VIAGREEN

Projeyi Takip Et
ESKİŞEHİR YOLU 9.KM Çankaya / Ankara
Konut Sayısı : 122
Metrekare Aralığı : 60-390
Teslim Tarihi : 2014-04-01
Fiyat Aralığı : 510000-1770000
BAYRAKTAR İNŞAATBAYRAKTAR İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Ofisiniz, hem çevreci hem de iş dünyasının merkezinde olsun istiyorsanız, doğa dostu yeşil ofisler ViaGreen'de sizleri bekliyor.

10.000 m2 arazi üzerine kurulu olan ViaGreen, 45.000 m2 toplam inşaat alanıyla Ankara'nın en değerli noktasında, şehrin en hızlı gelişen aksı Eskişehir yolunun yanıbaşında yer almaktadır.

Tasarımından İnşaatına her aşamasında doğaya saygı

ViaGreen, doğaya ve çevreye duyarlı birçok ekolojik çözümle Leed Sertifikasına aday. Isı ve ses yalıtımı, enerji tasarrufu sağlayan teknolojiyelr, çevreyi, doğal kaynakları ve insan sağlığını koruyan geri dönüşümlü inşaat malzemeleri ve düşük işletme maliyetleri ile yaşam kaliteniz maksimum düzeyde.

Doğa Dostu Proje
İş merkezlerinin alışılagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, 2 farklı yatay ve alçak katlı bloğun birleşiminden oluşan Via Green’de, iki farklı bloğun bir bütün olarak algılanmasını sağlayan zemin katlardaki büyük mağazalar, küçük metrekareli cafeler, restaurantlar ve ofis çalışanlarının tüm günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanımların yer alabileceği mekanlar bulunmaktadır. Kat aralarında bulunan özel peyzajla dizayn edilmiş kat bahçeleri iş yaşamının yoğun temposunda size keyifli bir mola imkanı sağlayacak.

Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) tüm dünyada kabul gören bir yeşil bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar çevre dostu uygulamalarıyla diğer binalardan farklılaşmaktadırlar. Viagreen LEED sertifikası resmi adayıdır.

Viagreen – LEED
Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından verilen LEED (Leadership in Energy & Environmental Design) tüm dünyada kabul gören bir yeşil bina sertifikasıdır. LEED sertifikalı binalar çevre dostu uygulamalarıyla diğer binalardan farklılaşmaktadırlar. Viagreen LEED sertifikası almaya adaydır.

Maksimum Enerji Verimliliği
Viagreen cephesinden çatısına, aydınlatmasından mekanik sistemlerine kadar son teknoloji kullanılarak maksimum enerji verimli bir şekilde tasarlanmıştır. Tamamlandığında Viagreen benzer nitelikte binalara göre en az %40 enerji tasarrufunu hedeflemektedir.

Su Ayak İzimizi Azaltıyoruz
Viagreen’da kullanılan kullanım suyu ve peyzaj sulama sistemlerinde yağmur suyu toplama sistemlerinin kullanılması ve su verimli armatür seçimiyle binamızda benzer binalara oranla %50 su tasarrufu yapmayı planlamaktayız.

Geniş Yeşil Alanlar
Viagreen’ın tasarımındaki kat bahçeleri, yeşil terasları ve geniş bahçe alanları ile şehrin içinde adeta bir oksijen kaynağı oluşturmakta ve biyoçeşitliliği artırarak Ankara’mıza renk katmaktadır.

İnsan Sağlığı Odaklı Tasarım
Viagreen’deki açılabilir pencereler ve artırılmış taze hava miktarları ile çalışanlar üzerindeki "plaza etkisi" en aza indirilir. Bina mekanik sistemleri termal konforu dört mevsim en üst seviyede sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Viagreen’de kullanılan boya ve yapı kimyasalları insan sağlığına zarar vermeyen cinsten seçilmiştir. Günışığından azami şekilde yararlanılan binada çalışanlar taze havası bol, rahat, temiz, ferah ve aydınlık bir ortamda çalışmaktan mutluluk duyacaklardır.

Merkezi Lokasyon Sayesinde Daha Düşük Karbon Emisyonu
Viagreen merkezi lokasyonu ve anayollara yakınlığı sayesinde ulaşımdan kaynaklı karbon emisyonlarınızı azaltmanızda yardımcı olur. Ayrıca birçok toplu taşıma kaynağına (metrobüs, otobüs durakları, vb.) yürüme mesafesinde bulunan Viagreen bireysel araç kullanımına gerek kalmadan ulaşım sağlamaktadır.

Bina içinde bulunan çarşı sayesinde günlük ihtiyaçlar (yeme/içme, eczane, kuru temizleme, vb.) binadan uzaklaşmadan ve otomobil kullanmadan yerine getirilebilir. Bu sayede Viagreen çalışanları tonlarca karbon dioksiti atmosfere yaymadan ihtiyaçlarını giderebilirler.

Çevreci İnşaat Malzemeleri
Viagreen’da kullanılan inşaat malzemeleri mümkün olduğu kadar geri dönüştürülmüş, yakın noktalardan tedarik edilmiş, içeriğinde atmosfere ve insan sağlığa zarar veren gazları içermeyen, sorumlu ormancılık ve çevreci tedarik zincirleri kullanılarak satın alınmış malzemelerden seçilmesine özen gösterilmiştir.

Mimari Konsept
Ankara'nın en önemli arterlerinden biri olan Eskişehir yolu üzerinde yer alan Via Green genel kütle kararları, araziye oturumu ve mekansal kurgusu itibarı ile farklı olmayı hedefleyen bir proje olmuştur.

Kullanıcılarının Eskişehir Yolunun gürültüsünden / karmaşasından uzak ancak ODTU ormanının sakinliğine yakın bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacı ile yüzünü ormana dönmüş, ancak Bulvardan da kaçan bir tavır içerisinde şekillenmiş olan kütle, iç bükey yapısı ile dikkat çekmektedir. Bu iç bükey yapı ile oluşturduğu kamusal alan ile bina, şehre de katkı sunmaktadır. Böylelikle kullanıcılar yoğun bir aks üzerinde aktif iş ve şehir hayatının içinde, ve aynı zamanda sakin bir çalışma ortamında bulunma şansı yakalamış olacaklardır.

Gerek iki yapı bloğunun arasında bulunan boşluklarla ve gerekse de cephelerin tamamına yayılmış irili ufaklı oyuklarla bina, insan ölçeğine yaklaşırken aynı zamanda da kullanıcılarına, yeşil ile iç içe olabilecekleri, nefes alabilecekleri yarı açık hacimler sunmaktadır.

Ofis alanlarında bina içinde tasarlanmış boşluklar ve galerilerle ferah bir çalışma ortamı oluşturmakla beraber modüler mekan organizasyonuyla kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir mekan yapısına sahiptir.

Gökhan AKSOY - Mimar

Peyzaj Projesi

Günümüz yaşam biçimleri, bireylerin günlük yaşantılarında zamanlarının büyük bir kısmını işyerlerinde yani kapalı alanlarda geçirmelerini gerektirmektedir. Yoğun iş hayatı ve kent baskı nedeniyle doğadan kopuş beraberinde fiziksel ve psikolojik sorunları da getirmekte, buna bağlı olarak bireylerin verimlilik ve üretkenlikleri de olumsuz etkilenmektedir.

Çevresel kaynakların üzerindeki baskının artmasıyla beraber gündeme gelen sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığı gibi kavramların da günlük yaşamımıza girdiği çağımızda; tasarımda hem içinde yaşanılan çevrenin hem de bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılması bağlamında yeni yaklaşımlar gerekmektedir. Yeşil yapı olarak tasarlanan Via Green Office projesi kapsamında gerçekleştirilen peyzaj tasarımı çalışmasında da hedef; çevreye duyarlı ve bireylerin yaşam kalitesini artıracak açık-yeşil mekânların çalışma ortamlarına entegre edilmesidir. Bu kapsamda “Doğa ofisinize çok yakın” sloganı ile kat bahçeleri, yeşil duvarlar, yeşil otoparklar peyzaj tasarımı sürecine dâhil edilmiştir.

Kullanılan yapısal ve bitkisel malzemeler iklim, uygunluk, estetik ve fonksiyonellik doğrultusunda özenle seçilmiştir. Kullanılan yapısal malzemelerin büyük bir bölümünü doğal malzemedir. Bitki türü seçiminde Ankara’nın iklim şartlarına uygunluk ve su tüketiminin düşük olması gibi önemli çevresel parametreler göz önüne alınmıştır.

Murat Memlük - Peyzaj Mimarı

Dış Resimler

İç Resimler

Kat Planları

Vaziyet Planı

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomankaracankaya-yeni-konut-projeleribayraktar-insaat-viagreen): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451