Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Eski Eşe Çocuğunu Göstermeyene 6 Ay Hapis Cezası!

Boşandıktan sonra velayeti kendisinde olan çocuğunu, mahkeme kararına rağmen karşı tarafla görüştürmeyen ebeveyne 6 ay hapis cezası verilecek.
Mail At
Eski Eşe Çocuğunu Göstermeyene 6 Ay Hapis Cezası!

Velayetin elinden alınarak karşı tarafa verilmesi de diğer bir seçenek olacak. Adalet Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemeyi değerlendiren Avukat Cevat Kazma, çocuğun teslimi sırasında eski eşler arasında yaşanan tatsızlıkların önüne geçilebileceğini ve çocuğun psikolojisinin olumsuz yönde etkilenmeyeceğini belirtti.

Boşanmış çiftler arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri kuşkusuz çocukların velayet meselesi oluyor. Boşanma sonrası çocuğun kimde kalacağı ve diğer tarafın çocuğunu hangi gün ve zamanlarda göreceğine ilişkin hususlar ise Aile Mahkemeleri tarafından tayin ediliyor.

Ancak Aile Mahkemeleri tarafından verilen karara uymayan ebeveynler, karşı tarafın şikâyeti sonrası icra yoluyla çocuğunu karşı tarafa görmek zorunda kalıyordu. Bu durum hem taraflar ve hem de çocuk için sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına ve özellikle çocukların psikolojilerinin olumsuz anlamda etkilenmesine yol açıyordu.

Adalet Bakanlığı çocuk psikolojini göz önünde bulundurarak, hazırladığı tasarıyla “icra yoluyla çocuğu alma” yöntemini kaldırdı. Mahkeme kararına rağmen, çocuğu karşı tarafa göstermeyen kişilere 6 aya kadar hapis cezası, velayetin karşı tarafa verilmesi ya da çocuğa başka vasi atanması gibi yaptırımlar getirildi.

Bu caydırıcı yöntemle birlikte mahkeme kararlarının daha kolay ve eksiksiz olarak uygulanmasının sağlanacağı konusunda ortak görüş bildiren hukukçular ise gelişmiş ülkelerdeki uygulamanın da bu yönde olduğunu söylüyor.

Çocuk Yetkililerce Alınacak!

Konuyla ilgili görüş bildiren Avukat Cevat Kazma, Adalet Bakanlığı’nın yaptığı değişikliğin yerinde bir karar olduğunu belirterek, cebri icra yoluyla çocuğun alınmasında ciddi problemler yaşandığını ifade etti.

Avukat Cevat Kazma, “Özellikle çocuğun psikolojisi ve zorla teslim almada yaşadığı travma belki de yıllarca unutamayacağı bir olaya dönüşebiliyor. Anne babalar açısından da çok üzücü dramlara yol açabiliyordu. Konuya ailelerin de dahil olmasıyla büyük tartışma ve husumetler doğuyordu. Tüm bunların önüne geçmek adına mahkeme tarafından uygulanacak olan yaptırımlar yerinde ve doğru bir uygulama olacaktır” diye konuştu.

Yeni sistemle birlikte Aile Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri kurulacağını belirten Avukat Cevat Kazma, çocukların tesliminin bu merkezler aracılığıyla olacağını, teslim sırasında tarafların karşı karşıya getirilmeyeceğini ve merkezlerde çocuklar ile kişisel olarak ilgilenecek uzmanların da çalışacağı bilgisini verdi.

Ferko dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak

Contemporary Istanbul’un üçüncü kez ortak sponsorluğunu üstleniyorFerko dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak

Ferko, 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında 12. kez düzenlenecek olan Türkiye’nin çağdaş sanat etkinliği Contemporary Istanbul’a olan katkısını sürdürmeye devam ediyor. Contemporary Istanbul’un bu yıl üçüncü kez ortak sponsor olarak destekleyen Ferko, düzenleyeceği farklı etkinliklerle dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.

25 yılı aşkın süredir modern tasarım anlayışı ve kaliteli üretim misyonu ile yurt içinde ve yurt dışında lüksün hayat tarzına dönüştüğü yaşam alanları inşa eden Ferko, Contemporary Istanbul’u ortak sponsoru olarak desteklemeye devam ediyor. Desteğini 2018 yılına kadar sürdürecek olan Ferko, Contemporary Istanbul kapsamında dünyaca ünlü sanatçıları ve eserlerini sanatseverlerle bir araya getirecek.

Contemporary Istanbul’da dünyaca ünlü mimar Markus Dochantschi tarafından tasarlanan standında çağdaş sanatın değerli isimlerinin eserlerini sergileyecek olan Ferko, bu yıl Uzakdoğu’nun özgün ve çağdaş sanatının en iyi örneklerini veren kuruluşu Australia China Art Foundation (ACAF) ile ortak bir sergi gerçekleştirerek Uzak Doğu’nun sanattaki yükselişine de dikkat çekecek.

Refik Anadol’un “Wind of İstanbul” eseri ilk kez sanatseverlerle buluşuyor

Kurulduğu günden bu yana tıpkı sanat gibi zamandan bağımsız, yenilikçi ve öncü projeler hayata geçiren Ferko, Contemporary Istanbul çerçevesinde medya sanatçısı, yönetmen ve araştırmacı Refik Anadol’u sanatseverlerle buluşturacak. Sanatçının Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve tamamen Ferko Signature için özel olarak tasarlanan data painting eseri; “Wind of İstanbul” İstanbul’un merkezinde hayata geçirilen Ferko Signature’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Wind of İstanbul ile bambaşka bir İstanbul Deneyimi…

Refik Anadol, “Wind of İstanbul” eserinde İstanbul’daki rüzgar bilgilerini yaklaşık 3x6 metrelik dijital bir tabloya sürekli değişen, interaktif resimler olarak yansıttı. Sanatçı, bu eseri için bir yıl boyunca Atatürk Havaalanı'ndan toplanan 10 saniyelik aralıklarla zaman ve sıcaklık ile beraber rüzgar hızı, yönü ve şiddeti bilgilerini okumak, analiz etmek ve görselleştirmek için bir dizi yazılım geliştirdi. Ortaya çıkan sanatsal çalışma, İstanbul’un belirgin rüzgar karakteristiğine odaklanan 4 dinamik bölümden oluşuyor. Her bölüm, rüzgarın görünmeyen güzelliğini, rengarenk ve estetik bir tablo olarak ortaya çıkarıyor. Proje, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirirken rüzgar olgusunu ve doğanın güçleri ile yapılı çevre arasındaki görünmeyen şiirsel ilişkiyi araştıran kuşbakışı benzersiz bir deneyim sunuyor.

Contemporary Istanbul’u bu yıl üçüncü kez desteklemekten mutluluk duyduklarını belirten Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten; “Ferko olarak vizyonumuz, estetik değerleri ön planda tutarak yenilikçi, öncü, kaliteli ve ilham veren projelerimiz ile yaşama değer katmak. Toplumların gelişiminin sanattaki ilerlemeyle paralel olduğuna inanıyoruz. Yatırımlarımızla ekonomimize katma değer kazandırırken, sanata verdiğimiz destekle toplumun gelişimine katkı sunmayı amaçlıyoruz” dedi.


TÜMSİAD üyeleri Ceylan İnşaat’ın ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’ yemeğinde bir araya geldi

Ceylan İnşaat’ın bu yıl 5’incisini düzenlediği ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’ yemeği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyelerinin katılımıyla Çamlıca Nagehan Restaurant’ta gerçekleşti.TÜMSİAD üyeleri Ceylan İnşaat’ın ‘Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbetleri’  yemeğinde bir araya geldi

Ceylan İnşaat, İstanbul Küçük Çamlıca’daki Nagehan Restaurant’ta gerçekleşen 5. Geleneksel Dostlar ile Yaz Sohbeti etkinliğinde dostlarıyla buluştu. 2014 yılından beri TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen sohbet toplantısında, Semerkand Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Bahadıroğlu da onur konuğu olarak katılım sağladı.

TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD İstanbul Şube Başkanı Soner Biber’in ve daha birçok iş adamının da davetliler arasında olduğu buluşmada konuşma yapan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, dostlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Muammer Ceylan: Birlikte daha çok güçleneceğiz

Dostlar ile Yaz Sohbeti kapsamında birlikte yapılabilecek iş imkanlarının yanı sıra yardımlaşmak için bir araya geldiklerini söyleyen Ceylan, “Bu buluşmalar sayesinde birbirimize meşguliyetimizi ve ihtiyacımız olan desteği anlatıyor, bağlarımızı kuvvetlendiriyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde ekonomik anlamda birbirimiz nasıl destek oluruz, kendi iş hayatımızda beklentilerimiz nelerdir, ticaret yaparak güçlenebilirizin tüm detaylarını masaya yatırıyoruz.  Öte yandan aynı camiada birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla da tanışma fırsatı yakalıyoruz. Bundan dolayı ayrıca çok mutluyuz. Ceylan olarak 2017-2020 yılları arasında 3000 konutluk marka projelerimiz var. Birbirimize ekonomik olarak destek olalım, birbirimize menfaatimiz olsun istiyoruz” dedi.

Organizasyon da Ceylan İnşaat’ın Zer Kartal, Zer Muhteşem Yeni Yıl, Zer Mecidiyeköy, Zer Levent ve Kiptaş ortaklığı ile çok yakında Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçireceği Zer Göztepe projelerinin de tanıtımı yapıldı. Gece, Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜMSİAD üyelerinin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 


Proplan Ve Katarlı Astad Arasında Mutabakat Anlaşması İmzalandı

Türkiye’nin proje yönetimi alanında önde gelen firmalarından PROPLAN, Katarlı proje yönetim danışmanlık firması ASTAD ile mühendislik danışmanlığı, inşaat yönetimi, tasarım ve proje yönetim alanlarında ortak ticaret fırsatlarını belirlemek amacıyla Mutabakat Anlaşması imzaladı.Proplan Ve Katarlı Astad Arasında  Mutabakat Anlaşması İmzalandı

PROPLAN ve ASTAD arasındaki anlaşma, Ekonomi Bakanlığınca düzenlenen Katar - Türkiye İkili İş Görüşmeleri organizasyonu kapsamında İzmir’de 3 Ağustos 2017 Perşembe günü düzenlenen toplantıda imzalandı. Mutabakat Anlaşması, karşılıklı iş birliği ve piyasanın araştırılmasını hedefleyen ortak stratejik amaçlar ve uygulanabilir projelere yönelik müşterek çaba için zemin hazırlayacak.

PROPLAN Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Özber, “Bize hiçbir zaman desteklerini esirgemedikleri için Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi’ye ve DEİK Başkanımız Cihad Vardan’a ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Birinci sınıf projeleri zamanında, bütçesinde ve kalitesinde teslim etmek, PROPLAN ve ASTAD tarafından paylaşılan bir amaçtır. Bu Mutabakat Anlaşması ile birlikte, firmalarımız ilişkileri geliştirmeye ve de Katar ve Türkiye pazarı için yeni fırsatları ve ortaklıkları yakalamaya kendilerini adamıştır.” dedi.

ASTAD İcra Kurulu Başkanı Mühendis Ali Al-Khalifa da, Katar Ticaret Odası’na bu seyahati organize ettiği, Katarlı ve Türk firmaları arasında gelişen ilişkileri teşvik ettikleri, iki ülke ekonomisine de katkı sağlayacak ilerideki işbirliklerine yol açtıkları için teşekkür etti. İmzalanan Mutabakat Anlaşması’nın ayrıntılarına değinen Al-Khalifa, “Bu bizim proje yönetimindeki mükemmellik için sürdürdüğümüz aktif desteği sadece Katar’da değil uluslararası ölçekte de yansıtmaktadır. ASTAD ve PROPLAN kendi ülkelerinde proje yönetim alanında uzman olup bu Mutabakat Anlaşması iki firmanın devam eden büyümesini ve başarısını destekleyecektir.” diye konuştu.

ASTAD Uluslararası Genel Müdürü Adbulaziz Al-Mulla da, PROPLAN ile stratejik ortaklıklarının uluslararası ölçekte ilerlemesini sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, “Her zaman dünya çapında müşterilerimiz ve ortaklarımız için kusursuz sonuçları elde etmeye odaklanarak, bu gibi işbirlikleri büyümemizi ve başarımızı desteklemek adına devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

PROPLAN, girişimci ruhları, çalışkan tabiatları ve yüksek deneyimli ekibi ile Türkiye proje yönetimi alanında kısa zaman diliminde lider bünyelerden biri haline geldi. PROPLAN’ın proje yönetimi faaliyetleri arasında demiryolları, altyapı, hastaneler, endüstriyel tesisler, ticari ve karma yapılar, marinalar, spor tesisleri, eğitim tesisleri, havalimanları ve kamu projeleri yer alıyor.

ASTAD, yapı endüstrisinde farklı sektörlerde Katar’ın oldukça kompleks yapı ve altyapı projelerinden  bazılarını yönetti ve teslim etti. ASTAD, parlak bir geleceğe umutla bakan gelişen bir millet için gerekli tüm parçaları bir araya getirerek, eğitim, sağlık, spor, ticari, konut ve ulaşım sektörlerini kapsamlarına aldı.


En İyi Satıcı Memnun Müşteridir

Hepimiz gayrimenkul satın alma kararı vermeden önce kapsamlı bir zihinsel faaliyet gerçekleştiriyoruz. En İyi Satıcı Memnun Müşteridir

Gayrimenkul seçenekleri oluşturmak, seçeneklerin özelliklerini birbirleri ile karşılaştırmak, seçenekleri yerinde görmek, daha önce satın almış kişilere danışmak, internetteki yorumları okumak, medyada çıkmış haberlere bakmak, yakın birkaç dosttan akıl almak ve bir seçeneğe karar vermek. Kuşkusuz bu aşamalar içinde bizi en çok etkileyen daha önce satın almış kişilerin görüşleri.

Memnun müşteriler de deneyimlerini paylaşmaya hevesliler. Örneğin Yahoo Comscore’un yaptığı araştırmalara göre, tüketicilerin %76’sı, güvendikleri şirketleri arkadaşları veya meslektaşları ile paylaşıyor. Neden paylaşıyorsunuz sorusuna verdikleri cevaplar da dikkat çekici:

  • Diğer insanlara yardımcı olmak istedikleri için (%58)
  • Diğer insanların satın almadan önce bilmek isteyeceği bilgiler olduğu için (%53)
  • Diğer insanların daha akıllı satın alma tercihleri yapmalarını istedikleri için (%47)
  • Diğer insanlar ile bağlantıda olmak istedikleri için (%33)

Araştırmanın en önemli sonuçlarından bir tanesi de müşteriler, en iyi ürünü en uygun fiyata almanın yanı sıra en iyi “hizmeti” alacaklarından da emin olmak istiyorlar. Bunun için de diğer müşterilerin memnuniyet ve şikâyetlerini öğrenmek istiyorlar.

Harris Interactive araştırmaları da benzer sonuçlar veriyor: Satın aldığı ürün veya hizmetten memnun müşterilerin %72’si pozitif görüşlerini paylaşıyor. Araştırmalara katılanların %57’si olumlu deneyimlerini kapsamlı anlatırken, %41’i satın almasını tavsiye ediyor.

Bu araştırmalar sadece bir ülkeye ya da bir sektöre özgü değil; günümüz insanının tercihlerini yansıtıyor. Özetle müşteriler memnunsa işler olumlu yönde gidecek, şikâyetçi ise işler olumsuz yöne doğru değişecek.

Gayrimenkul sektöründe satın alma kararını etkileyen müşteri memnuniyetini artırmak, şikâyetleri ise azaltmak için ne yapılmalı? Projelerimizi bizim adımıza satacak müşteri memnuniyetini nasıl yöneteceğiz?... Öncelikle müşteri memnuniyetini sağlamak, projede yer alan herkesin sorumluluğunda. Halkla İlişkiler biriminin kurulması ya da CRM Yazılımları gibi sistem yatırımları müşteri memnuniyetini sağlamak için yeterli değil. Hepimizin başına gelmiştir, tatil için gittiğiniz otelde bir olumsuzluk yaşamışsınızdır, otelde şikâyetinizi Halkla İlişkiler Yöneticisi dinlermiş gibi yapar ve akşam odanıza bir meyve tabağı gönderilir. Otelim bu yaklaşımı çoğu zaman olumsuz deneyimin etkisini ortadan kaldırmaz, o anki kızgınlığınızı azaltır, ancak deneyiminizi unutmazsınız. Önemli olan müşteri de memnuniyeti yaratacak ve şikâyet etmesini önleyecek kurumsal kültürü oluşturmaktır.

Gayrimenkul sektöründe müşteri memnuniyetini sağlamanın yolu, projenin fikir ve tasarım aşamasından itibaren müşteriyi işin odağına koymak ve bu farkındalıkla çalışmakla olur. Farkındalıkları arttırmak konusunda eğitim büyük fayda sağlayan faktörlerden birisidir. Gayrimenkul Geliştirme Akademisi olarak yedi yıldır Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile projelerin fikir aşamasından teslim sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalara yönelik Sertifika Programları ile sektörün müşteri odaklı kurum kültürü oluşturmasına destek veriyoruz. Değişen ihtiyaçları karşılamak için sertifika programlarımızın içeriğini geliştiriyor, sektörden ve akademik dünyadan uzmanları eğitmen ve konuşmacı olarak davet ediyoruz. Böylece gayrimenkul sektöründeki şirketlere müşteri memnuniyetini sağlamaları için destek veriyoruz.

Hülya Uğuz Yedievli

Gayrimenkul Geliştirme Akademisi Koordinatörü

 


Kale Endüstri Holding’e Yeni Pazarlama Direktörü

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen entegre güvenlik şirketi Kale Endüstri Holding’in Pazarlama Direktörlüğü’ne Billur Kaymak Burkutoğlu atandı. Kale Endüstri Holding’e  Yeni Pazarlama Direktörü

Burkutoğlu, daha önce Nestle, Danone, Sütaş ve Hayat Kimya’da ürün yöneticiliğinden pazarlama ve iletişim direktörlüğüne kadar farklı roller üstlendi.

Türkiye’nin güvenlik markası Kale Endüstri Holding'in yeni Pazarlama Direktörü Billur Kaymak Burkutoğlu oldu. Burkutoğlu, Kale Endüstri Holding’e ait tüm şirketlerin pazarlama faaliyetlerini yönetecek.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Burkutoğlu, California Üniversitesi’nde pazarlama alanında sertifika programını tamamladı. Kariyerine Nestle’de Ürün Yöneticisi olarak başlayan Burkutoğlu, Danone’de sırasıyla Ürün Yöneticisi, Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Sütaş'ta Pazarlama Direktörü, yurtdışında Pazarlama Danışmanı olarak çalışan Burkutoğlu, son olarak Hayat Kimya’da Global Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktaydı.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ