AVRUPA KONUTLARI TEM 2

Projeyi Takip Et
KÜÇÜKKÖY Gaziosmanpaşa / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 414
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1
Metrekare Aralığı : 72
Teslim Tarihi : 2015-04-01
Fiyat Aralığı : 775000
ARTAŞ İNŞAATARTAŞ İNŞAAT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
TOKİTOKİ PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
EMLAK KONUTEMLAK KONUT PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
PROJE DETAYLARI
 
İstanbul'un orta yeri…
 
Avrupa Konutları TEM'i İstanbul'da bilmeyen yoktur. Namıdiğer "İstanbul'un orta yeri"…
 
Kırdığı satış rekorlarıyla… Yaptığı primle… Yüksek kira getirisiyle… Eşsiz konumuyla… Ve tabii ki kalitesiyle… Çok konuşuldu, çok ses getirdi! Ve şimdi, "İstanbul'un orta yerinde" ikinci perde başlıyor. Karşınızda,
 
Avrupa Konutları TEM 2 !
 
TEM otoyolu üzerinde, Maslak-Levent hattına ve Atatürk Havalimanı'na 10 dakika mesafede yer alan projemizde, 3 blokta toplam 414 daire yer alıyor. Blokların altında yer alan çarşı, alışveriş keyfini ayağınıza getirirken, bölgenin çekim merkezi olacağını da daha şimdiden ispatlıyor… "İstanbul'un orta yerinde" yerinizi almak için acele edin.
 
Konfor anlayışında yeni bir seviye
 
Artaş Grubu olarak bugüne kadar inşa ettiğimiz 10.000 konutun getirdiği deneyim ve vizyonla Avrupa Konutları TEM 2'de modern mimariyi yüksek teknolojiyle buluşturduk. Ve böylece site girişinden evinizin içine kadar "kesintisiz konfor" konseptini TEM 2'de hayata geçirerek yeni bir seviye inşa ediyoruz…
 
* Yenilenebilir Enerji Sistemi
* Yerden Isıtma Sistemi
* Kesintisiz Elektrik ve Su Sistemi
 
Eviniz, cadde üstü mağazaların üstü!
 
Cadde üstü mağazalarından oluşan Avrupa Konutları TEM 2 çarşısı, restoranları, kafeleri ve birbirinden şık mağazalarıyla size "şehir hayatının" en saygın halini yaşatacak… Ayrıca bölgenin çekim merkezi olması planlanan çarşı, her gün evinizin değerine değer katacak. Çünkü siz merkezdesiniz ve merkezde olan hep değerlidir. Önemli bir detay ise siz istediğiniz an çarşıya ulaşabilirken, çarşı müşterileri sizin izniniz olmaksızın asla konut alanlarına giremeyecekler. Yani çarşı ve konutlar özel bir mimari tasarımla hem iç içe, hem de birbirinden tamamen ayrı inşa ediliyor.
 
"Avrupa Konutları'nı geçtim, birazdan oradayım."
 
İşte merkezi lokasyon budur!
 
Her gün aracıyla TEM otoyolundan geçen binlerce kişi konumunu belirtmek için bu cümleyi kuruyor. Çünkü İstanbul'da merkezi lokasyon denince akla gelen ilk proje Avrupa Konutları TEM'dir. Şimdi bunun yanına bir de Avrupa Konutları TEM 2 ekleniyor. İstanbul'un ana ulaşım aksı olan TEM otoyolu üzerinde, Maslak, Levent, Mecidiyeköy, Taksim ve Atatürk Havalimanı'na sadece 10 dakika mesafede!
 
TEM 2 tam istediğin gibi!
 
* 414 daire
* 34 ticari ünite
* Yüzme havuzu
* Her daire için otopark
* Otoparklardan kat erişimli asansörler
* Fitness center
* Sauna
* Buhar odası
* Egzersiz stüdyosu
* Koşu ve yürüyüş alanları
* Spor sahaları
* Çocuk oyun alanları…
 
Kim demiş İstanbul'da "yıldızlar" görünmüyor diye!
 
Yıldızlar evinizin içinde, salonunuzda, mutfağınızda, banyonuzda…
 
Lider markaların imzasıyla yeni eviniz adeta yıldızlar geçidi!
 
Üstelik bu yıldızlar gece gündüz sizinle…
 
Biz Avrupa Konutları TEM 2'deki daireleri beğenmeniz için değil, aşık olmanız için inşa ediyoruz.
 
Eğlencenin TEM yerine geldiniz!
 
Avrupa Konutları TEM 2'de yüzme havuzu, çocuk havuzu, fitness center, buhar odası, sauna, egzersiz stüdyoları her anınıza eğlence, sağlık ve keyif katmak için var.
 
Siz ayrı otoparkların insanısınız!
 
Avrupa Konutları TEM 2'de çarşı ve konutların otoparkı tamamen ayrı! Evinizin altında yer alan çarşıyla siz bambaşka bir ayrıcalığı yaşarken, "özel hayatınızın mahremiyetini" de tamamen koruyoruz.
 
Bahçe keyfi bu olsa gerek…
 
Sadece 3 blok halinde inşa edilen Avrupa Konutları TEM 2 'de yeşil ve maviye geniş yer ayırdık. Ve bu alanı bir sanatçı gözüyle tasarladık. Bahçenizde dolaşırken adeta bir tablonun içinde yürümeniz için…
 
Avrupa Konutları TEM 2
 
Çarşı, konut blokları, otoparklar ve site çevresinin güvenliği tek merkezden yönetilerek Avrupa Konutları TEM 2'de üst düzey güvenlik sağlanacaktır. 7/24 profesyonel güvenlik personeli, kontrollü araç ve yaya giriş-çıkışı, kapalı devre güvenlik kamerası sistemi, her dairede görüntülü intercom sistemi, daire içlerinde otomatik yangın söndürme ve duman alarmı sistemleriyle yeni hayatınız gece gündüz bizim kontrolümüzde!
 
SİTE GENEL ÖZELLİKLERİ VE AYRICALIKLAR
 
1. Vaziyet planında belirtilen şekilde site çevresi güvenlik duvarları ile çevrilerek araç ve yaya girişleri için güvenlik noktaları oluşturulacaktır. Araçların siteye girişleri ve çıkışları otomatik bariyer kontrollü OGS altyapısı ile sağlanacaktır. Site girişlerine güvenlik binası ve tak yapılacaktır.
 
2. Site içi araç ve yaya yolları ile açık ve/veya kapalı otoparklar yapılacaktır.
3. Engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu da düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak, sosyal tesis engelli ve çocuk arabası girecek şekilde teşkil edilecektir.
 
4. Site içinde çevre duvarını ve/veya demir korkuluk/ çitleri kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, güvenlik merkezinden 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.
 
5. Projesine uygun olarak dijital IP tabanlı renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler, blok girişi ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir.
 
6. Projesine ve yangın yönetmeliğine uygun olarak dijital adresli yangın algılama ve ihbar sistemi kurulacaktır. Yangın yönetmeliğine göre çok katlı yüksek binalarda tüm bağımsız bölümlerde (Daire içleri antre, koridor, yatak odaları, ve salon için duman dedektörü, mutfak için ısı ve gaz dedektörü) adresli yangın algılama ve ihbar dedektörleri tesis edilecektir.
 
7. Tüm ortak alanlarda ve dairelerde %100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratör sistemi tesis edilecektir.
 
8. IEEC (Uluslararası Elektrik-Elektronik Standardı) hükümlerine uygun olarak topraklama ve yıldırımdan korunma tesisatı tesis edilecektir.
 
9. Mimari tasarım ve proje konseptine uygun olarak; ortak mahallerin elektrik ihtiyacına destek olacak ve idarenin uygun göreceği şekilde tasarlanan şebeke bağlantılı (on-grid) yenilebilir enerji sistemleri yönetmelik ve şartnameye uygun olarak tesis edilecektir.
 
10. Proje kapsamında açık ve/veya kapalı yüzme havuzu inşa edilecektir. Havuza ait filtrasyon tesisatı, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, duşlar ve ayak dezenfeksiyon havuzu yapılacaktır.
 
11.Süs havuzları ve/veya yapay göletler biyolojik filtrasyonlu, dekoratif fiskiyeli, özel led aydınlatmalı olarak yapılacaktır.
 
12. Proje kapsamında kent mobilyaları, dinlenme alanları ve çocuk oyun grupları bulunacaktır. Sitenin bitkisel ve yapısal peyzajları onaylı projeye göre yapılacaktır..
 
13. Proje kapsamında basketbol ve/veya voleybol sahası yapılacaktır.
 
14. Park, bahçe, yürüme yolu aydınlatmaları ve yol aydınlatmaları projesine göre dekoratif tip aydınlatma direkleri ve ledli armatürler ile tesis edilecektir
 
 
BLOKLAR GENELİNDE YAPILACAK İMALATLAR
1. Binalar betonarme karkas olup, konutlar ile otoparklar konvansiyonel sistem ile yapılacaktır. Yapı temelleri radye temel veya derin temel sistemleri kullanılarak inşa edilecektir.
 
2. Blokların dış cephelerinde, mimari projelerine uygun olarak cephe kaplama malzemeleri ve/veya dış cephe boyaları kullanılacaktır.
 
3. Dış duvarlar izotuğla ve/veya blok tuğla ve/veya gazbeton, iç duvarlar ise tuğla duvar ve / veya gazbeton malzemeleri ile yapılacaktır.
 
4. Çatı; teras çatı olup su ve ısı yalıtımı yapıldıktan sonra seramik ve/veya doğal taş ve/veya dere çakılı uygulaması yapılacaktır.
 
5. Blok girişine her daire için posta kutusu yapılacaktır.
 
6. Blok bazında prizmatik modüler paslanmaz çelik su depoları ve/ veya betonarme, yedekli sıra pompalı, frekans konvertörlü, paket tip hidrofor grubu montajı yapılacaktır. Konutlarda kullanım sıcak suyu, paslanmaz çelik eşanjörlü, istenilen sıcak su değerinde su çıkışı ayarlanabilen tipte daire giriş istasyonu (Sub-station) ile sağlanacaktır. Onaylı projesine uygun olarak site içi içme suyu alt yapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler, ticari üniteler, site girişi takları vb. tesislerin bağlantıları yapılacaktır.
 
7. Blokların pis su tesisatlarında mineral katkılı DIN 4102 ve DIN 4109'a uygun sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır.
 
8. Mimari kat planlarında gösterilen yerlere Yangın Yönetmeliğine uygun şekilde yangın dolabı, itfaiye su alma ağzı ve sprinkler montajı yapılacaktır.
 
9. Merkezi kaskad sistem (mini kazan ve/veya duvar tipi yoğuşmalı kazan) ısıtma tesisatı yapılacak olup, ısı gider paylaşımı kalorimetre ile yapılacaktır. Konutlarda; banyo haricindeki mahallerde projesine uygun olarak kompakt ventilli PKP ve/veya PKKP tipi panel radyatörler ve/veya yerden ısıtma sistemi, banyolarda ise kromajlı havlupan radyatörler ve/veya yerden ısıtma sistemi kullanılacaktır.
 
10. Sabit kameralı, dijital keypadli, LCD ekranlı, şifre ile kapı açma özelliğine sahip interkom ve zil paneli tesis edilecektir.
 
11. Projesine uygun şekilde aydınlatma sortisi dekoratif armatürü ile tesis edilecektir. Projesine uygun şekilde blok ismi aydınlatma sortisi armatürü ile tesis edilecektir
 
12. Projesine uygun olarak B tipi dekoratif armatürler tesis edilecektir. Armatürlerin devreye girmesi bu armatürden bağımsız tesis edilecek hareket dedektörleri ile olacaktır.
 
13. Bloklarda trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun sayıda ve hızda, TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatı olan asansörlerin temini ve montajı yapılacaktır.
 
 
DAİRE GENELİ YAPILACAK İMALATLAR
1. Daire giriş kapısı kapı kanadının iki yüzü, pervazı ve kasası MDF üzeri ahşap ve/veya PVC ve/veya laminat ve/veya lake boya kaplı olacak ve Aksesuarları ile beraber montajı yapılacaktır.
 
2. Daire iç kapıları; Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı ve/veya camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
 
3. Bağımsız bölümlerin tüm dış doğramaları PVC doğrama ve/ veya Alüminyum doğrama + ısı kontrol kaplamalı çift cam yapılacaktır. Pencerelerden en az 1 adedi çift açılır yapılacaktır.
 
4. Bağımsız bölümlerin antrelerinde ahşap kaplama veya lake boyalı veya pvc kaplamalı portmanto/vestiyer dolabı yapılacaktır.
 
5. İki daireyi birbirinden ayıran ortak duvarların salon ve/veya odalara gelen kısımlarına ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.
 
6. Daire içinde banyo - wc - kiler hariç diğer tüm mahallerde stropiyer ve/veya alçı kartonpiyer uygulaması yapılacaktır
 
7. Mutfak, Antre ve Koridorlarda gerekli görülen yerlerde projesine uygun olarak asma tavan uygulaması yapılacaktır.
 
8. Onaylı projesine uygun olarak site içi doğalgaz altyapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler, ticari üniteler ve diğer doğalgaz tüketimi yapılacak olan tesislerin bağlantıları yapılacaktır.
 
9. Isıtma Tesisatı; Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radyatör montajı ve/veya yerden ısıtma sistemi yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15 ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215' e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
 
10. Salona projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) ile iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
 
11.Ebeveyn yatak odasında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilecektir.
 
12. Elektrik, aydınlatma tesisatlarında; Projesine ve mimari tefriş alternatifine uygun yeterli sayıda TV priz sortisi tesis edilecektir. Projesine uygun olarak tavanda avize aydınlatma sortileri tesis edilecektir. Projesine göre yeterli sayıda çocuk korumalı topraklı enerji priz sortisi tesis edilecektir. Projesine göre yeterli sayıda telefon ve yeterli sayıda data priz sortileri tesis edilecektir. TV tesisatı; Sistem 60 RF (20 PAL/BG kanal + 40 QAM (30 SD QAM + 10 HD QAM) Dijital buket, 30 Dijital (QPSK) Paket + FM QPSK-PAL/BG kanalını, 30 Dijital (QPSK) Paket yayınını tek bir merkezde toplayıp, 47 ile 2400 MHz. aralığında karışık fiber-koaksiyal (HFC) veya alternatif olarak sadece koaksiyel yapıdaki Ultra Broadband (UBB) dağıtım şebekesine verecektir. Uygun receiverler kullanılarak şifreli yayınlar da izlenebilecektir.
 
 
YAPILACAK OLAN İMALAT ANTRE / İNŞAAT
 
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı ve/ veya yerden ısıtma şiltesi + şap + porselen seramik ve/veya granit seramik ve/veya laminat parke ve/veya lamine parke ve/veya masif parke yer kaplaması yapılacaktır.
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası ve/veya gereken yerlerde asma tavan uygulaması yapılacaktır.
ELEKTRİK
Antrede projesine uygun şekilde aydınlatma sortisi J1/J3 tipi armatürü ile tesis edilecektir. Koridor projesine uygun şekilde vavien aydınlatma sortisi J1 / J3 tipi armatürleri ile tesis edilecektir Antrede renkli görüntülü interkom ünitesi montajı yapılacaktır. Koridorda projesine uygun genel kullanım amaçlı çocuk korumalı topraklı priz sortisi tesis edilecektir. 
 
SALON / İNŞAAT
 
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı ve/ veya yerden ısıtma şiltesi/plakası + şap + laminat parke ve/ veya lamine parke ve/veya masif parke yapılacaktır
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır. SÜPÜRGELİK MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır
KLİMA TESİSATI
Projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) ile iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
 
MUTFAK / İNŞAAT
 
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı veya yerden ısıtma şiltesi plakası + şap + porselen seramik ve/ veya granit seramik ve/veya laminat parke ve/veya lamine parke ve/veya masif parke yer kaplaması yapılacaktır.
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
SÜPÜRGELİK
MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır
DOLAP
Akrilik ve/veya doğal granit ve/veya mermer ve/veya laminant tezgâh yapılacaktır. Tezgah ve üst dolap arası seramik ve/ veya akrilik ve/veya granit kaplama ve/veya cam mozaik ve/ veya fileli mermer ve/veya alüminyum kaplamalı mdflam yapılacaktır. Mutfak alt ve üst dolabı ahşap kaplama ve/ veya lake ve/veya membran kaplama yapılıp yerine monte edilecektir. Menteşeler frenli menteşe olacaktır, Alüminyum baza, Ayarlanabilir ayak, yapılacaktır.
PİS SU TESİSATI
Eviye, çöp öğütücü ve bulaşık makinası için pis su tesisatı yapılacaktır.
TEMİZ SU TESİSATI
Eviye, bulaşık makinası için temiz su tesisatı yapılacaktır.
DOĞALGAZ TESİSATI
Ocak için doğalgaz tesisatı çekilip, ocak fleksi takılacaktır. Fleks ucuna kör tapa takılacaktır.
ISITMA TESİSATI
Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radyatör montajı ve/veya yerden ısıtma sistemi yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15 ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215' e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
 
EVİYE
Projesine uygun olarak tek gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıksız paslanmaz çelik eviye montajı yapılacaktır.
EVİYE TESİSATI
Eviyeye monte edilebilir tipte, plastik sifonlu, tek gövde bataryalı eviye tesisatı montajı yapılacaktır. MUSLUK
Bulaşık makinası için kromajlı rekorlu çamaşır musluğu montajı yapılacaktır.
ANKASTRE ÜRÜNLER
Projesine uygun olarak min. 500 m3/h. kapasiteli bacalı ve/ veya karbon filtreli paslanmaz çelik davlumbaz, bulaşık makinesi, ankastre fırın, mikrodalga fırın ve ocak montajı. YANGIN TESİSATI
Projesine uygun olarak sprinkler montajı yapılacaktır. WC-BANYO-EBEVEYN BANYO / İNŞAAT
DUVAR
Sıva + seramik kaplaması yapılacaktır.
DÖŞEME
Su yalıtımı + şap + seramik kaplaması yapılacaktır.
TAVAN
Yeşil alçıpan ve/veya alüminyum asma tavan yapılacaktır.
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır. Detay projesine uygun banyo dolabı ve dekoratif ayna takılacaktır.
Genel ve ebeveyn banyolarda kromajlı havlupan montajı ve/ veya yerden ısıtma sistemi yapılacaktır. Projesine uygun olarak lavabo montajı yapılacaktır. Kendinden rezervuarlı alafranga tuvalet taşı ve/veya gömme rezervuar ve asma klozet montajı yapılacaktır. Prinçten kromajlı kağıtlık, bar ve/veya yuvarlak havluluk ve ikili askılık montajı yapılacaktır. Wc'lerde askılık montajı yapılmayacaktır.
Projesine uygun ölçülerde akrilik küvet veya duş teknesi montajı yapılacaktır.
Telefon askısı ve el duşu ile birlikte, kireç kırıcılı, minimum 3 fonksiyonlu komple takım banyo bataryası montajı yapılacaktır. 
 
YATAK ODALARI / İNŞAAT
 
DUVAR
Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
DÖŞEME
Projesine ve detaylarına uygun olarak; Isı ve ses yalıtımı ve/ veya yerden ısıtma şiltesi plakası + şap + laminat parke ve/ veya lamine parke ve/veya masif parke yapılacaktır.
TAVAN
Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
SÜPÜRGELİK MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
KAPILAR
Mono blok dolu kapı ve/veya MDF üzeri ahşap kaplama ve/veya laminat kaplama ve/veya lake boya ve/veya PVC kaplamalı camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
ISITMA TESİSATI
Projesine uygun olarak kompakt ventilli panel radyatör montajı ve/veya yerden ısıtma sistemi yapılıp, yönetmeliklere uygun olarak mahal sıcaklığını asgari 15ºC olacak şekilde ayarlayabilen TS EN 215'e uygun termostatik vana ve/veya termostat takılacaktır.
YANGIN TESİSATI
Projesine uygun olarak sprinkler montajı yapılacaktır. 
KLİMA TESİSATI
Ebeveyn yatak odasında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilecektir.

Dış Resimler

Kat Planları

Vaziyet Planı

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasigaziosmanpasa-kucukkoyyeni-konut-projeleriartas-insaat-toki-emlak-konut-avrupa-konutlari-tem-2): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451