NEF FLATS LEVENT

Projeyi Takip Et
Beşiktaş / İstanbul Avrupa Yakası
Teslim Tarihi : 0000-00-00
NEF NEF PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

 

NEF Flats, dünyaca ünlü ve uluslararası ödüllü Autoban Mimarlık ve Tasarım Ofisi’nin ilk mimari projesidir. Serinin ilk adımı olan NEF Flats 163, Levent Kanyon Alışveriş Merkezi’nin 950 m arkasında hayata geçirildi.
 
Sahip olduğumuz farklı bakış açısı ile oluşturduğumuz özgün yapılar, farkımızı ortaya koyuyor.
 
NEF, 2010 yılında yaratılmış, metrekarelerle değil santimetrekarelerle çalışan bir Timur Holding markasıdır. İnsanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlayan bir marka olmayı hedeflemektedir. NEFes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıkan NEF’in farklı yaşamlara ve tarzlara uygun projeleri bulunmaktadır.
 
İçinde evler, ofisler, suitler, apartmanlar, flatler, dormlar ve residanslar olmak üzere 7 seri barındıran NEF, tasarıma verdiği önemle, yapılmakta olan diğer tüm projelerden ayrılmaktadır. Projeleri ve patentli keşfi Foldhome ve Foldoffice’de birlikte çalıştığı, dünyanın önemli tasarımcılarının ürünleri ile 2011 itibariyle dünya çapındaki tasarım fuarlarına da katılmayı amaçlamakta, tasarımın insanlar için bir lüks değil, yaşam biçimi olmasını hedeflemektedir.
 
Projeler
 
NEF Apartments Kemerburgaz 04
NEF Flats Levent 163
NEF Offices Levent 05
NEF Bebeköy
NEF İKİ Haliç
NEF Kağıthane 11
Birbiri ardına yapılan altı projede de, belirli bir tasarım mantığından yola çıkan NEF’in projelerinde en çok önem verdiği öğeler “ince düşünülmüşlük” ve “tasarım” dır. Bu öğeler, NEF Projeleri’nin hepsinde tüm detaylara yansır.
 
Mimarlar
 
FOSTER & PARTNERS
SOM
AUTOBAN
HOK
MİMARK
Tasarımcılar
 
STUDIO DROR
FORMAVISION
LTL ARCHITECTS
THE APT
HARRY ALLEN
ALPER BÖLER
NEF Keşifler Dünyası
 
NEF, yaşam tarzı çeşitliliklerine yönelik, özenle geliştirilmiş verimli, ergonomik ve sürdürülebilir yaşam alanları sunmayı hedefliyor. Tasarımlarını metrekarelerle değil, santimetrekarelerle çalışarak, ayrıntıları düşünülmüş mekanlar tasarlamak, NEF’in günümüz beklentilerinin üstünde binalar sunmasına imkan veriyor.
 
Patentli bir NEF keşfi olan foldhome ise, NEF’in tüm projelerinde yer alıyor. Küçülen dünyada büyük çözümler yaratma ve efektif yaşama sanatını en iyi şekilde kullanma fikriyle, düşük maliyetler ve kolay ulaşılabilir hizmetler sunan Foldhome, yaşamı kolaylaştırıyor.
 
Foldhome sistemine göre, 1+1 bir ev aldığınızda aslında 24 odalı bir eve ait bütün imkanlardan yararlanıyorsunuz. Foldhome her projede, her hedef kitlenin beklentilerini ve ihtiyaçlarını analiz ederek hazırlanan bir ‘yaşam ünitesi’dir.
 
NEF, foldhome da dahil olmak üzere, ürettiği tüm yaşam alanlarında, tasarıma önem veriyor ve bunu tüm detaylara yansıtıyor. İnce düşünülmüşlüğün ayrıntılarda ve özende yaşadığına inanan NEF, foldhome üniteleri ve NEF Projeleri için dünyanın en önemli tasarımcıları ile çalışıyor.
 
Bu projelerdeki her detayda, farklı bir bakış açısı ve farklı bir çözüm var. Çünkü projede birçok farklı tasarımcı yer alıyor ve kendi seçtikleri mekanları tasarlıyorlar. Kapı kolundan asansördeki müziğe kadar, birçok projede kullanılması dahi düşünülmeyen ayrıntılarda bile tasarımın sanatla buluştuğu detaylarla özdeşleşen NEF, Türkiye’deki konut anlayışına yeni bir boyut getiriyor.
 
Bir diğer NEF keşfi olan Foldoffice sistemi: Ofis yaşamı, büyükşehir hayatının en önemli bölümlerinden biri. Birçoğumuzun zamanının büyük bir bölümü ofiste ve ofisle ev arasında yolda geçiyor. Nüfusunun azımsanmayacak bir kısmını genç profesyonellerin oluşturduğu İstanbul’da, ofis çok değerli bir yatırım olmasına rağmen bu alanda yeterince alternatif yok.
 
Mevcut ofisler, talebin yalnızca %8’ine hitap eden, kalabalık şirketleri barındırmaya yönelik 300 m2 ve üstü mekanlardan oluşuyor. Oysa iş yerlerinin %92’si 10 ve altında kişi çalıştırıyor ve 80-100 m2’lik küçük ofislere ihtiyaç duyuyor. Ama plazalarda küçük metrekarelerde ofis bulmak imkansız olduğu için altyapı anlamında yetersiz olan apartman dairelerine yöneliyorlar.
 
NEF, bu %92’nin küçük ofis ihtiyacıyla da, %8’in büyük ofis ihtiyacıyla da ilgileniyor ve %100’e hitap ediyor. Çünkü NEF ’te 80 m2’lik birim ofisler isteğe göre birleştirilerek daha büyük ofislere dönüştürülebiliyor. Böylece on kişilik küçük şirketlerden yüzlerce kişilik büyük şirketlere kadar her ölçekte iş yeri NEF Offices’te kendine yer bulabiliyor.
 
Mevcut plazalardaki ofisler, uluslararası standartları karşılamıyor olmalarına rağmen m2’si 25-30 $’a veriliyor ve plaza aidatları da m2 başına ortalama 7-11 $ arasında gerçekleşiyor. Metrekareler küçüldükçe bu masraflar daha da yükseliyor ve m2 fiyatları ortalama 35 $’a kadar çıkıyor.
 
NEF ise Foldoffice sistemi ile bu giderleri minimuma indirerek, özellikle küçük m2’ler için var olan yüksek talebi, hem yüksek verimlilikte hem de uluslararası standartlara sahip ofis çözümleriyle çok daha uygun fiyatlara sunarak karşılıyor.
 
Garantili Proje: NEF’in son projesi olan NEF Kağıthane 11 projesinde Türkiye’de ilk defa uygulanan, su anda tek olarak bizim uyguladığımız Garantili proje sistemi uygulanmaktadır. Projenin satışına ve inşaatına başlamadan yapılan fizibilite çalışması sonucunda, ortaya çıkan tüm proje maliyeti kendi özkaynağımızla bankaya yatırılıyor ve bloke ediliyor. Böylece inşaatın bitişi, hiçbir satış yapma zorunluluğu olmaksızın projenin ilk gününden itibaren garantileniyor. Yatırımcının riskinin sıfırlandığı Garantili Proje; 1990’lı yıllardaki yap-sat sistemine ve 2004’den alışılagelmiş sat-yap sistemlerine göre çok daha güvenceli, yeni dönemin alternatif sistemi olacaktır.

İç Resimler

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibesiktas-yeni-konut-projelerinef-nef-flats-levent): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451