BAHÇEKENT FLORA

Projeyi Takip Et
HOŞDERE CAD. BAHÇEKENT EMLAK KONUT HOŞDERE 2. ETAP Başakşehir / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 875
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1
Metrekare Aralığı : 65
Teslim Tarihi : 2016-09-01
Fiyat Aralığı : 145300
EMLAK KONUTEMLAK KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
İZKA İNŞAATİZKA İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
DAĞ MÜHENDİSLİKDAĞ MÜHENDİSLİK PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
SİTAR İNŞAATSİTAR İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
Bahçekent Flora, hem şehrin tüm imkanlarını bir arada bulacağınız, hem de doğayla baş başa kalacağınız bir yaşam sunuyor!
 
119 bin metrekare arazi alanı üzerinde konumlanan Bahçekent Flora’nın toplam inşaat alanı 195 bin metrekare olarak hesaplanıyor. 875 adet dairenin yer verildiği projede ticari alana ise 33 bin metrekarelik bölüm ayrılıyor.
 
300 milyon TL yatırım bedeli ile hayat bulan Bahçekent Flora’da teslimlerin 2016 yılının Eylül ayında yapılması planlanıyor. Projede alanı 65 metrekare ila 287 metrekare arasında olan 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde daire seçenekleri yer alıyor.
 
SİTE İÇİ GENEL İMALATLAR
 
1. Vaziyet planında belirtilen şekilde site çevresi güvenlik duvarları ile çevrilerek araç ve yaya girişleri için güvenlik noktaları oluşturulacaktır. Araçların siteye girişleri ve çıkışları otomatik bariyer kontrollü OGS altyapısı ile sağlanacaktır. Site girişlerine güvenlik binası ve tak yapılacaktır.
 
2. Site içi araç ve yaya yolları ile açık ve/veya kapalı otoparklar yapılacaktır.
 
3. Engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu da düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak, sosyal tesis engelli ve çocuk arabası girecek şekilde teşkil edilecektir.
 
4. Site içinde çevre duvarını ve/veya demir korkuluk/çitleri kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, güvenlik merkezinden 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.
 
5. Projesine uygun olarak dijital IP tabanlı renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler, blok girişi ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir.
 
6. Projesine ve yangın yönetmeliğine uygun olarak dijital adresli yangın algılama ve ihbar sistemi kurulacaktır.
 
7. Yangın yönetmeliğine göre çok katlı yüksek binalarda tüm bağımsız bölümlerde (Daire içleri antre, koridor,yatak odaları, ve salon için duman dedektörü, mutfak için ısı ve gaz dedektörü) adresli yangın algılama ve ihbar dedektörleri tesis edilecektir.
 
8. Tüm ortak alanlarda ve dairelerde %100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratör sistemi tesis edilecektir.
 
9. IEEC (Uluslararası Elektrik-Elektronik Standardı) hükümlerine uygun olarak topraklama ve yıldırımdan korunma tesisatı tesis edilecektir.
 
10. Mimari tasarım ve proje konseptine uygun olarak; ortak mahallerin elektrik ihtiyacına destek olacak ve idarenin uygun göreceği şekilde tasarlanan şebeke bağlantılı (on-grid) yenilebilir enerji sistemleri yönetmelik ve şartnameye uygun olarak tesis edilecektir.
 
11. Proje kapsamında açık ve/veya kapalı yüzme havuzu inşa edilecektir. Havuza ait filtrasyon tesisatı, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, duşlar ve ayak dezenfeksiyon havuzu yapılacaktır.
 
12. Süs havuzları ve/veya yapay göletler biyolojik filtrasyonlu, dekoratif fiskiyeli, özel led aydınlatmalı olarak yapılacaktır.
 
13. Proje kapsamında kent mobilyaları, dinlenme alanları ve çocuk oyun grupları bulunacaktır. Sitenin bitkisel ve yapısal peyzajları onaylı projeye göre yapılacaktır. 14. Proje kapsamında basketbol ve/veya voleybol sahası yapılacaktır.
 
15. Park, bahçe, yürüme yolu aydınlatmaları ve yol aydınlatmaları projesine göre dekoratif tip aydınlatma direkleri ve ledli armatürler ile tesis edilecektir.
 
16. Projesine ve Şartnamesine uygun olarak, bloklarda otomatik atık geri dönüşüm sistemi tesis edilecektir.
 
BLOK GENELİNDE YAPILACAK İMALATLAR
 
1. Blokların dış cephelerinde, mimari projelerine uygun olarak cephe kaplama malzemeleri ve/veya dış cephe boyaları kullanılacaktır ve mantolama yapılacaktır.
 
2. Dış duvarlar izotuğla ve/veya blok tuğla ve/veya gazbeton, iç duvarlar ise tuğla duvar ve / veya gazbeton malzemeleri ile yapılacaktır.
 
3. Çatı; teras çatı olup su ve ısı yalıtımı yapıldıktan sonar seramik ve/veya doğal taş ve/veya dere çakılı uygulaması yapılacaktır.
 
4. Blok girişine her daire için posta kutusu yapılacaktır.
 
5. Blok bazında prizmatik modüler paslanmaz çelik su depoları ve/ veya betonarme, yedekli sıra pompalı, frekans konvertörlü, paket tip hidrofor grubu montajı yapılacaktır.
 
6. Konutlarda kullanım sıcak suyu, paslanmaz çelik eşanjörlü, istenilen sıcak su değerinde su çıkışı ayarlanabilen tipte daire giriş istasyonu (Sub-station) ile sağlanacaktır.
 
7. Onaylı projesine uygun olarak site içi içme suyu alt yapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler, ticari üniteler, site girişi takları vb. tesislerin bağlantıları yapılacaktır.
 
8. Blokların pis su tesisatlarında mineral katkılı DIN 4102 ve DIN 4109’a uygun sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır.
 
9. Mimari kat planlarında gösterilen yerlere YangınYönetmeliğine uygun şekilde yangın dolabı, itfaiye su alma ağzı ve sprinkler montajı yapılacaktır.
 
10. Merkezi kaskad sistem (mini kazan ve/veya duvar tipi yoğuşmalı kazan) ısıtma tesisatı yapılacak olup, ısı gider paylaşımı kalorimetre ile yapılacaktır. Konutlarda; banyo haricindeki mahallerde projesine uygun olarak kompakt ventilli PKP ve/veya PKKP tipi panel radyatörler , banyolarda ise kromajlı havlupan radyatörler kullanılacaktır.
 
11. Sabit kameralı, dijital keypadli, LCD ekranlı, şifre ile kapı açma özelliğine sahip interkom ve zil paneli tesis edilecektir.
 
12. Projesine uygun şekilde aydınlatma sortisi dekoratif armatürü ile tesis edilecektir. Projesine uygun şekilde blok ismi aydınlatma sortisi armatürü ile tesis edilecektir.
 
13. Servis ve yangın merdivenlerine Projesine uygun olarak B tipi dekoratif armatürler tesis edilecektir. Armatürlerin devreye girmesi bu armatürden bağımsız tesis edilecek hareket dedektörleri ile olacaktır.
 
14. Bloklarda trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun sayıda ve hızda, TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatı olan asansörlerin temini ve montajı yapılacaktır.
 
DAİRE GENELİNDE YAPILACAK İMALATLAR
 
1. Daire giriş kapısı kapı kanadının iki yüzü, pervazı ve kasası MDF üzeri ahşap ve/veya PVC ve/veya laminat ve/veya lake boya kaplı olacak ve Aksesuarları ile beraber montajı yapılacaktır.
 
2. Daire iç kapıları; Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/ veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı ve/veya camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
 
3. Bağımsız bölümlerin tüm dış doğramaları PVC doğrama ve/veya Alüminyum doğrama + ısı kontrol kaplamalı çift cam yapılacaktır. Pencerelerden en az 1 adedi çift açılır yapılacaktır.
 
4. Bağımsız bölümlerin antrelerinde ahşap kaplama veya lake boyalı veya pvc kaplamalı portmanto/vestiyer dolabı yapılacaktır.
 
5. İki daireyi birbirinden ayıran ortak duvarların salon ve/veya odalara gelen kısımlarına ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.
 
6. Onaylı projesine uygun olarak site içi doğalgaz altyapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler, ticari üniteler ve diğer doğalgaz tüketimi yapılacak olan tesislerin bağlantıları yapılacaktır.
 
7. Isıtma Tesisatı; Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radyatör montajı yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15 ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215’ e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
 
8. Salona projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) ile iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
 
9. Ebeveyn yatak odasında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilecektir.
 
10. Elektrik, aydınlatma tesisatlarında; Projesine ve mimari tefriş alternatifine uygun yeterli sayıda TV priz sortisi tesis edilecektir. Projesine uygun olarak tavanda avize aydınlatma sortileri tesis edilecektir.
 
11. Projesine gore yeterli sayıda çocuk korumalı topraklı enerji priz sortisi tesis edilecektir.
 
12. Projesine göre yeterli sayıda telefon ve yeterli sayıda data priz sortileri tesis edilecektir.
 
13. TV tesisatı; Sistem 60 RF (20 PAL/BG kanal + 40 QAM (30 SD QAM + 10 HD QAM) Dijital buket, 30 Dijital (QPSK) Paket +FM QPSK-PAL/BG kanalını, 30 Dijital (QPSK) Paket yayınını tek bir merkezde toplayıp, 47 ile 2400 MHz. aralığında karışık fiber-koaksiyal (HFC) veya alternatif olarak sadece koaksiyel yapıdaki Ultra Broadband (UBB) dağıtım şebekesine verecektir. Uygun receiverler kullanılarak şifreli yayınlar da izlenebilecektir.
 
YAPILACAK OLAN İMALAT ANTRE / İNŞAAT
 
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
 
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı + şap + porselen seramik ve/veya granit seramik ve/veya laminat parke ve/veya lamine parke ve/veya masif parke yer kaplaması yapılacaktır.
 
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
 
ELEKTRİK
Antrede projesine uygun şekilde aydınlatma sortisi J1/J3 tipi armatürü ile tesis edilecektir.Koridor projesine uygun şekilde vavien aydınlatma sortisi J1 /J3 tipi armatürleri ile tesis edilecektir.Antrede renkli görüntülü interkom ünitesi montajı yapılacaktır.Koridorda projesine uygun genel kullanım amaçlı çocuk korumalı topraklı priz sortisi tesis edilecektir.
 
SALON / İNŞAAT
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
 
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı + şap + laminat parke ve/ veya lamine parke ve/veya masif parke yapılacaktır
 
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
 
SÜPÜRGELİK
MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
 
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır
 
KLİMA TESİSATI
Projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) ile iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
 
MUTFAK / İNŞAAT
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
 
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı + şap + porselen seramik ve/ veya granit seramik ve/veya laminat parke ve/veya lamine parke ve/veya masif parke yer kaplaması yapılacaktır.
 
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
 
SÜPÜRGELİK
MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
 
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır
 
DOLAP
Corian ve/veya Akrilik ve/veya doğal granit ve/veya mermer ve/veya laminant tezgâh yapılacaktır. Tezgah ve üst dolap arası seramik ve/veya akrilik ve/veya granit kaplama ve/veya cam mozaik ve/veya fileli mermer ve/veya alüminyum kaplamalı mdflam yapılacaktır. Mutfak alt ve üst dolabı ahşap kaplama ve/veya lake ve/veya membran kaplama yapılıp yerine monte edilecektir. Menteşeler frenli menteşe olacaktır, Alüminyum baza, Ayarlanabilir ayak, yapılacaktır.
 
PİS SU TESİSATI
Eviye, çöp öğütücü ve bulaşık makinası için pis su tesisatı yapılacaktır.
 
TEMİZ SU TESİSATI
Eviye, bulaşık makinası için temiz su tesisatı yapılacaktır.
 
DOĞALGAZ TESİSATI
Projesine uygun olarak Ocak için doğalgaz tesisatı çekilip, ocak fleksi takılacaktır. veya elektrikli ocak kullanılacaktır. Fleks ucuna kör tapa takılacaktır.
 
ISITMA TESİSATI
Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radiator montajı yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15 ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215’ e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
 
EVİYE
Projesine uygun olarak tek gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıksız paslanmaz çelik eviye montajı yapılacaktır.
 
EVİYE TESİSATI
Eviyeye monte edilebilir tipte, plastik sifonlu, tek gövde bataryalı eviye tesisatı montajı yapılacaktır.
 
MUSLUK
Bulaşık makinası için kromajlı rekorlu çamaşır musluğu montajı yapılacaktır.
 
ANKASTRE ÜRÜNLER
Projesine uygun olarak min. 500 m3/h. kapasiteli bacalı ve/veya karbon filtreli paslanmaz çelik davlumbaz, ankastre fırın, ve ocak montajı.
 
YANGIN TESİSATI
Yüksek binada projesine uygun olarak yangın sprinkleri montajı yapılacaktır.
 
WC BANYO
DUVAR
Sıva + seramik kaplaması yapılacaktır.
 
DÖŞEME
Su yalıtımı + şap + seramik kaplaması yapılacaktır.
 
TAVAN
Yeşil alçıpan ve/veya alüminyum asma tavan yapılacaktır.
 
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
Detay projesine uygun banyo dolabı ve dekoratif ayna takılacaktır.
Genel ve ebeveyn banyolarda kromajlı havlupan montajı yapılacaktır.
Projesine uygun olarak lavabo montajı yapılacaktır.
Kendinden rezervuarlı alafranga tuvalet taşı ve/veya gömme rezervuar ve asma klozet montajı yapılacaktır.
Prinçten kromajlı kağıtlık, bar ve/veya yuvarlak havluluk ve ikili askılık montajı yapılacaktır. Wc’lerde askılık montajı yapılmayacaktır.
Projesine uygun ölçülerde akrilik küvet veya duş teknesi montajı yapılacaktır. Projesine uygun ölçülerde 5mm. düz veya desenli temperli camdan duşakabin montajı yapılacaktır.
Telefon askısı ve el duşu ile birlikte, kireç kırıcılı, minimum 3 fonksiyonlu komple takım banyo bataryası montajı yapılacaktır.
 
YATAK ODALARI / İNŞAAT
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
 
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı + şap + laminat parke ve/ veya lamine parke ve/veya masif parke yapılacaktır.
 
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
 
SÜPÜRGELİK
MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
 
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
 
ISITMA TESİSATI
Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radiator montajı yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215’e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
 
YANGIN TESİSATI
Yüksek binada projesine uygun olarak yangın sprinkleri montajı yapılacaktır.
 
KLİMA TESİSATI
Ebeveyn yatak odasında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilecektir.
 
FİYATLAR
 
Bahçekent Flora'da 1+1 dairelerin fiyatı 145 bin 300 TL ile 163 bin 500 TL arasında, 2+1 dairelerin fiyatı 220 bin TL ile 280 bin TL arasında, 3+1 dairelerin fiyatı 310 bin TL ile 355 bin TL arasında ve 4+1 dairelerin fiyatı ise 410 bin TL ile 435 bin TL arasında değişiyor.
 
Tamamı peşin ya da banka kredisi ile ödeme yapılabilen Bahçekent Flora'nın firma bünyesinde hazırlanan ödeme planına göre, yüzde 35 peşinat veriliyor. Kalan tutar için 36 aya kadar 0 faizle vade yapılıyor.

Dış Resimler

İç Resimler

BAHÇEKENT FLORA İle İlgili Haberler

Firmanın Diğer Projeleri

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibasaksehir-yeni-konut-projeleriemlak-konut-izka-insaat-dag-muhendislik-sitar-insaat-bahcekent-flora): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451