FLORYA EKŞİNAR KONAKLARI

Projeyi Takip Et
FLORYA Bakırköy / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 230
Konut Seçenekleri : 1+1,2+1,3+1,4+1,5+2,6+2,7+2
Metrekare Aralığı : 76.55-462.92
Teslim Tarihi : 2014-01-01
Fiyat Aralığı : 704000-3889000
EROĞLU YAPIEROĞLU YAPI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN
TOKİTOKİ PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Yeri : Florya

Arsa Alanı : 21. 337 m2

İnşaat Alanı : 93,796.58 m2

Konut alanı : 57,607.58 m2

Ticaret Alanı : 17,272.91 m2

Konut Adedi : 230

Konut Büyüklükleri : 76 ila 463 metrekare arasında

Sosyal Donatılar : Kapalı yüzme havuzu, kafeterya, çocuk oyun ekipmanları, fitness salonu, Türk hamamı ve aerobik salonu, açık basketbol sahaları

Nostaljik bir gelecek Florya'da hayat buldu.
 
Kuşların cıvıl cıvıl öttüğü, çocukların neşe içerisinde oynadığı, herkesin "tanıdık" olduğu, "günaydın"ların ve "iyi akşamlar"ın eksik olmadığı, eskiyle yeninin mükemmel bir şekilde harmanlanarak hem kişiye, hem de ailenin tümüne özel kurgulanmış yaşam alanları... Ekşinar Konakları; samimi, sıcak, büyük bir yuva gibi Florya'nın en güzel yerinde hayat buldu.
 
Kendinizi yepyeni tanıdık bir duyguda bulacaksınız.
 
Bu duygu; hafızanızdaki çocuksuluğu yeniden keşfetmenizi sağlayacak. Her gün size büyük bir mutluluk ve enerji verecek bu keşif, Ekşinar Konakları'nın huzur dolu yapısı ile birleşecek. Böylece yapmanız gereken tek şey, size sunulan muhteşem anların keyfini çıkartmak olacak.
 
Kendinizi geçmiş hafızanızla, gelecekteki hayalinizde bulacaksınız.
 
Hayaller geçmişte kurulur. Sadece bazıları hayallerini bugüne taşır. Ekşinar Konakları, hep hayalini kurduğunuz yaşamı geleceğin modern tasarımı ile buluşturuyor. Geçmişten aldığınız, geleceğe taşıdığınız hafızanızdaki güzelliklerin, anlamların hepsini kapsayan bir hayali gerçekleştirme fırsatı sunuyor.
 
Aile olmanın sıcaklığını doyasıya yaşamanız için...
 
Hayata aynı pencereden baktığınız diğer ailelerle, daha da büyük bir ailenin parçası olacaksınız. Sizlerle büyüyecek olan sıcak ve samimi bir yaşamın kapıları Florya'da açılıyor.
 
Özel detaylar, pratik çözümler.
 
Modern mimarisi, sosyal tesisleri, güvenliği, otoparkı, doğayla içiçe çevresiyle Ekşinar Konakları; siz ve aileniz için yaşamaya değer bir yer. İhtiyacınızın olan her durumda yanınızda olacak teknik destek ünitesiyle, tüm detayların önceden düşünüldüğü ve hayatı sizin için değerli kılabilecek her şeyin planlandığı, özel imkanlarla dolu bu yuvanın kapıları açılıyor.
 
SIKÇA SORULAN SORULAR
 
Florya Ekşinar Konakları Projesinin arsa sahibi kimdir? Proje nerede inşa edilmektedir?
 
T. C. Başbakanlık TOKİ Başkanlığına ait arsa üzerinde, Eroğlu Holding iştiraki olan Erfa Mühendislik Turizm İnşaat Taah. San. ve Tic. A. Ş. – ERK Pazarlama ve Giyim San. ve Tic. A. Ş. ile Emiroğlu İnşaat Turizm San. Tic. A. Ş. İş Ortaklığı tarafından imal edilmektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları projesine nasıl gidebilirim? Toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı var mı? Daire satışları için başka satış ofislerinizden bilgi alabilir miyim?
 
Adres: Basınköy Şenlik Mahallesi Ekşinar Sokak No: 44 Florya- Bakırköy – İstanbul
E-5 otoyolundan İstanbul istikametinde giderken, Küçükçekmece Belediyesini geçtikten 700 metre sonra yan yola girilerek güney yönde uzanan Yeşilköy caddesini takip etmek suretiyle sağlanır. Florya kavşağından Florya caddesine girilerek, yaklaşık 300 metre ilerledikten sonra sağ kolda bulunan Hürriyet sokağa girilir. Bu sokak yaklaşık 250 metre sonra Ekşinar sokağa bağlanmaktadır. Ekşinar Sokak üzerinde yaklaşık 600 metre ilerledikten sonra sağ tarafta bulunan Ekşinar Konakları Satış Ofisi’ne ulaşılır.
Ayrıca projemize Edirne ve İstanbul yönünden Metrobüs, Minibüs ve Otobüs gibi toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Metrobüs Cennet Mahallesi durağı E – 5 karayolu üzerinden projemize yaklaşık 300 metre mesafe üzerindedir.
Daha detaylı bilgiyi Florya Ekşinar Konakları Satış Ofisimizden alabilirsiniz.
 
Florya Ekşinar Konakları Projesi inşaat alanı ve yeşil alanı kaç m2’dir?
 
Florya Ekşinar Konakları Projesi  21.337 m2 arazi üzerinde konumlandırılmıştır. 53,628  m2  konut alanı olmak üzere toplam 94,000.66 m2 inşaat alanı imal edilecektir. Ayrıca 7.000 m2 kullanılabilir yeşil alanı bulunmaktadır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda toplam konut sayısı nedir?
 
Proje içinde yer alan 5 blok üzerinde toplam 230 bağımsız bölüm vardır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nın teslim süresi nedir?
 
Projemizin teslim tarihi sözleşme imza tarihinden itibaren 30 ay olacaktır.
 
Binalarda deprem güvenliği nasıldır?
 
Yapılan etüt çalışmalarında, bina zemininin, ilave zemin ıslahına gerek olmadan, bina yükünü karşılayabilecek emniyette olduğu tespit edilmiştir. Zemin üzerinde, blokların inşa edileceği bölgede yapılan, 6’şar adet parça numune sondaj alımı, yapılan sondaj çalışmaları ve sondaj kuyularından alınan numuneler üzerinde yapılan laboratuvar deneyleri neticesinde ise zeminin orta sertlikte iyi derecede ayrışmış kireçtaşından oluştuğu saptanmıştır.
 
Projemize ilişkin zemin etüt raporunu, satış ofisimizde inceleyebilirsiniz.
 
Yapı taşıyıcı sistemi son deprem yönetmeliğine uygun betonarme perde ve kolon, temel sistemi ise radye jeneral temeldir.
 
Statik hesaplamalar sonucunda, beton kalitesi, c30 (bs30), beton dayanımı 300 kg / cm², beton çeliği sınıfı s 420 (bçııı) olarak uygulamasına karar verilmiştir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda dairelerin genel özellikleri nelerdir?
 
Daireler için gerekli detaylar daire mahal listelerinde belirtilmektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda kaç tip daire vardır, m2 leri nelerdir?
 
Florya projemizde, 1+1 den 7+2’ ye kadar farklı zevke ve ihtiyaca hitap eden minimum 76, maksimum 463 metrekare arasında farklı daire tiplerimiz bulunmaktadır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda daire liste fiyatlarına neler dahildir?
 
Liste fiyatına KDV (%1-%18), abonmanlık, altyapı, cins tashih harcı, iskan harcı bedelleri, ankastre fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, portmanto ve daire tipine göre salonda ve ebeveyn yatak odasında yer alan A sınıfı enerji tasarruflu klima ve diğer odalarda olacak klima alt yapısı liste fiyatlarına dahildir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda dairelerin Garanti süresi ne kadardır?
 
Garanti süresi yasa kapsamında; ince işçilik için 2 yıl, kaba işçilik için 5 yıldır.
 
Altyapı abonelikleri (su, elektrik, doğalgaz, telekom) nasıl gerçekleştirilmektedir?
 
Daire sahibinden alınan vekaletname ile yüklenici firma tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda daire teslim şekli nasıldır?
 
Tüm daireler mahal listesine uygun şekilde teslim edilmektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’ndaki dairemizi teslim aldığımızda, çevre düzenlemesi yapılmış olacak mı?
 
Evet. Daireler tüm site peyzaj projesine uygun olarak yapılan alanlarla teslim edilecektir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda kullanılacak malzemelerde seçim yapılabilir mi?
 
Satın aldığınız daire için Erfa İnşaat ve ortakları tarafından belirlenen alternatifler arasından parke renk seçimi, mutfak dolap kapağında renk seçimi ve banyolarda fayans, bordür, seramikte ve duvar kağıtlarında alternatif desen seçimi gerçekleştirilecektir. Firma alternatifleri dışında bir imalata izin verilmemektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda daire metrekareleri brüt müdür?
 
Florya Ekşinar Konakları’nda daire metrekareleri brüttür. Brüt alana; bağımsız bölümün duvarları dışından hesaplanan balkonlar dahil alanına, bağımsız bölüme koridor merdiven ve giriş holünden düşen payında ilave edilmesi sonucu bulunan metrekare ile ifade edilen büyüklüktür. Bu alana asansör boşluğu, havalandırma, baca boşlukları, teraslar ve yangın merdiveni dahil değildir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda bloklar kaç katlıdır ve bir katta kaç daire bulunmaktadır?
 
Blok yükseklikleri 8 kat olacaktır. Her katta minimum 2 daire bulunmaktadır.
 
Daireyi istersek dekorasyonsuz olarak teslim alabilir miyiz?
 
Florya Ekşinar Konakları’nda daireler dekorasyonu tamamlanmış olarak teslim edilmektedir.
 
Dairelerde tavan yüksekliği kaçtır?
 
Dairelerde net kat yüksekliği 3.00 m’dir.
 
Dairelerde ısı, su ve ses izolasyonu var mı?
 
Bina temelleri ve bodrum katlar projelerine uygun olarak bohçalama yöntemi ile sudan yalıtılacaktır. Bodrum tavanlarına ve perdelerine, projelerine uygun olarak ısı yalıtımı yapılacaktır. Tüm blokların çatılarında ısı ve su yalıtımı projelerine uygun şekilde yapılacaktır. Tüm ıslak hacimlerde su yalıtımı yapılacaktır. Hidrofor ve su depolarının olduğu mekanlarda gerekli ses yalıtımı yapılacaktır. Darbe sesi yalıtımı için daire içi döşemelerde elyaf katkılı ses yalıtım şiltesi kullanılacaktır. Dış cephede ısı yalıtımını sağlayan mantolama sistemi ve/veya projesine uygun şekilde cephede ısı yalıtımı üzerine seramik dış cephe kaplama malzemesi uygulanacaktır. Bloklarda her iki bağımsız bölüm ve her kat arasında ısı yalıtımı yapılacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda jeneratör var mı?
 
Elektrik kesilmelerinde yol, çevre aydınlatmaları, blok girişleri, bina su ve yangın deposu hidroforları, asansör, intercom, her türlü yangın alarm tertibatı ve santrali, merdiven ve kat holleri, merkezi sistemler, kapalı otoparkların enerji ihtiyacını yedekleyerek karşılamak üzere merkezi jeneratör ve ayrıca daire içleri içinde jeneratör tesis edilecektir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda Hidrofor var mı?
 
Evet. Hidrofor mevcut olacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda su deposu var mı?
 
Sitede rezerve olarak 2 gün yetecek nitelikte su deposu yapılacaktır.
 
Bina ortak alanları sığınak olarak kullanılacak mı?
 
A-2 ve B bloklarında toplam 1.339,46 m² sığınak alanı bulunmaktadır.
 
Giriş katlarında bahçe kullanımı imkanımız olacak mı?
 
Hayır, giriş katlarında özel bir bahçe alanı kullanım imkanı olmayacaktır.
 
Dairelerde ısınma nasıl olacak?
 
Her dairenin ısıtması doğalgaz yakıtlı sıcak su kazanları ve merkezi sistem ile sağlanacaktır. Her bağımsız birimin girişine konacak olan dijital ısı sayaçları (pay ölçer) yardımı ile ilgili birimin kullandığı miktarda ve ortak alanlardan hissesine düşen miktarda enerji sarfiyatı ölçümlenecek ve faturalandırılacaktır.
 
Tv, internet bağlantısı nasıl olacak?
 
Uydu TV yayınlarını vermek için, merkezi Headent sistemi kurulacaktır. Her daireye, 40 adet kanal yayını+Digitürk+D Smart yayını verilecektir. Daire sahibi, Digitürk veya D Smart’a abone olarak, Decoder üzerinden (her TV prizine decoder bağlanabilir) bu yayınlar izlenebilecektir. Sistem yeni kanallardan ve şifreli kanallardan yeni paketler alarak büyümeye uygun olacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda dairelerde klima var mı?
 
3+1 ve 4+1 dairelerde salonda ve ebeveyn yatak odasında 1’er adet, 2+1 ve 1+1 dairelerde salonda 1’er adet, A Sınıfı (Enerji tasarruflu) split klima takılacaktır. Diğer odalar ise klima alt yapısı hazırlanarak teslim edilecektir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda sosyal tesis imkanları nelerdir?
 
Florya Ekşinar Konakları’nda kapalı yüzme havuzu yapılacaktır. Havuz çevresinde kafeterya olacaktır. Havuzlara bağlı filtrasyon tesisatı, dinlenme / güneşlenme terasları ile kadın /erkek soyunma odaları, wc / duş hazırlanacaktır. Oturma-dinlenme yerleri oluşturulacaktır. Çocuk oyun ekipmanları konulacaktır. Site konseptinde engelli ve çocuk arabası sirkülasyonu düşünülerek gerekli uygulamalar yapılacaktır. Sosyal Tesis tuvaletinde bebek “alt değiştirme” ünitesi sağlanırken, engelliler için de tuvalet kullanım imkanı sunulacak şekilde tasarım yapılacaktır. Bunun yanı sıra, Fitness Salonu, Türk Hamamı ve Aerobik Salonu da yer alacaktır.
 
Sosyal tesislerin kullanım şartları neler olacak, ücretli midir?
 
Sosyal tesisler site sakinleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabilecektir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda kaç adet yüzme havuzu olacak? Büyüklüğü ve derinliği nedir?
 
Florya Projemizde, 1 adet 235,40 m² büyüklüğünde kapalı yetişkin havuzu, 7,50 m² büyüklüğünde kapalı çocuk havuzu bulunmaktadır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda güvenlik nasıl sağlanacak? Dairelerde intercom sistemi nasıldır?
 
Dairelerden bina girişleri ve güvenlik noktaları ile görüntülü konuşma imkanı sunulacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda siteye giriş kaç adet olacak?
 
Florya Ekşinar Konakları’nda 2 adet site girişi olacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda otopark imkanları nasıl olacak?
 
Daire sahipleri ve misafirler için yeterli sayıda kapalı otopark alanı yapılacaktır. Kapalı otoparklardan toprak üstüne çıkmadan doğrudan tüm dairelere asansör ile ulaşım sağlanacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda engelliler düşünüldü mü?
 
Site konseptinde engelli ve çocuk arabası sirkülasyonu düşünülerek gerekli uygulamalar yapılacaktır. Her platforma ve bina içi asansörlere ulaşımları sağlanacaktır. Sosyal Tesiste engelli ve çocuk arabası girecek şekilde planlanacaktır. Sosyal tesis tuvaletinde engelliler için de tuvalet kullanım imkanı sunulacak şekilde tasarım yapılacaktır. Ayrıca kapalı otoparklara engelli ulaşımı sağlanacaktır.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda konut kredisi ile daire satın alınabilir mi?
 
Anlaşmalı olduğumuz bankalardan kredi kullanabilirsiniz.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda rezervasyon nasıl yapılıyor?
 
Rezervasyon yapılmamaktadır. Satış ofisimize gelmeniz ve satış işlemleri için satış temsilcileri ile görüşmeniz gerekmektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda pişmanlık tazminatı alınıyor mu?
 
Seçtiğiniz daire ile ilgili kararınızın kesin olduğu belirlenerek satış işlemlerine başlanabilmesi için 5.000.-TL pişmanlık tazminatı alınmaktadır.
 
Daireyi almaktan vazgeçersem pişmanlık tazminatı iade ediliyor mu?
 
Daireyi almaktan vazgeçmeniz durumunda imzalamış olduğunuz taahhütname gereği, ödemiş olduğunuz pişmanlık tazminatı geri ödenmemektedir.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda tapu ne zaman verilir?
 
Daire sahibinin sözleşmede yazılı daire bedeli ve masrafları ödediği takdirde, T. C. Başbakanlık TOKİ Başkanlığı’nın vekaletine istinaden, firmaca alıcılara devri yapılacaktır.
 
Tapu alma aşamasında tapu ile ilgili bir ödeme var mı?
 
Tapu alım masrafları daire fiyatına dahildir ayrıca bir ödeme talep edilmez.
 
Florya Ekşinar Konakları’nda müşteri dairesini devredebilir mi?
 
Evet, dairenizi 3. Şahıslara satıcının bilgi ve rızası dahilinde, sözleşmenizde belirtilen hükümler çerçevesinde devredebilirsiniz.

FLORYA EKŞİNAR KONAKLARI İle İlgili Haberler


Notice: Undefined index: Dosya in /home/yp/public_html/proje.php on line 315

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibakirkoy-floryayeni-konut-projelerieroglu-yapi-toki-florya-eksinar-konaklari): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451