KOÇ KULELERİ

Projeyi Takip Et
Yenimahalle / Ankara
Konut Sayısı : 236
Metrekare Aralığı : 214
Teslim Tarihi : 2015-05-01
Fiyat Aralığı : 1150000
AKGÜL GRUPAKGÜL GRUP PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
Arsa Sahibi : KOÇ HOLDİNG A.Ş.
Yatırımcı : AKGÜL YAPSAT A.Ş.
Mimari Proje : KORUCUOĞLU MİMARLIK
Teslim Tarihi : 2015 Temmuz
Ada : 7838
Parsel : 1
Emsal : 2 (35.560)
Arsa : 17.780 m2
Toplam İnşaat Alanı : 100.000 m2
Mimari Proje : Tümay KORUCUOĞLU
Statik Proje : CESKON
Mekanik Proje : YMT Mühendislik
Elektrik Proje : Özay Mühendislik
Proje Geliştirme : AKGÜL YAPSAT A.Ş.
 
Yurt çapında önemli projeler arasında bulunan Koç Kuleleri Ankara’nın seçkin semtlerinden olan Söğütözü’nde (Oto-Koç arsası) başlamıştır.Yaklaşık 18.000 m2 olan inşaata iş merkezleri ve ofis katları olarak başlanmış ve büyük bir süratle devam etmektedir.
 
TEKNİK BİLGİLER
9. 14. 19. Katlarda Teknik Alan, Toplantı Salonları ve Açık Hava Terasları
4 Borulu Fan Coil Sistemiyle Ofislere Verilecek Olan Şartlandırılmış,
İklimlendirilmiş Temiz Hava İmkanı
Ofislere Depo / Arşiv Alanı
1007 Araç Kapasiteli, Açık - Kapalı Otopark
Gün Işığından %100 Faydalanabileceğiniz Dış Cephe
2 Cepheden Oluşan Ofisler
Leed Sertifikası
4 Adet 18 Kişilik Asansör
2 Adet Otopark Asansörü
1 Adet Acil Durum Asansörü
1 Adet Panaromik Asansör
%100 Beslemeli Jeneratör
 
MAĞAZALAR
Gurme restaurantlar, dünyaca ünlü marka ve mağazalar, en son kreasyonlar, yeni trendler…
 
OFİSLER
Bir ofisten ne beklersiniz?
 
Kullanışlı ve geniş olması, kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda değiştirebileceğiniz fonksiyonel yapısı, insan ve çevre dostu tasarımı, modern mimarisi, enerji tasarrufu sağlayan teknik alt yapısı, verimliliği arttıran yaşam alanları... Koç Kuleleri’nde yeriniz hazır.
 
Modern ve şık ofisler, toplantı salonları, ortak kullanıma açık teraslar, ofisler için arşiv ve depo alanlarının yanı sıra sosyal alanlarıyla çalışmaktan keyif almanız için tasarlandı.
 
KAT PLANLARI
Brüt metrekareleri sabit kalmak kaydıyla yüklenici firma teknik olarak gerekli gördüğü her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.
 
MİMARİ
Ankara’nın yeni merkezinin odağında olması ile birlikte Eskişehir Yolu’na verdiği geniş cephe hattı ile olağan üstü bir konuma sahip arsada, bölgenin ve Ankara’nın en önemli yapılarının bulunduğu bir arenada tasarlanan proje ile bir nirengi noktası oluşturulmaya çalışılmıştır.
 
Birbirini tamamlayan ve güçlendiren 2 kuleden oluşan ofis bloğunun cephesi şeffaf - parlak örtü ile çevrelenmiştir. Son derece narin, bir o kadar da gösterişli ve heybetli olan yapının, değerli bir taş gibi parlayan, güçlü ve etkin olması hedeflenmiştir.
 
“Yüksek binaların arasında yerimizi nasıl almalıydık” sorusunun karşılığı olarak, yükselerek göğe ulaşma çabasının yanı sıra insan ölçeğinden kent ölçeğine uzanan bir senaryo dahilinde mimari konsept oluşturulmuştur.
 
Yapılacak tasarımın mimari plastiğinin öne çıkarmanın yanı sıra yapının son derece fonksiyonel ve konforlu olması amaçlanmış, tasarımda iklimden ve doğal koşullardan en üst düzeyde yararlanılmaya çalışılmıştır.
 
Mimari estetik ve fonksiyonelliğin yanı sıra mevcut koşullarda, sosyal ve çevresel açılardan sürdürülebilirlik sağlayan bir yapı ortaya koymak tasarımda ana hedef olarak amaçlanmıştır.
 
Yol kotunda 2 katlı bazadan oluşan mağaza bloğunun üzerine gelen ikiz blokları kısmen yere bastırılarak etkinliği arttırılmıştır. Önde bir meydan yaratmak amacıyla, bina arsa içerisinde geriye çekilmiş, bu sayede rahat bir yaklaşım sağlanmıştır. Alt katlarda, kapalı alışveriş merkezlerinden farklı bir alışveriş deneyimi sunan cadde mağazalar kurgulanmış, yol kotundan rampa ile ulaşılan ikinci bir zemin oluşturulmuş, bu zeminde mağazaların yanı sıra geniş teraslara sahip kafeler tasarlanmıştır. Zemin katta ana yol ile arka sokak arasında bağlantı kurmak amacıyla düzenlenen iç sokaktan giriş alan iki ofis kulesi arasında bazı katlarda geçiş sağlanmıştır. Bu geçişlerde ofis çalışanlarının kullanması amacıyla kat bahçeleri oluşturulmuştur. Bu kat bahçeleri, insanları doğa ile buluştururken aynı zamanda çalışanların birbiriyle sosyal iletişime girebilmesine imkan sağlamıştır. Oluşturulan ortak mekanlarla (ara katlarda toplantı birimleri, dinlenme istasyonları) konfor düzeni sağlanmış bir çalışma ortamı yaratılmıştır.
 
Çağın imkan ve estetik anlayışına uygun malzeme seçimleri ile mimari konsept desteklenerek, açık ofis düzeni ile ferah ve aydınlık mekanlar kurgulanmıştır.
 
Yaklaşık 170 adet ofis ve çok sayıda toplantı salonunun bulunduğu kulelerin çatısında katlar geri çekilerek yeşil teraslar oluşturulmuştur. Gerek dış gerekse iç mekanlarda, yaşam ve çalışma atmosferine olumlu etki sağlayan malzeme, renk, ışık, hava gibi kriterler göz önünde bulundurulmuştur.
 
Farklı açılardan ve uzaktan görünüşüyle de iddialı ve güçlü bir algılaması olan yapının tasarımında sade ve zarif olma niteliği ön plana çıkarılmıştır.
Binanın tasarımında iç-dış mekan bütünlüğü yaratan özgün detaylara yer verilmiş, kullanıcısı ve çevresiyle barışık çağdaş bir ofis yapısı tasarlanmıştır. Yapı ilerleyen yıllarda da gelişen ve değişen ihtiyaçlara cevap verebilecek esnekliktedir.
 
Mimar
 
Tümay KORUCUOĞLU
 
Ocak 2014 / ANKARA

Dış Resimler

Kat Planları

İç Resimler

KOÇ KULELERİ İle İlgili Haberler

Firmanın Diğer Projeleri

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomankarayenimahalle-yeni-konut-projeleriakgul-grup-koc-kuleleri): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451