Isıtutan Comfort Mekanlarda Çift Cam Etkisi Yaratıyor

Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim güvencesiyle hayata geçirilen Bi’Boya, duvar yüzeyinde ısı kaybını ve terlemeyi önlemeye yardımcı iç cephe boyası Isıtutan Comfort ile evinize sağlıklı ve estetik seçenekler getiriyor.
Isıtutan Comfort Mekanlarda Çift Cam Etkisi Yaratıyor

Akrilik emülsiyon esaslı içeriğindeki özel yapısı sayesinde diğer iç cephe boya seçeneklerine kıyasla dört kat dahafazla yoğuşmayı engelleme özelliğine sahip ‘Isıtutan Comfort’, mikro cam kürecikler sayesinde tıpkı çift camda olduğu gibi, izolasyon etkisi sağlayarak duvar yüzeyinde ısı kaybını azaltıyor. Ürün özellikle kuzey cephelere bakan duvarların iç cephelerine uygulandığında, mekanın rutubetin yarattığı olumsuz etkilere karşı dayanımlı hale gelmesini sağlıyor.

 

Solvent içermediği ve su ile seyreltildiği için kokmayan, insan ve çevre sağlığına zarar vermeyen ‘Isıtutan Comfort’, ayrıca düşük ısı iletkenliği ile duvar yüzeyindeki ısı transferini azaltarak nemlenmeyi engellemeye yardımcı oluyor. Ürün, su buharının duvar yüzeyinde yoğuşmasını önleyerek rutubetin olumsuz etkilerine direnç gösterirken, içeride oluşan nemi dışarıya atma kabiliyetiyle binaların nefes almasını sağlıyor.

 

Rutubet nasıl oluşur?

 

Sağlığımızı tehdit eden rutubet yaşadığımız, havasını soluduğumuz her mekandan yok edilmesi gerekenlerin başında gelir. Evlerinizde nem ve rutubet var ise vakit kaybetmeden gereken önlemleri almanız, çok ciddi sağlık sorunlarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

 

İlk yapmanız gereken ise nem ve rutubete neden olan kaynakları bulmak. Kaynağı bulduktan sonra bir an önce çözüm yollarını araştırmalı ve en uygun hali ile uygulamalınız gerekmektedir.

 

Evde oluşan rutubetin nedenlerine kısaca değinecek olursak;

 

  • Binanın dış cephe yalıtımı iyi yapılmamış olabilir,
  • Ev yeterince havalandırılmıyor olabilir,
  • Evin iç odalarında sürekli çamaşır kurutuluyor olabilir,
  • Eşyaları nemli duvarlara yapıştırmak. Bu durum nemi arttırmaya neden olabilir.

Tüm bunların varlığından şüphe ediyorsanız, rutubete dirençli boya kullanmadan önce bulduğunuz sebepleri iyice düşünüp, ortadan kaldırmak için öncelikle bir önlem alabilirsiniz.

 

Isıtutan Comfort’u uygulamadan önce yapilmasi gerekenler

 

İşleme öncelikle belirlemiş olduğunuz sorunlu duvarları temizleyerek başlamanız gerekiyor.

 

Mümkün olduğunca yerleşen küflerden kurtararak temizledikten sonra, yüzeyleri kurulamadan diğer işleme geçmemelisiniz.

 

Boya uygulayacağınız tüm yüzeylere zımpara işlemi uyguladıktan sonra, duvarı nem ve rutubet önlemeye yardımcı astar çekerek, duvar yeni boyaya hazır hale getirildikten sonra Isıtutan Comfort’u uygulamaya başlayabilirsiniz.

 

Hem boyalar hem de uygulama hakkında detaylı bilgiyi www.biboya.com.tr adresinden alabilir, dilerseniz hemen sipariş verebilir, kullanmadığınız boyayı ise kolaylıkla iade edebilirsiniz.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler