Kastamonu Entegre Büyümeye Devam Ediyor

Yurt dışı tasarımı ile en hızlı büyüyen 10 şirketten birisi de Kastamonu Entegre.
Kastamonu Entegre Büyümeye Devam Ediyor

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, Capital Dergisi’nin yayımladığı “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” araştırmasında “ciroda yurt dışı payı” kategorisinde 7. sıraya yükseldi. Rusya’da üretim yapan Kastamonu Rusya MDF Tesisi ise “Yurt dışında en hızlı büyüyen 10 şirket” listesine girmeyi başardı. Ayrıca, şirketlerin 2018 yılı cirolarının dikkate alındığı listede Kastamonu Rusya “Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde 19. sıraya yükselirken, Kastamonu Romanya 28. sırada yer alarak ilk 50’deki konumunu geçen yıla oranla daha iyi bir noktaya taşıdı. Kastamonu Bulgaristan ise “Yurt dışında kurulu Türk şirketlerinde 2. Lig” listesindeki 50 şirket arasında on iki basamak üste çıkarak 6. sırada yer almayı başardı.
 

 

Uluslararası alandaki yatırımlarıyla sektörün global oyuncusu haline gelen Kastamonu EntegreCapital Dergisi’nin “Sınır Ötesi Alım Dalgası” başlığı ile yayımladığı “Yurt Dışında Kurulu En Büyük Türk Şirketleri” sıralamasındaki yerini üst basamağa taşıdı. Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan şirket, 16 grubun cirolarının değerlendirildiği “Ciroda yurt dışı payı” listesinde yüzde 57’lik payı ile 7. sıraya yükseldi.
 

 

Araştırmada, Kastamonu Rusya MDF Tesisi“Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde geçen yıla oranla listede altı basamak yükselerek 19. sırada alırken, “Yurt dışında en hızlı büyüyen 10 şirket” listesine de girmeyi başardı. Ülke çapında %25-30’luk pazar payına sahip olan Kastamonu Rusya, dünyada tek çatı altında üretim yapan en yüksek kapasiteli MDF tesisleri arasında yer alıyor.
 

 

Kastamonu Entegre’nin ilk yurt dışı yatırımı olan Kastamonu Romanya ise araştırmanın “Yurt dışında kurulu en büyük 50 Türk şirketi” kategorisinde bu yıl 28. sıraya yükseldi. Romanya yatırımları ile kapı paneli pazarında dünya 3.’sü olan Kastamonu Entegre, yonga levha pazarında ise Romanya’da % 30 pazar payını elinde bulunduruyor.
 

 

Kastamonu Bulgaristan ise “Yurt dışında kurulu Türk şirketlerinde 2. Lig” listesindeki 50 şirket arasında on iki basamak daha üste çıkarak 6. sıraya yükseldi. Bulgaristan’daki % 40’lık pazar payı ile sektörün 2. büyük oyuncusu konumundaki Kastamonu Entegre, Balkanlar’daki gücünü artırmaya devam ediyor.
 

 

2019’da yurt dışında büyümeye odaklandıklarını ifade eden Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, İtalya ve Bulgaristan'daki yatırımları ve Romanya'daki üretim tesisleriyle birlikte, Balkanlar ve Orta Avrupa'daki pazar paylarını ve güçlerini daha da artırma niyetinde olduklarını belirtti. Yıldız, "Globalleşme yolunda yeni pazar ve hammadde kaynaklarına yakın olmak için yurt dışı yatırım fırsatlarını takip etmeyi sürdüreceğiz. İtalya'nın Pesaro kentinde açılan Kastamonu Design Center, global vizyonumuzu ortaya koyan yatırımlar arasında. Bu yıl devreye giren İtalya ve Bulgaristan yatırımlarımızla birlikte hedefimiz, mevcut pazarlarda büyümek ve pazar payımızı artırmak olacak." dedi.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberleren Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-13 21:34