Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

En İyi Satıcı Memnun Müşteridir

Hepimiz gayrimenkul satın alma kararı vermeden önce kapsamlı bir zihinsel faaliyet gerçekleştiriyoruz.
Mail At
En İyi Satıcı Memnun Müşteridir

Gayrimenkul seçenekleri oluşturmak, seçeneklerin özelliklerini birbirleri ile karşılaştırmak, seçenekleri yerinde görmek, daha önce satın almış kişilere danışmak, internetteki yorumları okumak, medyada çıkmış haberlere bakmak, yakın birkaç dosttan akıl almak ve bir seçeneğe karar vermek. Kuşkusuz bu aşamalar içinde bizi en çok etkileyen daha önce satın almış kişilerin görüşleri.

Memnun müşteriler de deneyimlerini paylaşmaya hevesliler. Örneğin Yahoo Comscore’un yaptığı araştırmalara göre, tüketicilerin %76’sı, güvendikleri şirketleri arkadaşları veya meslektaşları ile paylaşıyor. Neden paylaşıyorsunuz sorusuna verdikleri cevaplar da dikkat çekici:

  • Diğer insanlara yardımcı olmak istedikleri için (%58)
  • Diğer insanların satın almadan önce bilmek isteyeceği bilgiler olduğu için (%53)
  • Diğer insanların daha akıllı satın alma tercihleri yapmalarını istedikleri için (%47)
  • Diğer insanlar ile bağlantıda olmak istedikleri için (%33)

Araştırmanın en önemli sonuçlarından bir tanesi de müşteriler, en iyi ürünü en uygun fiyata almanın yanı sıra en iyi “hizmeti” alacaklarından da emin olmak istiyorlar. Bunun için de diğer müşterilerin memnuniyet ve şikâyetlerini öğrenmek istiyorlar.

Harris Interactive araştırmaları da benzer sonuçlar veriyor: Satın aldığı ürün veya hizmetten memnun müşterilerin %72’si pozitif görüşlerini paylaşıyor. Araştırmalara katılanların %57’si olumlu deneyimlerini kapsamlı anlatırken, %41’i satın almasını tavsiye ediyor.

Bu araştırmalar sadece bir ülkeye ya da bir sektöre özgü değil; günümüz insanının tercihlerini yansıtıyor. Özetle müşteriler memnunsa işler olumlu yönde gidecek, şikâyetçi ise işler olumsuz yöne doğru değişecek.

Gayrimenkul sektöründe satın alma kararını etkileyen müşteri memnuniyetini artırmak, şikâyetleri ise azaltmak için ne yapılmalı? Projelerimizi bizim adımıza satacak müşteri memnuniyetini nasıl yöneteceğiz?... Öncelikle müşteri memnuniyetini sağlamak, projede yer alan herkesin sorumluluğunda. Halkla İlişkiler biriminin kurulması ya da CRM Yazılımları gibi sistem yatırımları müşteri memnuniyetini sağlamak için yeterli değil. Hepimizin başına gelmiştir, tatil için gittiğiniz otelde bir olumsuzluk yaşamışsınızdır, otelde şikâyetinizi Halkla İlişkiler Yöneticisi dinlermiş gibi yapar ve akşam odanıza bir meyve tabağı gönderilir. Otelim bu yaklaşımı çoğu zaman olumsuz deneyimin etkisini ortadan kaldırmaz, o anki kızgınlığınızı azaltır, ancak deneyiminizi unutmazsınız. Önemli olan müşteri de memnuniyeti yaratacak ve şikâyet etmesini önleyecek kurumsal kültürü oluşturmaktır.

Gayrimenkul sektöründe müşteri memnuniyetini sağlamanın yolu, projenin fikir ve tasarım aşamasından itibaren müşteriyi işin odağına koymak ve bu farkındalıkla çalışmakla olur. Farkındalıkları arttırmak konusunda eğitim büyük fayda sağlayan faktörlerden birisidir. Gayrimenkul Geliştirme Akademisi olarak yedi yıldır Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile projelerin fikir aşamasından teslim sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalara yönelik Sertifika Programları ile sektörün müşteri odaklı kurum kültürü oluşturmasına destek veriyoruz. Değişen ihtiyaçları karşılamak için sertifika programlarımızın içeriğini geliştiriyor, sektörden ve akademik dünyadan uzmanları eğitmen ve konuşmacı olarak davet ediyoruz. Böylece gayrimenkul sektöründeki şirketlere müşteri memnuniyetini sağlamaları için destek veriyoruz.

Hülya Uğuz Yedievli

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi Koordinatörü

 

Foto Galeri


Kale Endüstri Holding’e Yeni Pazarlama Direktörü

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen entegre güvenlik şirketi Kale Endüstri Holding’in Pazarlama Direktörlüğü’ne Billur Kaymak Burkutoğlu atandı. Kale Endüstri Holding’e  Yeni Pazarlama Direktörü

Burkutoğlu, daha önce Nestle, Danone, Sütaş ve Hayat Kimya’da ürün yöneticiliğinden pazarlama ve iletişim direktörlüğüne kadar farklı roller üstlendi.

Türkiye’nin güvenlik markası Kale Endüstri Holding'in yeni Pazarlama Direktörü Billur Kaymak Burkutoğlu oldu. Burkutoğlu, Kale Endüstri Holding’e ait tüm şirketlerin pazarlama faaliyetlerini yönetecek.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Burkutoğlu, California Üniversitesi’nde pazarlama alanında sertifika programını tamamladı. Kariyerine Nestle’de Ürün Yöneticisi olarak başlayan Burkutoğlu, Danone’de sırasıyla Ürün Yöneticisi, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Sütaş'ta Pazarlama Direktörü, yurtdışında Pazarlama Danışmanı olarak çalışan Burkutoğlu, son olarak Hayat Kimya’da Global Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.


Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuar’ı için hazırlıklara devam ediyor

Ahşap ve mobilya yan sanayisinin tüm bileşenleri Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuar’ı için hazırlıklara devam ediyor

Bu yıl 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde eş zamanlı gerçekleşecek olmasının yanı sıra Avrasya Bölgesi’nin en büyük buluşma platformu olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarı; 70 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmak için gün sayıyor.

Ahşap ve mobilya yan sanayi endüstrilerinin Avrasya Bölgesi’ndeki bir numaralı ticaret platformu olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarı için geri sayım başladı.

REED TÜYAP tarafından bu yıl 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde eş zamanlı gerçekleştirilecek fuar, son teknoloji kullanılarak geliştirilen inovasyon harikası ürünlerin yer alacağı global bir buluşma noktası olarak göze çarpıyor. Sektör profesyonellerin ajandasında ilk sırada yer alan fuar, 70 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmayı hedefliyor. Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarı, yurt dışından da alım heyetleri kapsamında çok sayıda sektör profesyonelini ağırlıyor. Türkiye ahşap ve mobilya yan sanayisinin yeni pazarlara ulaşmasında önemli bir köprü olan fuar, her yıl düzenlenen birbirinden spesifik programlarla da gündem yönetimini üstleniyor.

Geçtiğimiz yıl toplamda 71.581 ziyaretçiyi ağırlayan fuarı, 7.698 yabancı katılımcı ziyaret etti. Yurt dışından büyük ilgi gören ve sektörün önde gelen yerli - yabancı firma ve firma temsilciliklerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen fuarda; Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Hollanda, Slovenya, İspanya, Tayvan, Türkiye, İsviçre, Ukrayna, İngiltere, Amerika, Bulgaristan, Güney Kore, Rusya, Finlandiya, Polonya, Portekiz, ve Kanada’dan gelen katılımcılar, ürünlerini 5 gün boyunca ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldu.

REED TÜYAP tarafından Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) ve Mobilya Aksesuar Sanayiciler Derneği (MAKSDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarı; 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.


Avrasya Tüneli, Dünyanın En Saygın Yeşil Bina Sertifikası’nı Almaya Hak Kazandı

Asya ve Avrupa’yı ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayarak iki kıta arasında hızlı, ekonomik, güvenli, konforlu ve çevreye duyarlı ulaşım hizmeti veren Avrasya Tüneli’nin İşletme ve Bakım Binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin (USGBC) verdiği LEED Altın Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Enerji ve çevre dostu yapılara verilen LEED, dünyanın en prestijli yeşil bina sertifikası olarak kabul ediliyor. Avrasya Tüneli, Dünyanın En Saygın Yeşil Bina Sertifikası’nı Almaya Hak Kazandı

Sahip olduğu gelişmiş teknoloji ve ileri mühendislik ürünü bütüncül projesinin yanı sıra çevreye duyarlılığıyla da örnek teşkil eden Avrasya Tüneli, aldığı ödül ve belgelere saygın bir çevre sertifikası ekledi. Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası, dünya genelinde sürdürülebilir enerji ve çevre dostu yapılara verilen Leed Altın Sertifikası’nı aldı.

Zorlu kriterleri başarıyla aştı

USGBC (Amerikan Yeşil Binalar Konseyi) tarafından oluşturulmuş yeşil bina sertifikası LEED (Leadership in Energy and Environmental Design-Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik), dünyada tanınırlığı ve kabul edilebilirliği en prestijli yeşil bina sertifikası olarak biliniyor.

LEED sertifikası için ‘Sürdürülebilir Araziler’, ‘Su Verimliliği’, ‘Enerji ve Atmosfer’, ‘Malzeme ve Kaynaklar’, ‘Yerleşim ve Ulaşım’, ‘İç Mekân Kalitesi’, ‘İnovasyon’, ‘Bölgesel Öncelik Kredileri’ kriterleri üzerinden değerlendirme yapılıyor.

Çevreyi gözeten, inovatif proje

Asya ve Avrupa arasında kıtalar arası yolculuğu 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli, çevreye, topluma ve şehre olan duyarlı yaklaşımıyla uluslararası standartlarda örnek olan, ekolojik dengeleri gözeten, çevre dostu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Avrasya Tüneli için uluslararası standartlara uygun bir Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) süreci uygulanarak, Çevre ve Sosyal Yönetim Planı (ÇSYP) hazırlandı. ÇSED sürecinde geliştirilen tüm etki azaltıcı önlemler tanımlanarak, nihai tasarım, inşaat ve işletme aşamalarında uygulama yöntemleri ortaya koyuldu. Bununla birlikte LEED standartları kapsamında su ve elektrik verimliliğini sağlayan sistem ve uygulamaların kullanıldığı Avrasya Tüneli İşletme ve Bakım Binası’nda doğal aydınlatmadan da maksimum düzeyde faydalanılıyor. Ayrıca bisiklet parkı, elektrikli araç ünitesi ve ısı tasarrufu sağlayan camlar gibi çevreye duyarlı uygulamalara LEED Altın Sertifikalı binada özellikle yer verildi. Çevresel ve toplumsal çalışmalarıyla Avrasya Tüneli Projesi, daha önce Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından ‘En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama’ ödülüne de layık görülmüştü.

 

 


15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Alınan Önlemler İnşaat Sektörüne Can Verdi

İnşaat sektörünün 40 yıllık tecrübeli şirketi Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde yaşanan süreci inşaat sektörü açısından değerlendirdi.  15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Alınan Önlemler İnşaat Sektörüne Can Verdi

Bu girişime karşı ekonomiyi güçlendirmek ve kalkınmayı sürdürmek adına yatırımlarına devam ettiklerinin altını çizen Okka, darbe girişimi sonrasında ülke ekonomisine olan güveni pekiştirmek adına 200 milyon TL’lik yatırımla üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Arması” olacak dört yeni proje başladıklarını söyledi.

İstanbul ve Konya başta olmak üzere şehrin merkezinde yüksek yaşam standartlarında projeleri hayata geçiren Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, 15 Temmuz darbe girişiminin inşaat sektörüne etkilerini değerlendirdi. Türkiye’yi ezip geçmeye yönelik bu harekete karşı gerek ekonomiyi güçlendirmek gerekse kalkınmayı sürdürmek adına yatırımlarına devam ettiklerini belirten Okka; “Mevcut projelerimizi büyük bir özveriyle çalışarak vaktinden erken tamamladık. Darbe girişimi sonrasında hem ülkemize hem ekonomimize olan güvenimizi daha da pekiştirerek toplamda 200 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz üçü İstanbul’da biri Konya’da olmak üzere “Yatırımın Arması” dört yeni projeye başladık. Ekonomimizin bu kanlı girişimden yara almaması için tüm şirket çalışanlarımızla birlikte el ele, gönül gönüle çalıştık” diye konuştu.

“Faiz oranlarının da geriye çekilmesi konut sektörünü canlandırdı”

Okka, “Ülkemiz, gerek ekonomik gelişimi gerekse sosya-kültürel yapısıyla birbirinden farklı kesimlerin bir arada ve uyum içinde yaşadığı bir coğrafya. Türkiye büyüyen ekonomisinin de etkisiyle bölgenin yükselen gücü konumuna geldi. 15 Temmuz darbe girişimiyle bu büyümenin önüne geçilmeye çalışıldı. Ancak Türkiye’deki tüm kurumların demokrasiye sahip çıkmak için ellerini taşın altına koymaları ve bu uğurda verdikleri demokrasi mücadelesiyle bu sorun da aşıldı. 15 Temmuz sonrası alınan ekonomik tedbirlerle yaşanması muhtemel krizlerin önüne geçildi. İstihdamdan üretime, dış ticaretten finansmana kadar muhtemel her alanda alınan ekonomik tedbir ve reform paketleriyle Türkiye, krizi çok büyük yara almadan atlattı. 15 Temmuz sonrası devletimizin aldığı önlemler de inşaat sektörünü çok rahatlattı. Özellikle ev alacaklar için peşinatın yüzde 20’den yüzde 5’e çekilmesi ve Türkiye’de ilk kez 240 ay vadeli konut satışı yapılması sektöre canlılık kazandırdı. Ayrıca gerek tapu masrafları gerekse damga vergilerindeki iyileştirmeler de ekonomiye can kattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarlı tutumuyla faiz oranlarının da geriye çekilmesi özellikle konut sektörünü canlandırdı” şeklinde konuştu.

“Yüzde 20’lik istihdam artışı sağladık”

Her dönemde olduğu gibi 15 Temmuz sonrasında da ekonomi çarklarının işleyebilmesi için biz işverenlere büyük iş düştü. Sektör olarak elimizi taşın altına koyduk. Okkalar İnşaat olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliği çağrısını büyük bir hevesle yerine getirdik ve yüzde 20’lik bir istihdam artışı sağladık” dedi.


Ceylan İnşaat’tan Kiptaş ortaklığı ile yeni proje: Zer Göztepe

Ceylan İnşaat, Fikirtepe’deki Zer Göztepe projesini İlbank ve KİPTAŞ ortaklığı ile hayata geçiriyor.  Ceylan İnşaat’tan Kiptaş ortaklığı ile  yeni proje: Zer Göztepe

Ceylan İnşaat’ın Fikirtepe’deki 3031 ve 3032 numaralı adalardaki sözleşmelerini yüzde yüze getirdiği 105.000 metrekare inşaat alanlı Zer Göztepe projesi, İller Bankası garantör ortaklığı ile Ceylan İnşaat’ın projesi olarak inşaa edilecek.

Zer Göztepe, 675 konuttan meydana gelecek bir yaşam projesi olarak yükselecek. 15 dönüm arsa alanı üzerinde ve 105 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde 3 panoramik bloktan oluşacak Zer Göztepe’de; 60 metrekare ile 250 metrekare arasında büyüklüğe sahip; 1+0’dan 5+1’e kadar farklı konut tiplerinde daireler bulunacak.

Ceylan İnşaat’tan Fikirtepe’de ikinci proje; ‘Zer Göztepe’

Kadıköy’de Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları projesini hayata geçiren Ceylan İnşaat, aynı ilçedeki ikinci projesi Zer Göztepe için hazır.

Zer Göztepe’nin teslim süresi, inşaata başladıktan itibaren 3 yıl boyunca sürecek. Ancak Ceylan İnşaat, projeyi kullanıcılarına daha erken teslim etmeyi planlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mumammer Ceylan, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin göreve gelir gelmez Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine özel önem vermesi, bürokratik engellerin azalması gibi sevindirici gelişmelerin neticesinde son olarak İller Bankası ve KİPTAŞ ortaklığımızla daha da hızlı bir sürece girmiş bulunuyoruz. Zer Göztepe, bizim 85 milyon dolarlık bir yatırımımız ve bölgedeki ikinci projemiz. Bu yüzden projeye heyecanla başlayacağız ve bitirmek için hazırız. Bu hareketlilik mutlaka proje takvimimize de olumlu yansıyacaktır.” dedi.

Ceylan İnşaat, sektördeki tecrübesini konuşturuyor

Farklı sektörlerdeki 35 yıllık tecrübesini 1995 yılında inşaat sektörüne taşıyan Ceylan İnşaat, kalite ve güvenden taviz vermeden yaşama değer katan birçok projeyi hayata geçirme hedefiyle çalışıyor. ‘Önce İnsan’ prensibiyle tüm iş süreçlerini yürütmenin ötesinde üstün hizmet anlayışını bilgi ve deneyimiyle birleştiren Ceylan İnşaat, dün olduğu gibi bugün ve yarın da aynı tutkuyla insanların mutlu ve huzurlu yaşayacakları yaşam alanları geliştirmeye devam ediyor. Bu bakış açısını bugüne kadar 500.000 metrekare konut imalatına da taşıyan Ceylan İnşaat, sektördeki bilgi birikimini değişen beklentileri karşılama adına yeni projelerine de taşıyor. Ceylan İnşaat;  Zer Bakırköy, Zer Mecidiyeköy, Zer Bostancı, Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları, Zer Göztepe, Zer Levent ve Zer Kartal olmak üzere 3000 konut ve ticarilerden oluşan projelerini önümüzdeki 5 yıl içinde müşterileriyle buluşturma hedefiyle yoluna devam ediyor.

www.ceylaninsaat.com

www.ceylaninsaat.com.tr
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ