ANKANATURA

Projeyi Takip Et
Çayyolu Beyler Cad. Kavşağı Beytepe / Ankara BEYTEPE Akyurt / Ankara
Konut Sayısı : 107
Konut Seçenekleri : 2+1,4+1
Metrekare Aralığı : 140.00-376.00
Teslim Tarihi : 2014-01-01
Fiyat Aralığı : 845000-935000
AKŞAN YAPIAKŞAN YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Türkiye’nin ilk çok katlı çelik konut yapısı: AnkaNatura! 
 
Gelişmiş ülkelerin modern ve sürdürülebilir kentleşme ilkelerinin temeli çelik yapı sistemi, AnkaNatura ile Türkiye’de ilk kez çok katlı bir konut projesi olarak hayata geçiyor.
 
Bu sistem, % 98’i yoğun deprem bölgesi olan ülkemizde, üst yapı ağırlığını azaltıp, yatayda ve düşeyde homojen bir yapısal davranış göstererek olası depremlere en yüksek performansı göstermektedir.
 
Aynı zamanda geleneksel sistemlere göre duvar kalınlıkları belli standartlarda olduğu için, dış cephe kaplamasında tasarruf, iç mekanda da % 7-10 oranında alan kazanımı sağlayarak geniş çözümler sunar. Tüm bu avantajlarının yanında, çelik çevre dostu, % 90 oranında geri dönüştürülebilir bir malzemedir.
 
AnkaNatura'nın 2013 yılının Haziran ayında bitirilmesi planlanıyor.
 
Çevre Dostu AnkaNatura 
Ankara’nın gri yapısına, AnkaNatura rengarenk bir yapılanmayla doğal bir yaşam şansı sunuyor. Yeşilin her tonunu içinde barındıran AnkaNatura, sürdürülebilir yaşam felsefesine göre inşa ediliyor. AnkaNatura, tertemiz havası ve oksijeniyle Ankara’nın yeni nefesi olma vizyonunu üstleniyor. Çevre dostu proje AnkaNatura, sağlıklı bir gelecek için yaşam alanlarını şekillendiriyor, gelecek için çalışıyor.
Çelik yapı sistemiyle inşa edilen AnkaNatura, çeliğin % 90 geri dönüştürülebilir bir malzeme oluşu, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve sistemin yerleşim özellikleri sayesinde doğal toprak yapısının minimum deformasyonu ile çevreye saygıyı temel alıyor.
GRİ ATIK SU GERİ KAZANIM SİSTEMİ
Gri su; duştan, küvetten, lavabodan gelen evsel atık sudur. Kısaca fosseptik atığı içermeyen, evsel atık su; ‘’gri su’’ olarak adlandırılıyor.
Gri suyu toplayarak, ‘’DIN 4046’’ standardına uygun kullanım suyu olacak kalitede arıtıp temizlik, çamaşır/araba yıkama, bahçe sulama gibi amaçlarda kullanımını sağlayan sisteme de ‘’gri atık su geri kazanımı sistemi’’ adı veriliyor.
Gri suyun arıtılması, hem su tasarrufu açısından kullanıcıların bütçelerini, hem de doğal kaynaklar ve çevre değerlerini pozitif yönde etkilemektedir.
Diğer sistemlere göre daha hızlı ve kısa sürelidir. İşletme maliyeti daha düşüktür ve elde edilen arıtılmış kullanım suyunun kalitesi çok daha hijyeniktir.
Doğaya saygı ilkesiyle yola çıkan AnkaNatura da projede gri su geri kazanım sistemi kullanıyor. Doğanın en önemli kaynaklarından suyun, yeniden kullanımını sağlayarak çevreye katkı sağlıyor.
GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ELEKTRİK ÜRETİM SİSTEMİ
Modern yaşamda enerjiye olan bağımlılık gittikçe artarken, aynı zamanda çevreye verilen tahribatın farkına varıp, çevreyle uyumlu ve daha temiz enerji kaynaklarına doğru ilerlemeler yaşanıyor. Fosil yakıtlı enerji kaynaklarının ekonomik olarak fazla değerli olması dolayısı ve sözü edilen kaynakların üretim ve kullanım aşamasında çevreye verdiği zararlar göz önünde bulundurulduğunda güneş enerjisinin önemi ortaya çıkıyor. Bu sebeple temiz enerjiler olan güneş, rüzgar vs gibi yenilenebilir enerji kaynakları Akşan Prokar’ın tüm gayrimenkul projelerinde entegre etme düşüncesini doğaya borç olarak görüp, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
AnkaNatura projemizde, güneş enerjisi sistemleri ile ortak alan aydınlatmasının tüm elektrik ihtiyacının karşılanması planlanıyor. Böylece yeşil enerjilerden biri olan güneş enerji sistemleri kullanımıyla site sakinlerin aidat yükünü azaltmış olmakla kalmayıp, doğaya ve çevresel diğer faktörlere olumlu bir katkı vermeyi de hedefliyoruz.
 
Akıllı ev teknolojisi hizmetinizde! 
AnkaNatura ev otomasyon sistemleri ile hayatı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. AnkaNatura’da evinizin tüm iklimlendirme, aydınlatma ve güvenlik sistemlerini kendinize özel bir şekilde ayarlayabilirsiniz.
Örneğin, dilerseniz evinize geri dönmeden odalarınızı önceden ısıtıp soğutabilirsiniz. Site güvenliği ile görüntülü temas kurabilirsiniz. Tüm bunların yanında size özel ek donanımlar sayesinde evinizin perdelerini bile kontrol edebilir, internet üzerinden evinize bağlanabilir hatta uygun bir cep telefonu ile evinizi istediğiniz şekilde kontrol edebilirsiniz.
Üst düzey yalıtım donanımı ve teknolojiye sahip AnkaNatura’daki evinizin tükettiği enerjiyi, devamlı izleyip yönetme olanağınız dahi bulunmaktadır.
 
Yaşamı renklendiren tüm ayrıntılar AnkaNatura’da! 
 
Açık spor alanları
Basketbol sahası
Tenis kortu
Çocuk oyun alanları
Açık alan oturma grupları (Pergoleler)
Ortak yeşil alanlar
Misafir otoparkları
1000m2’lik sosyal tesis
Kışın kapalı yazın açık olarak kullanılabilen yüzme havuzu
Fitness
Sauna
Cafe-bar
Market
Site yönetim ofisi
 
Doğayla birlikte hayatın da merkezinde! 
 
Park Caddesi’ne 3,5 km
Angora Evleri’ne 500 m
Hacettepe Üniversitesi’ne 3 km
Bilkent Üniversitesi’ne 4 km
Gordion AVM’ye 5 km
Migros’a 1 km
Panora AVM’ye 12 km
TED Ankara Koleji’ne 8 km
Atatürk Hastanesi’ne 8 km
Ankaville’e 5,5 km
AnkaNatura, Çankaya ile Çayyolu’nu bağlayan yeni bulvarın ortasında yer alıyor, başka bir deyişle yeni Ankara’nın merkezinde olan AnkaNatura birçok farklı ulaşım imkanına sahip.
AnkaNatura’nın bu konumu üniversitelere komşuluğu, çevresindeki yaşamsal olanaklarla zenginleşiyor.
Yoğunluğun az olduğu bir bölgede, Ankara’nın seçkin konutlarına komşu olmanın ayrıcalığı hayata farklı bir anlam yüklüyor.
AnkaNatura Ankara’nın en gözde konut bölgesi Beytepe’de inşa ediliyor. Çankaya-Turgut Özal Bulvarı hattının ortasında yer alan, orman dokusuna, üniversitelere, spor komplekslerine, AVM ve eğlence merkezlerine komşu AnkaNatura, yaşama yepyeni bir alternatif sunuyor.
 
Bahçe Dubleksi
 
AnkaNatura’da 56 adet bulunan konut tipi bahçe dublekslerinde tüm ayrıntılar özenle düşünülmüştür. Doğadan hiç kopmadan her günü tatil tadında geçirmeyi sağlayan bu bahçe, kimi zaman baharat bitkilerinin kokuları eşliğinde aileniz ile yapacağınız kahvaltıların, kimi zaman ise dostlarınız ile yapacağınız keyifli sohbetlerin değişmeyen yeri olacaktır. Bahçe dublekslerinde konforlu bir yaşam için günışığından yararlanmanın her yolu kullanılmıştır. Misafirler, çocuklar, komşular için tüm ihtiyaçlar düşünülmüş, modern yaşamın fark yaratan tasarımı AnkaNatura’nın doğal yapısıyla bütünleştirilmiştir.
TOPLAM: 275.4 m2  (30 m2 otopark ve teraslar dahildir.)
 
Teras Dubleksi
 
AnkaNatura’da toplam 28 adet olan teras dubleksleri, geniş alanlardan hoşlananların tercihi. AnkaNatura’nın genel konseptine paralel evin genelinde kullanılan açık renk malzemeler daha ferah alanlar oluşturmak için planlandı. Evin her iki tarafında da bulunan geniş teraslar, evin içinden doğaya açılan bir pencere olacak şekilde tasarlandı. Çağdaş ve modern tasarımın doğayla buluştuğu büyülü dünya AnkaNatura, farklı yaşam alanlarıyla birçok farklı yaşama sesleniyor. 
TOPLAM: 376 m2 (30 m2 otopark ve teraslar dahildir.)
 
Ara Kat Dubleksi
 
AnkaNatura’da toplam 13 adet bulunan ve yaşamı tüm ayrıntılarıyla içinde barındıran Ara Kat Dubleksleri, modern bir yaşamın kapısını açıyor. Çağdaş mimarinin tüm ayrıntıları bu dairelerde yaşamınızı dolduruyor. Özellikle yaşam alanlarının büyük olmasından hoşlananlar için ideal bir seçenek oluşturuyor. Maksimum ışık alınabilecek şekilde tasarlanan pencereler ferah ve aydınlık bir yapı sunuyor. Mutfağın hemen yanındaki teras, keyfin evdeki adresi olmaya aday. 
TOPLAM: 256 m2 (30 m2 otopark ve teraslar dahildir.)
 
2+1 Daire
 
2+1 Daireler AnkaNatura’da yalnızca 10 adet bulunmaktadır. Maksimum kullanım hedefiyle daha bütün bir yaşam alanı hayal edenler için kurgulanmıştır. Ebeveyn odasına özel banyosu ve standartların üstündeki kullanım alanı büyüklükleriyle fark yaratmaktadır. Bu tipler; ferah, konforlu olmasının yanı sıra sıcak, samimi bir yaşam alanı sunmaktadır. Bu özelliklerine ek olarak, maksimum ışık alınabilmesi için kurgulanan pencereler doğayı yaşam alanlarına taşımaktadır. 
TOPLAM: 140 m2 (30 m2 otopark ve teraslar dahildir.)

İç Resimler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomankaraakyurt-beytepeyeni-konut-projeleriaksan-yapi-ankanatura): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451