İSTANBUL İNN İKİTELLİ

Projeyi Takip Et
Başakşehir / İstanbul Avrupa Yakası
Teslim Tarihi : 0000-00-00
ÜNAL İNŞAATÜNAL İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

PROJE TESLİM TARİHİ : Projenin 2015 yılı içerisinde teslim edilmesi planlanıyor.

Mimar doğaya ve doğala hizmet etmelidir. İlham kaynağı olarak çeşitli objelere odaklansakta, her maceranın sonunda bir mimarın ana ilham kaynağı doğa olacaktır. Kusursuz döngüsü, ilham veren formları, çeşitli ve şaşırtan yaşam biçimleri, hızla gelişen ve mekanikleşen dünyaya inat bizleri kendine hayran bırakıyor. Doğanın formlarını mimaride kullanmak, üretim alanında biraz masraflı ve zor gibi gözükse de, uzun vadede bizlere ve yaşadığımız şehre kazandıracakları açısından bizi bunu uygulamakta cesaretlendirdi.
 
Büyüklükler, 250 m2-1.000 m2. arasında. 
 
Tamamen modüler sistemde. Tavan yükseklikleri 6 metre. 
 
Her zevke ve tasarıma imkan sunmakta. Ofis, showroom ve depolama alanları sunuyoruz. 
 
Bölgeye aidiyet ve genel anlamda bölgeyle birleşerek homojen bir yapı oluşturmak. Genel dış görünüm endüstüriyel bir devinimi çağrıştırmakta. Statik bir binadan ziyade yaşayan, hareket eden bir organizma gibi düşündük. Bu Organizmaya plus roomlarla genişleme ve büyüme özelliği kattık. Bunu yaparken maliyet ve fayda ikilemini göz önünde bulundurduk. Binada konumlanan rampa üst katlara araçla erişimi kolaylaştırmakta. Depolama ihtiyaçlarında bina çevreye değer katmak amaçlı tasarlandi. Endüstriyel bir bina olduğu kadar, sergi, toplantı ve diğer sosyal faaliyetlere de imkan tanımakta. 
 
Yağmur suları toplanıyor, çevre sulamasında kullanılıyor. Doğal klimatizasyon ile az enerji harcayarak cok ışık alan serin bir ortam yarattık. Çevresel gerçeklikten uzaklaşmadık. Bütün tasarımları yaparken ekonomik erişilebilirliği ön planda tuttuk. Düşük maliyetlerle tasarım ve fonksiyonu birleştirdik. Bölgenin gizli kalmış potansiyelini öne çıkarmak ve ona değer katmak istedik. Tarifi kolay, buluşma noktası kıvamında bir yapı ile bölgede iz birakmak hedefimiz. 
 
Endüstriyel bina kimliğini sorguladık. Çevreyi analiz ettik. bölgenin gelişim potansiyeline baktık. Gelişiriken ihtiyaç duyulacak şeylere baktık. Standartları yeniden belirleyen ve yukarı taşıyan bir bina olsun istedik. Bütün katlara ulaşimin araçlarla ve hatta ağir vasıtalarla yapılabilmesi için standartların ötesinde bir mimari uygulama ile rampa tasarladık.
 
Proje İstanbul'un genişleyen dış çeperlerinde endüstriyel bir bölge olarak öne çıkan İkitelli'de.. İkitelli yoğun olarak yeniden değişen bir bölgenin son halkası. 
İkitelli İstanbul'un üretim ve sanayisinde önemli bir nokta... Havalanına yakınlığı, hemen üst kısmında yer alan yoğun yerleşim alanları ile kendine has bir kitlesi var..Küçük ve orta boy işletmelerin ağırlıklı olarak konumlandığı bölgede, düzenli ve planlı bir yapılaşma söz konusu.

Dış Resimler

Kat Planları

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibasaksehir-yeni-konut-projeleriunal-insaat-istanbul-inn-ikitelli): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451