TERRACE LİFE

Projeyi Takip Et
GÖCEK - FETHİYE YOLU ÜZERİ Fethiye / Muğla
Teslim Tarihi : 0000-00-00
AKŞAN YAPIAKŞAN YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

Terrace Life'ın en dikkat çekici unsurlarından biri olan yelkenli teknesi, havuzu, gerçek boyutlardaki tenis kortu, basketbol ve oyun alanlarıyla Mimoza Park'tan çıkmak istemeyeceksiniz. Yelkenli teknemizin altındaki kapalı yüzme havuzu, sauna ve fitness center yaşam kalitenizi artırırken, güvertedeki restoran ve kafeteryada geçridiğiniz güzel bir günü keyfine keyif katabilirsiniz.
Göcek ve çevresi doğal güzellikleriyle daha da yakınlaşmak istediğinizde tekne turlarıyla saklı koylara, altın sarısı kumsallara yelken açabilir, Ege ve Akdeniz'in en lezzetli deniz ürünlerini sunan restoranlarda keyifle hatırlayacağınız akşamlar yaşayabilirsiniz.
Dalış, doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü Göcek ve çevresinde katılabileceğiniz aktivitelerden sadece birkaçı. İnsanın doğal yaşamla dost kalabileceğini vurgulayan önemli noktalardan biri de Göcek'in mavi bayraklı denizi.
Göcek'teki yerleşimin doğayla kurduğu yakın ve uzun soluklu ilişki Terrace Life projesinin ilham kaynağını oluşturuyor.
Akşan Yapı tarafından ileri teknoloji ile çelik konstrüksiyon kullanılarak inşa edilen evler yüksek enerji verimliliği ve yaşam konforu sunuyor.
 
Çelik Terrace Life
Hafif çelik yapı sistemi, tüm duvarların döşeme ile birlikte taşıyıcı özellikte olduğu ve galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilen yapı türüdür.Fabrikada modern makinelerle kontrol ve denetim altında üretilen çelik taşıyıcı sistem elemanları, korunaklı bir şekilde inşaat sahasına getirilip monte edilir.
Hafif çelik yapı sistemleri, gelecek nesillere duyarlı, evrene saygılı ve öncü çevreci kimliği ile yaşama değer katar. Homojen, izotropik, dayanıklı ve insan insiyatifi en az olan hafif çelik yapı sistemleri, hatasız ve hasarsız üretime olanak tanır. Yılın 365 günü, her hava koşulunda, sürdürülebilir bir inşaat yönetimini sağlar, fabrikada ve sahada kısa süreli ve kuru imalat olanağı ile verimli çözümler sunar. Hızlı ve kolay montaj olanağı ile yapım süresini kısaltır. Binaların dünyaya % 40 oranında atık bıraktığı son yıllarda hafif çelik yapı sistemleri kontrollü ve minimum inşaat atığı ile fark yaratmaktadır, daha az enerji ihtiyacı ile işletilebilmesi sayesinde karbon salınımı benzer projelere göre daha azdır. Sahada meydana gelebilecek endirek giderler azalır, az işçi ve kısa sürede iş bitirme avantajı sağlar. İnşaat sahası gürültüsüz, temiz bir şekilde kullanılır, çevre ve sosyal yaşam kalitesi etkilenmez. Sahada yapının inşası esnasında çevreci ve minimum su tüketimi ile tasarruf sağlanırken yeraltı sularının kirlenme oranı da azalır. Kullanılan yenilenebilir enerji kaynakları ve üstün yalıtım özellikleri ile minimum enerji kaybı sağlamaktadır.
 
Verimli ve Sürdürülebilir Alan Kullanımı: Eğimli arazide konumlanan projede her bina, arazi eğimlerine paralel olarak yerleşmiştir. Böylece, arazide tahribat minimum seviyeye inmiştir. Arazinin bitki örtüsünde dokunulan her bitki kendi toprağıyla farklı bir noktaya geri dikilmiştir.
Malzeme ve Kaynaklar: Binaların taşıyıcı sistemi hafif çeliktir. Hafif çelik, inşaat sektöründe geri dönüşümlü bir strüktür malzemesidir. Hafif çelik yapı sistemi kullanılarak, çevresel etki değerlendirme metotları kapsamında bina sertifika sistemlerinde (LEED, BREEAM, CASBEE vb.) avantajlar sağlanır. Terrace Life' ta, malzemelerin önemli bir kısmı geri dönüşümlü olarak seçilmiştir. Çatılarda metal kaplama, iç duvarlarda alçıpan, dış cephede doğal taş ve mantolama yapılarak çevreci bir yaklaşım sergilenmiştir.
İç Mekan Hava Kalitesi: Maksimum gün ışığından faydalanılmıştır. Nefes alan duvarlar sayesinde iç mekanda rutubetli havaya rastlanmamaktadır.
Enerji ve Atmosfer: Bina dış cephesinde mantolama yapılmıştır. Ağırlıklı olarak yaz aylarında kullanılacak olan ikincil konutlar için kullanım giderlerinin ( elektrik, iklimlendirme) düşük olması hedeflenmiştir.
Su Kullanımı: Bünyesinde havuz barındırmayan konutlar arasında, topografyanın elverdiği şekilde bir iç avlu oluşturulmuştur. Bu avluda iki adet yüzme havuzu yer almaktadır. Yaz aylarında kullanımı sıklaşacak ikincil konutlar için, serinlik sağlaması planlanmıştır. Peyzaj tasarımında, kuraklığa dayanabilen bitkiler seçilmiştir.
 
Sosyal Yaşam
Terrace Life'ın sunmuş olduğu sosyal yaşam olanaklarıyla keyfinize keyif katacaksınız.
Terrace Life'ın en dikkat çekici unsurlarından biri olan yelkenli teknesi, havuzu, gerçek boyutlardaki tenis kortu, basketbol, minigol sahaları ve oyun alanlarıyla Mimoza Park'tan çıkmak istemeyeceksiniz. Yelkenli teknemizin altındaki kapalı yüzme havuzu, sauna ve fitness center yaşam kalitenizi artırırken, güvertedeki restoran ve kafeteryada geçirdiğiniz güzel bir günün keyfine keyif katabilirsiniz.

İç Resimler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercommuglafethiye-yeni-konut-projeleriaksan-yapi-terrace-life): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451