Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Ani ısı değişimleri, yapıların dayanıklılığını düşürüyor!

Isı yalıtımı sağlayan yapı malzemeleriyle inşa edilen binalar, %20-40 arasında değişen oranlarda enerji tasarrufu sağlıyor!
Mail At
Ani ısı değişimleri, yapıların dayanıklılığını düşürüyor!

Böylece ortalama 100 m2’lik evde yaşayan bir aile, doğayı korumanın yanı sıra, mevsimlere de bağlı olarak yılda 3.000 TL’ye varan tasarruf elde ediyor.

İklim değişikliğinin giderek daha fazla hissedildiği, ani sıcaklık değişiklerinin çok sık yaşandığı günümüzde, yapıların da mevcut koşullara uyum sağlaması gerekiyor. Isı ve nem yalıtımı sağlayan malzemelerle inşa edilen binalar, doğanın yanı sıra insanların da kazanmasını sağlıyor. Örneğin ısı, nem ve ses yalıtımı sağlayan perlitin tercih edildiği bir binada 100 m2’lik bir dairede yaşayan bir aile, doğayı korumanın yanı sıra, yılda 2.000 ila 3.000 TL tasarruf yapıyor.

Son yıllarda, yapılarda sıklıkla tercih edilen malzemelerden biri olan perlit, volkanik karakterli doğal bir madde. Alternatif yapı malzemelerine oranla %50 daha hafif olduğundan binalara ekstra yük getirmeyen perlit, zemininde şap uygulaması yapılan binaların ömrünü 10 ila 20 yıl artırıyor. Alternatif ürünlere göre 7 kat daha dayanıklı olan perlit, gündüz ile gece arasındaki sıcaklık farkının yüksek olduğu özellikle karasal iklim koşullarına sahip bölgelerde tercih ediliyor. İklim değişikliğinin getirdiği ani ısı değişimleri de perlitin koruması altında bulunuyor.

Zamanla sertleşerek çok iyi bir yalıtım malzemesi olarak işlev gören perlit, atmosferin getirdiği olumsuz koşullardan etkilenmiyor ve çatlamıyor. Isı yalıtımında %40 enerji tasarrufu sağlayan perlit, 1.000 dereceye kadar sıcaklığa dayanıklı olduğundan, yangın riski yüksek binalar için de ideal. Adını inci taşından alan perlit, küf ve yosun gibi maddelerin oluşumunu engellediğinden, nemli bölgelerde de tercih ediliyor. Boşluklu yapısıyla, ses yalıtımı da sağlıyor.

Perlitin doğal ve doğa dostu bir yapı malzemesi olduğunu vurgulayan Genper Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ayşe Arı, “Perlit, atmosferden kaynaklı yaşanan olumsuz koşullardan etkilenmeyen, çatlamayan, ısı ve ses yalıtımında ihtiyacı karşılayan volkanik bir madde. Fiziksel dayanıklılığının yanı sıra kimyasal dayanıklılığı da oldukça yüksek. Asit, baz gibi kimyasal etkenlere olan direnci de bir hayli fazla. Küf ve yosun gibi maddelerin gelişmesini engellediğinden, nemli bölgelerde de tercih ediliyor” dedi.

Perlitin tuğla, kiremit, beton, duvar ve zemin kaplaması gibi malzemelerin üretiminde kullanıldığını belirten Arı, “Genper, 1980 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteriyor. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisimiz aracılığıyla, yılda yaklaşık 10 bin ton perliti yurt içi ve dışındaki pazarlara sunuyoruz. Çevreye duyarlı, temiz ve sağlıklı üretim yapıyor; doğal kaynaklarımızı korumak ve en verimli şekilde kullanmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

www.genper.com.tr

Smart Future Expo’ya sayılı günler kaldı!

Geleceğin akıllı binalarının ve akıllı şehirlerinin konuşulacağı SMART FUTURE EXPO 6-7 Eylül 2017 İstanbul’da yapılacak. Geleceğin akıllı teknolojileri bu zirvede tartışılacak.Smart Future Expo’ya sayılı günler kaldı!

6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Smart Future Expo Zirve ve Sergisi geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin yapıları, şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni açılımlar tartışılacak.

Ülkemizin dört bir tarafından kamu, özel sektör ve üniversiteleri bir araya getirecek “SMART FUTURE EXPO ZİRVE ve SERGİSİ”nde. Kamu kurumları yetkilileri, sanayiciler, iş dünyası temsilcileri, yerel yöneticiler, inşaat sektörü temsilcileri ve dijital dönüşüm çözümleri sunan şirketler Türkiye’nin dijital yol haritasını çıkartacak.

Smart Future Expo Direktörü Murat Karataş, “Türkiye son on üç yılda birçok alanda elde ettiği başarılar ve gelişimler ile hem bölgesinde hem de dünyada adından sıkça söz ettiriyor. Özellikle gelişen sanayisi ve iş dünyası ile global yatırımcıların ilgisini çekerken kendi içinde çıkan yerel markalarla da global ekonomide söz sahibi olabilmenin yollarını arıyor. Ayrıca büyüyen ekonomisine ve artan gelir seviyesine paralel olarak gelişen şehirler ve mega altyapı projeleriyle bölgenin gözde ülkesi konumunda.

Bu başarı hikayesinin devamı sanayide, şehirlerde, yapılarda ve hayatın birçok alanında dijital dönüşümü yakalayarak daha rekabetçi akıllı bir gelecek ile mümkün olabilir. İşte bu noktada ilgili kamu kurumları yetkilileri, sanayiciler, iş dünyası temsilcileri, yerel yöneticiler, inşaat sektörü temsilcileri ve dijital dönüşüm çözümleri sunan şirketleri bir araya getirecek olan Smart Future Expo Zirve ve Fuarı 6-7 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Zirve ve Fuar Merkezinde düzenlenecek.” açıklamasında bulundu.  

Smart Future Expo Zirve ve Fuarı geleceğin teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için planlanan en kapsamlı organizasyon olma özelliğini taşıyor.

Etkinlikte bu yıl altıncısı organize edilen TET Proje Pazarı ile Elektrik Elektronik ve Bilişim Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, Üniversite-Sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedeflenmektedir. Bu kapsamda akıllı teknolojiler alanında yüz yeni girişimci ve proje bu etkinlikte yatırımcılar ile buluşacak.

Ayrıntılar için http://www.smartfutureexpo.com adresinden ve (0212) 256 63 58 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.


Eski Eşe Çocuğunu Göstermeyene 6 Ay Hapis Cezası!

Boşandıktan sonra velayeti kendisinde olan çocuğunu, mahkeme kararına rağmen karşı tarafla görüştürmeyen ebeveyne 6 ay hapis cezası verilecek.Eski Eşe Çocuğunu Göstermeyene 6 Ay Hapis Cezası!

Velayetin elinden alınarak karşı tarafa verilmesi de diğer bir seçenek olacak. Adalet Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemeyi değerlendiren Avukat Cevat Kazma, çocuğun teslimi sırasında eski eşler arasında yaşanan tatsızlıkların önüne geçilebileceğini ve çocuğun psikolojisinin olumsuz yönde etkilenmeyeceğini belirtti.

Boşanmış çiftler arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri kuşkusuz çocukların velayet meselesi oluyor. Boşanma sonrası çocuğun kimde kalacağı ve diğer tarafın çocuğunu hangi gün ve zamanlarda göreceğine ilişkin hususlar ise Aile Mahkemeleri tarafından tayin ediliyor.

Ancak Aile Mahkemeleri tarafından verilen karara uymayan ebeveynler, karşı tarafın şikâyeti sonrası icra yoluyla çocuğunu karşı tarafa görmek zorunda kalıyordu. Bu durum hem taraflar ve hem de çocuk için sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına ve özellikle çocukların psikolojilerinin olumsuz anlamda etkilenmesine yol açıyordu.

Adalet Bakanlığı çocuk psikolojini göz önünde bulundurarak, hazırladığı tasarıyla “icra yoluyla çocuğu alma” yöntemini kaldırdı. Mahkeme kararına rağmen, çocuğu karşı tarafa göstermeyen kişilere 6 aya kadar hapis cezası, velayetin karşı tarafa verilmesi ya da çocuğa başka vasi atanması gibi yaptırımlar getirildi.

Bu caydırıcı yöntemle birlikte mahkeme kararlarının daha kolay ve eksiksiz olarak uygulanmasının sağlanacağı konusunda ortak görüş bildiren hukukçular ise gelişmiş ülkelerdeki uygulamanın da bu yönde olduğunu söylüyor.

Çocuk Yetkililerce Alınacak!

Konuyla ilgili görüş bildiren Avukat Cevat Kazma, Adalet Bakanlığı’nın yaptığı değişikliğin yerinde bir karar olduğunu belirterek, cebri icra yoluyla çocuğun alınmasında ciddi problemler yaşandığını ifade etti.

Avukat Cevat Kazma, “Özellikle çocuğun psikolojisi ve zorla teslim almada yaşadığı travma belki de yıllarca unutamayacağı bir olaya dönüşebiliyor. Anne babalar açısından da çok üzücü dramlara yol açabiliyordu. Konuya ailelerin de dahil olmasıyla büyük tartışma ve husumetler doğuyordu. Tüm bunların önüne geçmek adına mahkeme tarafından uygulanacak olan yaptırımlar yerinde ve doğru bir uygulama olacaktır” diye konuştu.

Yeni sistemle birlikte Aile Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri kurulacağını belirten Avukat Cevat Kazma, çocukların tesliminin bu merkezler aracılığıyla olacağını, teslim sırasında tarafların karşı karşıya getirilmeyeceğini ve merkezlerde çocuklar ile kişisel olarak ilgilenecek uzmanların da çalışacağı bilgisini verdi.


Ferko dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak

Contemporary Istanbul’un üçüncü kez ortak sponsorluğunu üstleniyorFerko dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak

Ferko, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında 12. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’a olan katkısını sürdürmeye devam ediyor. Contemporary Istanbul’un bu yıl üçüncü kez ortak sponsor olarak destekleyen Ferko, düzenleyeceği farklı etkinliklerle dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

25 yılı aşkın süredir modern tasarım anlayışı ve kaliteli üretim misyonu ile yurt içinde ve yurt dışında lüksün hayat tarzına dönüştüğü yaşam alanları inşa eden Ferko, Contemporary Istanbul’u ortak sponsoru olarak desteklemeye devam ediyor. Desteğini 2018 yılına kadar sürdürecek olan Ferko, Contemporary Istanbul kapsamında dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle bir araya getirecek.

Contemporary Istanbul’da dünyaca ünlü mimar Markus Dochantschi tarafından tasarlanan standında çağdaş sanatın değerli isimlerinin eserlerini sergileyecek olan Ferko, bu yıl Uzakdoğu’nun özgün ve çağdaş sanatının en iyi örneklerini veren kuruluşu Australia China Art Foundation (ACAF) ile ortak bir sergi gerçekleştirerek Uzak Doğu’nun sanattaki yükselişine de dikkat çekecek.

Refik Anadol’un “Wind of İstanbul” eseri ilk kez sanatseverlerle buluşuyor

Kurulduğu günden bu yana tıpkı sanat gibi zamandan bağımsız, yenilikçi ve öncü projeler hayata geçiren Ferko, Contemporary Istanbul çerçevesinde medya sanatçısı, yönetmen ve araştırmacı Refik Anadol’u sanatseverlerle buluşturacak. Sanatçının Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve tamamen Ferko Signature için özel olarak tasarlanan data painting eseri; “Wind of İstanbul” İstanbul’un merkezinde hayata geçirilen Ferko Signature’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Wind of İstanbul ile bambaşka bir İstanbul Deneyimi…

Refik Anadol, “Wind of İstanbul” eserinde İstanbul’daki rüzgar bilgilerini yaklaşık 3x6 metrelik dijital bir tabloya sürekli değişen, interaktif resimler olarak yansıttı. Sanatçı, bu eseri için bir yıl boyunca Atatürk Havaalanı'ndan toplanan 10 saniyelik aralıklarla zaman ve sıcaklık ile beraber rüzgar hızı, yönü ve şiddeti bilgilerini okumak, analiz etmek ve görselleştirmek için bir dizi yazılım geliştirdi. Ortaya çıkan sanatsal çalışma, İstanbul’un belirgin rüzgar karakteristiğine odaklanan 4 dinamik bölümden oluşuyor. Her bölüm, rüzgarın görünmeyen güzelliğini, rengarenk ve estetik bir tablo olarak ortaya çıkarıyor. Proje, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirirken rüzgar olgusunu ve doğanın güçleri ile yapılı çevre arasındaki görünmeyen şiirsel ilişkiyi araştıran kuşbakışı benzersiz bir deneyim sunuyor.

Contemporary Istanbul’u bu yıl üçüncü kez desteklemekten mutluluk duyduklarını belirten Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten; “Ferko olarak vizyonumuz, estetik değerleri ön planda tutarak yenilikçi, öncü, kaliteli ve ilham veren projelerimiz ile yaşama değer katmak. Toplumların gelişiminin sanattaki ilerlemeyle paralel olduğuna inanıyoruz. Yatırımlarımızla ekonomimize katma değer kazandırırken, sanata verdiğimiz destekle toplumun gelişimine katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.


TÜMSİAD üyeleri Ceylan İnşaat’ın ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’ yemeğinde bir araya geldi

Ceylan İnşaat’ın bu yıl 5’incisini düzenlediği ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’ yemeği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyelerinin katılımıyla Çamlıca Nagehan Restaurant’ta gerçekleşti.TÜMSİAD üyeleri Ceylan İnşaat’ın ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’  yemeğinde bir araya geldi

Ceylan İnşaat, İstanbul Küçük Çamlıca’daki Nagehan Restaurant’ta gerçekleşen 5. Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbeti etkinliğinde dostlarıyla buluştu. 2014 yılından beri TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sohbet toplantısında, Semerkand Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Bahadıroğlu da onur konuğu olarak katılım sağladı.

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Soner Biber’in ve daha birçok iş adamının da davetliler arasında olduğu buluşmada konuşma yapan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, dostlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Muammer Ceylan: Birlikte daha çok güçleneceğiz

Dostlar ile Yaz Sohbeti kapsamında birlikte yapılabilecek iş imkanlarının yanı sıra yardımlaşmak için bir araya geldiklerini söyleyen Ceylan, “Bu buluşmalar sayesinde birbirimize meşguliyetimizi ve ihtiyacımız olan desteği anlatıyor, bağlarımızı kuvvetlendiriyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde ekonomik anlamda birbirimiz nasıl destek oluruz, kendi iş hayatımızda beklentilerimiz nelerdir, ticaret yaparak güçlenebilirizin tüm detaylarını masaya yatırıyoruz.  Öte yandan aynı camiada birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla da tanışma fırsatı yakalıyoruz. Bundan dolayı ayrıca çok mutluyuz. Ceylan olarak 2017-2020 yılları arasında 3000 konutluk marka projelerimiz var. Birbirimize ekonomik olarak destek olalım, birbirimize menfaatimiz olsun istiyoruz” dedi.

Organizasyon da Ceylan İnşaat’ın Zer Kartal, Zer Muhteşem Yeni Yıl, Zer Mecidiyeköy, Zer Levent ve Kiptaş ortaklığı ile çok yakında Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçireceği Zer Göztepe projelerinin de tanıtımı yapıldı. Gece, Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜMSİAD üyelerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 


Proplan Ve Katarlı Astad Arasında Mutabakat Anlaşması İmzalandı

Türkiye’nin proje yönetimi alanında önde gelen firmalarından PROPLAN, Katarlı proje yönetim danışmanlık firması ASTAD ile mühendislik danışmanlığı, inşaat yönetimi, tasarım ve proje yönetim alanlarında ortak ticaret fırsatlarını belirlemek amacıyla Mutabakat Anlaşması imzaladı.Proplan Ve Katarlı Astad Arasında  Mutabakat Anlaşması İmzalandı

PROPLAN ve ASTAD arasındaki anlaşma, Ekonomi Bakanlığınca düzenlenen Katar - Türkiye İkili İş Görüşmeleri organizasyonu kapsamında İzmir’de 3 Ağustos 2017 Perşembe günü düzenlenen toplantıda imzalandı. Mutabakat Anlaşması, karşılıklı iş birliği ve piyasanın araştırılmasını hedefleyen ortak stratejik amaçlar ve uygulanabilir projelere yönelik müşterek çaba için zemin hazırlayacak.

PROPLAN Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özber, “Bize hiçbir zaman desteklerini esirgemedikleri için Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye ve DEİK Başkanımız Cihad Vardan’a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Birinci sınıf projeleri zamanında, bütçesinde ve kalitesinde teslim etmek, PROPLAN ve ASTAD tarafından paylaşılan bir amaçtır. Bu Mutabakat Anlaşması ile birlikte, firmalarımız ilişkileri geliştirmeye ve de Katar ve Türkiye pazarı için yeni fırsatları ve ortaklıkları yakalamaya kendilerini adamıştır.” dedi.

ASTAD İcra Kurulu Başkanı Mühendis Ali Al-Khalifa da, Katar Ticaret Odası’na bu seyahati organize ettiği, Katarlı ve Türk firmaları arasında gelişen ilişkileri teşvik ettikleri, iki ülke ekonomisine de katkı sağlayacak ilerideki işbirliklerine yol açtıkları için teşekkür etti. İmzalanan Mutabakat Anlaşması’nın ayrıntılarına değinen Al-Khalifa, “Bu bizim proje yönetimindeki mükemmellik için sürdürdüğümüz aktif desteği sadece Katar’da değil uluslararası ölçekte de yansıtmaktadır. ASTAD ve PROPLAN kendi ülkelerinde proje yönetim alanında uzman olup bu Mutabakat Anlaşması iki firmanın devam eden büyümesini ve başarısını destekleyecektir.” diye konuştu.

ASTAD Uluslararası Genel Müdürü Adbulaziz Al-Mulla da, PROPLAN ile stratejik ortaklıklarının uluslararası ölçekte ilerlemesini sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, “Her zaman dünya çapında müşterilerimiz ve ortaklarımız için kusursuz sonuçları elde etmeye odaklanarak, bu gibi işbirlikleri büyümemizi ve başarımızı desteklemek adına devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

PROPLAN, girişimci ruhları, çalışkan tabiatları ve yüksek deneyimli ekibi ile Türkiye proje yönetimi alanında kısa zaman diliminde lider bünyelerden biri haline geldi. PROPLAN’ın proje yönetimi faaliyetleri arasında demiryolları, altyapı, hastaneler, endüstriyel tesisler, ticari ve karma yapılar, marinalar, spor tesisleri, eğitim tesisleri, havalimanları ve kamu projeleri yer alıyor.

ASTAD, yapı endüstrisinde farklı sektörlerde Katar’ın oldukça kompleks yapı ve altyapı projelerinden  bazılarını yönetti ve teslim etti. ASTAD, parlak bir geleceğe umutla bakan gelişen bir millet için gerekli tüm parçaları bir araya getirerek, eğitim, sağlık, spor, ticari, konut ve ulaşım sektörlerini kapsamlarına aldı.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ