullanılan bütün doğramalarfabrikasyon boyanacaktır.

Dış cepheye gelen bütün pencereler, balkon kapıları ve havalandırma pencereleri en az 7000 serisi 1.sınıf PVC doğrama olacak ve her pencereye kör kasa konacaktır. Camlar 4+16+4 TSE belgeli ısı cam patentli fabrikasyon olarak imal edilmiş olacaktır. PVC’Ier birinci sınıf TSE belgeli olacaktır. Denizlikler iç ve dış 3 cm'lik mermer olacaktır. Her odada en az bir cam kanadı dikey aralanır (vasisdaslı) olacaktır.

BANYO, TUVALET, LAVABO ve DUŞ

Banyo ve lavaboda 1. sınıf projesine uygun dolaplı vitrifıyeler kullanılacaktır. Tuvalete içinden yıkamalı hela taşı konulacak, ayrıca banyoya kendinden rezervuarlı klozet ve projesine uygun küvet veya banyo duş teknesi ve ona uyumlu duşa kabin konulacaktır. Lavabo, mutfak, banyo v.b yerlerde kullanılacak musluk ve armatürleri TSE belgeli ve 1. sınıf olacaktır. Mutfak veya banyoda çamaşır ve bulaşık makinesi için gerekli tesisat yapılacaktır. Duvarlar tavana kadar taban döşemesine uyumlu 1. sınıf büyük ebatlı seramik fayansla kaplanacaktır.

MUTFAK

Mutfak dolapları, Mutfak tezgah üzeri 1. kalite mermer, mermerit veya granit olacaktır. Mutfak banyo ve lavabo arası şofben ve sıcak su irtibatı sağlanacaktır. Mutfak dolaplarının gövdesi sunta LM, kapakları laminat veya pvc yüzeyli kaplama olacak ve ocak üstüne aydınlatma lambalı üç devirli TSE’ye uygun aspiratör takılacaktır. Alt ve üst dolap arası (60 cm), fırın arka boşluğu zemine kadar 10x10cm ebadında veya uygun ebatlı fayans; diğer duvarlar alçı sıva üzeri su bazlı saten boya olacaktır.

ELEKTRİK

Mutfakta ihtiyaca cevap verebilecek en az 5 adet topraklı piriz konacaktır. Dairelerde dış kapı ve kapıcı dairesinin irtibatını sağlayan görüntülü diafon hattı yapılacaktır. Tüm elektrik işlerinde dairelerde ve kazan dairesi merdiven dairesi gibi müşterek mahallerde dahi kablo ölçüleri, kablo kesitleri vs. hususlarda elektrik projesine uyulacaktır. Tüm elektrik malzemelerinin TSE’li olması şartı aranılacaktır. İnşaat tesliminde elektrik düğmeleri ve prizler çalışır vaziyette teslim edilecektir. Binaların çatısına merkezi TV anten sistemi kurulacak ve dairelere anten bağlantısında projeye uygun olarak her dairenin salon, mutfak ve oturma odasında anten bağlantısı bulunacaktır.

Telefon bağlantıları, salon, oturma odası, antre de ve ebeveyn yatak odasında mutlaka olacaktır. Bodrum kat ve kazan dairesi sıva üzeri antigron bina girişi merdiven dairesi ve daire içerisinde sıva altından yapılacaktır.

Elektrik düğmeleri ve buat kapakları, dış balkon lambaları ve merdiven otomatik lambaları fantezi olacaktır.

Zemin kat merdiven otomatiği tek olarak, diğer tüm katların merdiven dairesi aydınlatması kendinden fotoselli lamba ile sağlanacaktır. Alt giriş ana tabloya daireleri yangına karşı nötr faz koruma V otomatı her daire için ayrı ayrı konacak; ayrıca yukarı daire tablosuna insanı en ufak elektrik kaçağına karşı koruyan nötr faz koruma V otomat konulacaktır.

SIHHİ TESİSAT, KALORİFER TESİSATI, PİS SU TESİSATI ve DOĞAL GAZ TESİSATI

Sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı ve pis su tesisatı yapımında tamamen projeye uyulacaktır. Kullanılan bütün malzemeler TSE belgeli olacaktır. Kalorifer kazanı TSE belgeli ve doğal gazlı ve blokların kapasitesine uygun ölçüde olacaktır. Ayrıca sıcak su için boylerli veya eşanjör ısıtma konulacaktır. Hidrofor ve hidrofor sistemi binanın en son katına yeterli basınçta suyu ulaştırabilecek kapasitede olacaktır. Her daireye yetecek kapasitede ve ölçüde su deposu konulacaktır. Binaya bir adet doğal gaz düşey hattı yapılacaktır.

Pis su tesisatlarında tıkanmayı önleyecek ve rahat çalışmasını sağlayacak genişlikte kaliteli pis su boruları kullanılacak ve kanalizasyon bağlantısından önce bina çıkışında rögarlar yapılarak kanalizasyon bağlantısı sağlanacaktır. Balkonlara süzgeç konulacak olup düşey borusu ile irtibatlandırılacaktır.

Kalorifer sisteminde radyatörler saç panel tipinde seçilecek ve projede gösterilen yerlere tekniğine uygun olarak monte edilecektir. Gerekli ısı yalıtım ve izolâsyonu yapılarak ve yeterli ölçülerde panel radyatör seçilerek bloklardaki her dairenin ısıtma sisteminden aynı derecede faydalanması sağlanacaktır. Isıtma sisteminde radyatörlere iletim döşeme altından TSE belgeli plastik borular ile bağlanacaktır.

ASANSÖRLER

Asansör Kayseri’de imalatı olan firmalara yaptırılacak veya dışarıdan getirilse bile, montajı Kayseri ‘de bakım ve onarım servisi olan firmalara yaptırılacaktır. Asansörler çift hızlı, her katta dijital göstergeleri bulunan dijital kumanda sisteminde çalışan cinsten; çift emniyet kilitli ve halatları, rayları TSE belgeli ve 1. sınıf olacaktır. Kabin iskeleti teknik şartnamelerine uygun yanları çizilmez laminat kaplama dekoratif mobilya cinsinden veya krom nikel paslanmaz çelik sacdan olacaktır, içerisine uygun ebatta ayna, diafon sistemi ve gerekli zil alarmı yerleştirilmiş olacaktır. Katlardaki otomatik açılır asansör kapısından başkaca kabin içinde otomatik açılıp kapanan ayrı Bir emniyet kapısı ile donatılmış olacaktır. Montajı 1. Sınıf işçilikle garantili olarak yapılacaktır.

BİNANIN DIŞ CEPHESİ

Binanın dış cephesi 1 sınıf silikon esaslı dış cephe boyası ile boyanacaktır.

DEMİR DOĞRAMALAR

Balkon, Fransız balkon v.b yerler alüminyum doğrama, yangın merdiveni, Demir bölümleri antipas üzeri iki katyağlı boya ile boyanacaktır.

ÇATI

Projenin öngördüğü şekilde ahşap çatı fırtınaya karşı rüzgar bağlantıları-ve bu bağlantıların çelik kancalarla tespiti sağlanacaktır. Tahta kaplama üzerine 3+3 membran kaplama yapılacaktır. Baca dipleri, dereler ve diğer duvar dipleri aynı malzeme ile kaplanacaktır. Yağmur olukları en az 0,55 mm galvanizli saçtan ve membran altı yaka dönüşlü olacaktır. Son kat tabiiye betonu üzerine gerekli ısı yalıtım detayları uygulanacaktır.

BACALAR

Kalorifer bacası en az bir adet kalorifer kazanının kapasitesine uygun ebatta kat aralarına sızıntıyı önleyecek şekilde örülecek, tüm bacalar projesine uygun şekilde yapılacak ve kalorifer sisteminde meydana gelebilecek muhtemel arızaya karşı her daireye en az bir adet olmak üzere soba bacası yeri bırakılacaktır.

DÜKKAN

Dükkân bodrum depolu olacaktır. Zemin kat tabanı uygun ebat, renk ve desende granit seramik olacaktır. Dükkân deposu uygun ebatlı granit seramik, porselen seramik olacaktır. Dükkân cephe doğraması alüminyum olacaktır.

YANGIN MERDİVENİ

Yangın merdiveni merdiven dairesine uygun ve karo veya dökme mozaik olacaktır.

SİTE İSMİ VE YÖNETİM PLANI

Site ismi yüklenici tarafından belirlenecek ve yönetim planı taraflarca müştereken belirlenip düzenlenecektir.

TSE ŞARTI

Sözleşme konusu tüm malzemelerin öneri ve uygulanmasında TSE uyumluluğuna dikkat edilecektir.

BOYA

Tüm iç mekanlarda saten alçı üzeri boya uygulaması yapılacaktır. Kullanılacak tüm saten, plastik, dış cephe boyaları TSE’li ve 1. kalite olacaktır.

 

Dış Resimler

İç Resimler

Kat Planları

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomkayseritalas-yeni-konut-projelerietna-icon-talas): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451