FLORIUM

Projeyi Takip Et
ÇAYYOLU Yenimahalle / Ankara
Konut Sayısı : 171
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,4+1,7+1
Metrekare Aralığı : 92
Teslim Tarihi : 2014-09-01
Fiyat Aralığı : 315000
ATA YILDIZ GRUPATA YILDIZ GRUP PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
Proje teslim tarihi : Sözleşmede teslim tarihi 30 Eylül 2014 şeklinde geçen Florium'da teslimlerin 2014 Temmuz'a yetişmesi planlanıyor. 
 
Yaşamkent’te yepyeni bir yaşam filizleniyor!
 
Üstün tasarımı ile Ankara’ya yepyeni bir konut anlayışı getirecek olan Florium Evleri tüm detayları, kalitesi ve sosyal alanları ile alışılagelmiş projelere fark atıyor. Fonksiyonel ve modern yaşam ögelerini içinde barındıran Florium ile Yaşamkent’te benzersiz hayatlar kurulmaya başlıyor.
 
Florium’un üzerindeki yıldızlar daha parlak!
 
Kim demiş Ankara gri şehir diye! Florium sahip olduğu 15.950 m2’lik alanın 12.375 m2’sini yeşil alan olarak değerlendiriyor. Florium’un yemyeşil peyzajını, balkonunuzdan izlemek hayatınıza keyif katacak. Ankara’nın ışıl ışıl panoramik manzarasına, her detayı sanat eseri gibi işlenmiş evinizde sahip olmanın tadını çıkarın. Kentin gürültüsü ve karmaşasından uzak, alabildiğine doğal bir ortamda, kent yaşamının tüm konforu ile iç içe bir hayat Florium’da sizleri bekliyor.
 
Yenilikçi, gösterişli ve orijinal…
 
Florium Evleri’nin en çarpıcı tarafı; birden çok tasarımı içinde barındırıyor olması. Karar verin, tasarımda sizin lüksünüz hangisi? Hangisi olursa olsun, Florium Evleri’nin tasarımı, zevklerinizi tatmin etmenize olanak veriyor. Mükemmelin ve incelikli zevkin adresi oluyor.
 
4 blok - 171 daire 
52.000 m2 kapalı alan
 
49 adet 1+1 92 m2 daire 
36 adet 2+1 165,5 m2 daire 
43 adet 4+1 214 m2 daire 
41 adet 4+1 222 m2 daire 
2 adet 7+1 402 m2 daire
 
Mimarından Florium
 
Florium, şehrin başında konut yoğunluklu olara gelişen Yaşamkent bölgesinde , çevredeki yapılaşmaya farklı bir alternatif oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Yapılar yüksek ve tamamıyla önleri açık kalacak şekilde, her biri güney cepheli olarak konumlandırılmıştır. İstenmeyen yoğunluk ve kullanım potansiyeli farklılğndan dolayı ticari kullanım minimumda tutulmaya çalışmıştır; sadece ana caddeye bakan tarafta, site ve yakın çevrenin kullanımını hedefleyen kısıtlı bir ticari alan planlanmıştır.
 
Kullanıcı profillerinin farklı olacağı düşünüldüğünden, küçük ve büyük konut birimleri kendi içlerinde gruplandırılmıştır. Küçük dairelerin kullanıcılarının caddeye daha yakın olması planlanmış, home-office kullanımına da olanak vermesi hedeflenmiştir.
 
4+1 dairelerde birbirinden tamamen bağımsız üniteler tasarlanmaya çalışılmıştır, böylece ortak bir yaşam sürdürülen konutlarda mümkün olduğunca özelleşme sağlanması ön görülmüştür.
 
Bahçede kapalı havuz , fitness ve çocuk oyun alanları ile açık bir teras tasarlanmıştır. Benzerlerinden farklı olarak tüm bu mekanlar aydınlık, keyifle vakit geçirilmesi hedeflenen sosyalleşme alanları olarak düşünülmüştür.
 
Tüm bu nitelikler ile Florium' un çevreye ve içerisinde yaşayan bireylere duyarlı bir proje olması arzu edilmektedir.
 
Ayşe Sevgi Karakurt
 
PROJE ÖZELLİKLERİ
 
Güven dolu bir yaşam
 
Siz, sevdiklerinizle vakit geçirirken keyfinizi hiçbir şey kaçıramayacak. Çünkü Florium, sizin için her şeyi düşündü!
 
Güvenlik
 
* Tüm dairelerde görüntülü interkom sistem         
* 24 saat güvenlik
* Tüm sitede 20 noktadan kamerayla güvenlik       
* Paratoner Sistemi
* Yıldırımdan korunma ve topraklama tesisatı
* Merkezi yangın ihbar ve uyarı sistemi
 
Teknik Özellikler
 
* Depreme dayanıklı
* Kazık üzerine oturturulmuş radye temel
* Konvansiyonel kalıp sistemi
 
Teknolojik Altyapı
 
* Enerji tasarruflu dim edilebilir aydınlatma otomasyonu
* Telekom ve uydu tesisatı; fiber internet altyapısı
* % 100 yedekli tam güç jeneratör
* Peyzaj alanlarında otomatik sulama
* Işığa duyarlı otomatik dış alan aydınlatması
 
Garaj Sistemleri
 
* Açık otopark
* Her daireye 1 araçlık kapalı otopark
* Otoparkta bariyer ve radar kontrollü otomatik geçiş sistemi
* Garaj ve bodrum katlarda cep telefonu erişimi
* Otoparklarda CO algılama ve otomatik yangın söndürme sistemi
* Otoparklarda jet fan duman tahliye sistemi
* Misafir otoparkı
 
Ekstra
 
* Eczane
* Kuru Temizleme
* Hipermarket
* Kuaför
* Cafe
 
Florium'da Hayat
 
Dinlenin, eğlenin, yenilenin! 
Siteye ait toplam kapalı alanı 850 m2 olan ve dışarı açılan, bu anlamda gün ışığı alan bir adet sosyal tesis bulunmaktadır.
 
* Fitness Salonu
* Yürüyüş Parkuru                        
* Yüzme Havuzu
* Çocuk Oyun Parkı
* Tenis Kortu
* Vitamin Bar
* Basketbol Sahası
* Masa Tenisi
* Sauna
 
Kendi kendine yeten bir proje! 
Evinizin hemen yanında sadece Florium’a ait oluşuyla güvenli alışveriş imkanı sağlayan, nezih bir alışveriş ortamı… İhtiyaçlarınızı karşılamak için sokak sokak gezmenize ya da saatlerce yol gitmenize gerek yok. Kapalı alanı 1000 m2 ve 40 m2 arası değişen dükkanlardan oluşan Florium Alışveriş Merkezi ile Florium’da aradığınız her şeyi bulacaksınız.
 
İÇ MEKAN
 
Mimarın 1+1 Notları
 
1+1 dairelerin tüm pencereleri güney cephesindedir. Bu dairelerin her birinde hem salon hem de yatak odasının açıldığı 2 m genişliğinde 17 m2 alana sahip balkon vardır. Bu dairelerimizde de giyinme odası mevcuttur. Her birine 1 adet kapalı otopark imkanı sunulmaktadır.
Mimarın 2+1 Notları
 
2+1 daireler 3 cephelidir. Bu dairelerin, 2 cephesini komple çerçeveleyen ve tüm yaşam alanlarının açıldığı 40 m'lik balkonları bulunmaktadır.
 
2+1 dairelerimizde ebeveyn banyosu, giyinme ve çamaşır odaları vardır. Salonları çift cepheli ve istenirse mutfak alanı ile birleşebilecek şekilde planlanmıştır. Bu tip daireleri tercih edenlerin hem açık hem de kapalı mutfak isteklerini karşılayabilecek tasarıma sahip olmaları amaçlanmıştır.  Her birine 1 adet kapalı otopark imkanı sunulmaktadır.
 
Mimarın 4+1 Notları
 
4+1 dairelerin tümü 3 cephelidir. Bu daireler katta iki dairenin olduğu bloklar içerisinde yer almakta ve komşu daire ile hiçbir ortak duvar paylaşmamaktadır. Bu dairelerin tümünde salon ve mutfağın açıldığı geniş balkon alanları planlanmıştır. Böylece bu daireleri tercih edenlerin klima altyapısı hazırlanmış opsiyonel olarak kış bahçesi kullanımına olanak veren alanlara sahip olmaları hedeflenmiştir. 
Tüm 4+1 dairelerde geniş bir banyo, ebeveyn banyo ve giyinme odası, geniş bir çamaşır odası mevcuttur.
 
Mimarın 7+1 Notları
 
7+1 daireler dubleks olarak tasarlanmıştır ve sadece 2 tanedir. Bulunduğu blokların en üst katlarında yer aldıklarından Ankara'yı kuşbakışı görmekte ve komşu daire ile hiçbir ortak duvar paylaşmamaktadır. Salon ve mutfağın açıldığı geniş balkon alanları aynı zamanda klima altyapısı hazırlanmış opsiyonel kış bahçesi kullanımına olanak vermektedir. 
7+1 dairelerde geniş bir banyo, ebeveyn banyo, giyinme odası ve geniş bir çamaşır odası mevcuttur.

Dış Resimler

Vaziyet Planı

İç Resimler

Firmanın Diğer Projeleri

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomankarayenimahalle-cayyoluyeni-konut-projeleriata-yildiz-grup-florium): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451